Dlaczego ChatGPT wymaga podania numeru telefonu?

Czy próbowałeś/aś zarejestrować się do modelu językowego ChatGPT OpenAI, tylko po to, aby odkryć, że musisz przejść przez etap weryfikacji mobilnej? Jeśli tak, możesz zastanawiać się dlaczego ChatGPT wymaga Twojego numeru telefonu. Podczas tworzenia konta OpenAI musisz przejść przez dwa etapy weryfikacji: e-mail i SMS.

Jednakże, niektórzy ludzie w krajach, gdzie ChatGPT nie jest dostępny, zgłaszają problemy z krokiem weryfikacji SMS. Pomimo tego, ChatGPT wciąż wymaga podania numeru telefonu, aby kontynuować. Ta część procesu może być czasami uciążliwa i może Cię zaskoczyć, pozostawiając Cię z uczuciem utknięcia w pętli, co z pewnością prowadzi do oczywistego pytania:

Dlaczego OpenAI potrzebuje twojego numeru telefonu?

W przypadku ChatGPT od OpenAI używa on procesu weryfikacji dwustopniowej, który wymaga zweryfikowania zarówno adresu e-mail, jak i numeru telefonu. Choć może to wydawać się niewygodne, jest to konieczna miara bezpieczeństwa, aby upewnić się, że na platformie korzystają rzeczywiści ludzie i zapobiec nadużyciom.

Ostatnio OpenAI został poddany kontroli ze względu na wymaganie numeru telefonu jako środka ograniczenia ilości utworzonych przez użytkowników kont. Chociaż może to wydawać się intruzywne, OpenAI wyraźnie wymienia to w swoim FAQ: "Nie sprzedajemy twoich danych ani nie udostępniamy twojej treści stronom trzecim w celach marketingowych".

Jednak głównym powodem, dla którego OpenAI prosi o numer telefonu, jest zapewnienie drugiego kroku weryfikacji, co jest powszechne w usługach online dzisiaj. Jednocześnie ten krok to dodatkowa zaleta dla użytkowników, ponieważ dodanie numeru telefonu daje dodatkową warstwę zabezpieczeń dla Twojego konta.

Poza tym, aby zapobiec spamowi i tworzeniu wielu kont, ChatGPT może również użyć Twojego numeru telefonu jako metody odzyskiwania Twojego konta OpenAI. Jeśli kiedykolwiek zapomnisz hasła, OpenAI może wysłać instrukcje odzyskiwania na Twoj numer telefonu za pomocą SMS. Możesz użyć tych informacji do zresetowania hasła swojego konta i odzyskania dostępu do usługi.

Alternatywy dla ChatGPT, które nie wymagają weryfikacji telefonicznej

Istnieje kilka alternatywnych chatbotów do wyboru, które nie wymagają weryfikacji telefonicznej, więc jeśli masz problemy, to może to być lepszy sposób.

 • Chatsonic – Jednym z najlepszych zamienników ChatGPT jest obecnie Chatsonic, świetny chatbot, który nie wymaga weryfikacji telefonicznej. Oprogramowanie jest oparte na GPT-4 i jest zintegrowane z Google, więc w przeciwieństwie do ChatGPT jest w stanie dostarczyć wyniki na temat najnowszych informacji. Chatsonic jest również w stanie generować obrazy, czego nie potrafi ChatGPT.
 • Bing AI – Bing AI to kolejna świetna alternatywa dla ChatGPT, do którego możesz uzyskać dostęp bez potrzeby weryfikacji telefonicznej. Również oparty na modelu językowym OpenAI, Bing AI skupia się na szybkich i precyzyjnych odpowiedziach. Podobnie jak Chatsonic, jest również zdolny do czasu rzeczywistego reagowania na wyniki internetowe.

Jeśli masz problemy z weryfikacją telefonu na ChatGPT, warto zastanowić się nad skorzystaniem z jednej z tych świetnych alternatyw. Pod wieloma względami są one nawet bardziej funkcjonalne niż sam ChatGPT, a ponadto są darmowe.

Czy można pominąć weryfikację telefoniczną w ChatGPT?

Aktualnie, aby korzystać z ChatGPT, konieczne jest podanie numeru telefonu. Nasze badania wykazały, że nie ma możliwości ominięcia tego etapu. W przyszłości, gdy ChatGPT będzie coraz bardziej dostępny w różnych regionach, wymóg potwierdzenia numeru telefonu może ulec zmianie.

Jednak na dzień dzisiejszy potrzebujesz ważnego numeru telefonu z lokalizacji, gdzie jest dostępne ChatGPT, aby ukończyć proces rejestracji. Bez weryfikacji numeru telefonu nie będziesz mógł/-a korzystać z ChatGPT.

Korzystanie z ChatGPT bez posiadania telefonu

Tak więc ustaliliśmy, że rzeczywiście potrzebujesz numeru telefonu, aby uzyskać dostęp do ChatGPT, ale oto kilka rzeczy, których możesz spróbować, jeśli jesteś zdesperowany:

 • Użyj WhatsApp do weryfikacji swojego konta: W niektórych krajach możesz zweryfikować swoje konto za pomocą WhatsApp, więc jeśli Twój telefon nie działa, jest to dobra opcja. Użyj opcji "Czy masz WhatsApp?" podczas rejestracji swojego konta.
 • Użyj usługi SMS online: Niektóre usługi SMS online twierdzą, że używają prawdziwych numerów, co może uchronić przed wykryciem przez ChatGPT. Jeśli poszukasz, możesz znaleźć działającą usługę, ale nic nie jest gwarantowane.
 • Użyj alternatywnego chatbota: Chat GPT to nie jedyny dostępny obecnie chatbot oparty na sztucznej inteligencji, a oprogramowanie takie jak Bing AI i Google Bard nie wymagają weryfikacji telefonicznej.

Jeśli obawiasz się o prywatność swoich danych, przeczytaj politykę prywatności ChatGPT. OpenAI zapewniają, że nie udostępniają twoich danych osobowych, więc może to pomóc ci uspokoić umysł.

Czy podanie swojego numeru telefonu ChatGPT jest bezpieczne?

Zrozumienie tego, że niektórzy są niepokojeni oddaniem numeru telefonu jest dość uzasadnione, nikt przecież nie chce otrzymywać nieproszonych połączeń sprzedażowych od firm trzecich. Nie ma potrzeby się martwić, OpenAI dba o Twoje dane w taki sam sposób, jak każda inna firma je zbierająca. Numer jest wymagany wyłącznie do weryfikacji i nie będzie używany do niczego innego poza tym, co jest określone w jego polityce prywatności.

Czy ChatGPT wymaga konta?

Tak, mimo że ChatGPT jest bezpłatny w użyciu, nadal musisz się zarejestrować przez stronę internetową i podać pewne dane, takie jak twój adres e-mail i numer telefonu. Proces rejestracji jest stosunkowo prosty i szybki.

Ostateczne słowo

ChatGPT to wysoce zaawansowany Chatbot, który zobowiązuje się zapobiec nadużyciom swoich usług. Na kilka okazji doświadczył problemów z wyłączeniem, co może być jednym z powodów, dla których jest bardziej rygorystyczny wobec zasad dla nowych użytkowników.

ChatGPT wymaga teraz dodatkowych warstw zabezpieczeń przed udzieleniem dostępu nowo przybyłym użytkownikom. Dlatego też użytkownicy zostaną poproszeni o podanie numeru telefonu podczas procesu rejestracji, aby zweryfikować ich autentyczność jako prawdziwych użytkowników.

Co to jest numer premium i dlaczego nie jest on ważny?

Jeśli widzisz ten komunikat błędu, dotyczy to używania numeru VOIP lub numerów telefonów opartych na aplikacjach.

Czy mogę korzystać z ChatGPT bez numeru telefonu?

ChatGPT korzysta z procesu weryfikacji dwuetapowej, którego wymagają poprawny numer telefonu oraz adres e-mailowy.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>
 • Dlaczego ChatGPT to przyszłość czatbotów

  Odkryj dlaczego ChatGPT jest przyszłością chatbotów, ich korzyści i potencjalny wpływ na branżę chatbotów. Dowiedz się o postępach w technologii chatbotów.

 • Co zapytać Chat GPT?

  Odkryj dziesięć najlepszych pytań, które można zadać ChatGPT, aby rozmowa była bardziej interesująca. Naucz się, jak tworzyć dobre wskazówki dla ChatGPT i jak najlepiej korzystać z tej usługi czatu z AI.

 • Wprowadzenie do aplikacji czatu Chat GPT

  Chcesz dowiedzieć się więcej o aplikacji ChatGPT? Przeczytaj, aby poznać jej funkcje, dostępność i jak jej używać na różnych urządzeniach.