Jak odblokować czat GPT?

Czy jesteś fanem Chat GPT, ale nie możesz uzyskać dostępu do strony ChatGPT ze względu na swoją lokalizację lub ograniczenia szkoły lub pracy? Chat GPT to popularna strona internetowa z botem rozmówcą, który używa sztucznej inteligencji do prowadzenia konwersacji z użytkownikami. Jednak w szkołach i miejscach pracy często blokuje się tego typu strony, by zapobiec rozpraszaniu. W tym artykule omówimy sposoby na odblokowanie Chat GPT i przedstawimy kilka innych botów, których można spróbować.

Dlaczego Chat GPT jest zablokowany?

Istnieje kilka powodów, dla których Chat GPT może być zablokowany. Powody obejmują, ale nie są ograniczone do:

 • Kwestie plagiatu: niektóre szkoły i miejsca pracy uważają, że Chat GPT jest nieodpowiedni ze względu na jego rozmowny charakter i potencjalne zagrożenie nadużyciami. Poważnym zmartwieniem jest to, że studenci na uniwersytetach i w szkołach mogą używać ChatGPT do kopiowania swoich zadań pisemnych bez zostawania wykrytymi. Porównuje się to do oddawania prac domowych do zautomatyzowanych maszyn przez uczniów.
 • Kwestie prywatności danych: ChatGPT został tymczasowo zatrzymany przez organ nadzoru prywatności w rządzie włoskim z powodu obaw o prywatność danych. Organ ten stwierdził, że OpenAI, deweloper ChatGPT, nie miał prawnej podstawy do "masowego zbierania i przechowywania danych osobowych", które były używane do szkolenia algorytmów, które napędzają platformę.
 • Ograniczenia sieci lub zapory ogniowe (firewall): Podobnie jak większość ważniejszych zagranicznych platform internetowych, ChatGPT jest blokowany przez 'Wielki Chiński Firewall', ponieważ nie jest zgodny z prawnymi wymaganiami cenzury w tym kraju.

Jak odblokować Chat GPT w szkole i pracy?

Jeśli chcesz korzystać z Chat GPT, ale nie możesz się do niego dostać z powodu bariery geograficznej lub ograniczeń szkoły lub pracy, istnieją różne sposoby rozwiązania tego problemu. Oto kilka możliwych rozwiązań:

Metoda 1. Skorzystaj z innego połączenia internetowego

Jeśli Chat GPT jest zablokowany na Twojej szkolnej lub pracowniczej sieci, możesz mieć dostęp do niego za pomocą innego połączenia internetowego, takiego jak Twoje domowe Wi-Fi lub dane mobilne. Alternatywnie, można użyć publicznego hotspotu Wi-Fi, takiego jak te znajdujące się w kawiarniach lub bibliotekach.

Metoda 2. Użyj VPN

Innym sposobem na odblokowanie Chat GPT jest użycie VPN (wirtualnej sieci prywatnej). VPN szyfruje ruch internetowy i przesyła go przez serwer znajdujący się w innym miejscu. Dzięki temu możesz ominąć wszelkie ograniczenia, które są nałożone na Twoją szkolną lub korporacyjną sieć. W internecie dostępne są liczne bezpłatne i płatne VPN, możesz wybrać taki, który spełni Twoje potrzeby.

Metoda 3. Zgłoś problem zespołowi wsparcia OpenAI

Jeśli uważasz, że witryna Chat GPT jest niesłusznie blokowana, możesz zgłosić ten problem zespołowi wsparcia OpenAI. Pomogą Ci odblokować stronę lub przynajmniej udostępnią informacje na temat przyczyny blokowania.

Metoda 4. Wypróbuj rozszerzenia oparte na Chat GPT

Jeśli nie możesz uzyskać bezpośredniego dostępu do strony internetowej Chat GPT, możesz skorzystać z rozszerzeń opartych na Chat GPT, takich jak ChatGPT Sidebar lub Merlin. Te rozszerzenia pozwalają Ci korzystać z czatbota Chat GPT w przeglądarce, bez konieczności dostępu do głównej strony internetowej.

 • Sidebar ChatGPT: Ta rozszerzenie przeglądarki pozwala na dostęp do chatbota Chat GPT z dowolnej przeglądarki. Jest dostępny dla Google Chrome i Microsoft Edge. Dzięki kilku wbudowanym podpowiedziom zwiększa Twoją produktywność w rozmowie z chatbotem podczas przeglądania internetu. Umożliwia również bezpośrednią rozmowę z chatbotem.
 • Merlin: To rozszerzenie przeglądarki wykorzystuje technologię Chat GPT, aby zapewnić użytkownikom odpowiedzi w formie konwersacyjnej. Jest dostępny dla Google Chrome.

Metoda 5. Użyj alternatywy do Chat GPT

Jeśli nie możesz uzyskać odblokowania dla Chat GPT, istnieje wiele alternatywnych chatbotów, które możesz spróbować. Oto kilka przykładów:

 • Bing Chat: Ten chatbot rozwijany przez Microsoft wykorzystuje wyszukiwarkę Bing do odpowiadania na pytania użytkowników.
 • Bard od Google: Google opracował eksperymentalną usługę czatu AI o nazwie Bard, która działa jako interfejs konwersacyjny. W przeciwieństwie do ChatGPT, głównym źródłem informacji Barda jest internet.

Podsumowanie

Chat GPT to potężny chatbot, który może zapewnić wiele przydatnych usług, od odpowiadania na pytania po generowanie tekstu. Jednak może być zablokowany w określonych miejscach, co utrudnia użytkownikom dostęp do niego. Na szczęście istnieje kilka sposobów na odblokowanie Chat GPT, w tym korzystanie z innej sieci internetowej lub VPN, zgłoszenie problemu do zespołu wsparcia OpenAI oraz wypróbowanie rozszerzeń lub alternatyw opartych na Chat GPT. Dzięki tym wskazówkom możesz dalej cieszyć się korzyściami płynącymi z Chat GPT, gdziekolwiek jesteś.

FAQ na temat odblokowania Czatu GPT

1. Czy ChatGPT został wydany?

Tak, Chat GPT został wydany i jest dostępny za darmo na stronie OpenAI.

2. Jak uzyskać dostęp do chatbota GPT?

Możesz uzyskać dostęp do rozmowy z GPT odwiedzając stronę OpenAI i klikając przycisk "Porozmawiaj z GPT".

3. Czy można używać ChatGPT?

Tak, można używać Chat GPT, pod warunkiem, że będzie się korzystać z niego odpowiedzialnie i będzie się przestrzegać wytycznych udostępnionych przez OpenAI.

4. Jakie są ryzyka związane z korzystaniem z ChatGPT?

Jako model języka AI, ChatGPT nie stanowi żadnego zagrożenia fizycznego. Jednakże, istnieją potencjalne zagrożenia związane z jego wykorzystaniem w pewnych kontekstach, takich jak:

 • Uprzedzenia: Podobnie jak w przypadku każdego modelu językowego, ChatGPT jest szkolony na dużym korpusie tekstów, co może odzwierciedlać uprzedzenia i stereotypy społeczne. W rezultacie może generować uprzedzone lub dyskryminacyjne odpowiedzi, jeśli nie jest używany ostrożnie.
 • Fdezinformacja: ChatGPT może generować odpowiedzi oparte na informacjach, na których został przeszkolony, ale które nie zawsze są dokładne lub aktualne. Ważne jest, aby zweryfikować informacje generowane przez ChatGPT przed podjęciem działań.
 • Prywatność: Jak w przypadku każdej usługi online, istnieje ryzyko, że dane osobowe zostaną naruszone, jeśli ChatGPT nie będzie odpowiednio zabezpieczony lub dojdzie do naruszeń danych.
 • Wpływ psychologiczny: Użytkownicy mogą nawiązać emocjonalne połączenia z ChatGPT i mogą być negatywnie dotknięci przez nieodpowiednie lub obraźliwe odpowiedzi.

Aby zmniejszyć te ryzyka, ważne jest odpowiedzialne korzystanie z ChatGPT oraz stosowanie najlepszych praktyk etycznych sztucznej inteligencji, takich jak audytowanie modeli pod kątem uprzedzeń, regularne aktualizowanie danych treningowych oraz zapewnienie prywatności użytkownika.

5. Jakie są zagrożenia związane z Chat GPT?

Jako model językowy oparty na sztucznej inteligencji, Chat GPT sam w sobie nie jest stanowiskiem niebezpiecznym. Jednakże, to jak go wykorzystują jednostki może prowadzić do potencjalnych ryzyk i negatywnych konsekwencji.

Na przykład, Chat GPT może być używany do szerzenia dezinformacji, mowy nienawiści lub szkodliwej treści online. Może także służyć do tworzenia przekonujących fałszywych filmów lub udawania innych osób, co prowadzi do naruszenia prywatności i kradzieży tożsamości.

Czego więcej, zdolność Chat GPT do generowania realistycznego i spójnego języka może być również wykorzystywana do manipulowania jednostkami lub tworzenia propagandy. Jak w przypadku każdej technologii, ważne jest odpowiedzialne i etyczne wykorzystanie Chat GPT w celu zminimalizowania tych ryzyk.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>
 • Notion AI vs ChatGPT

  Obie platformy - Chat GPT i Notion AI - oferują wspaniałe rozwiązania do automatyzacji i uproszczenia zadań, ale jakie są między nimi porównania?

 • Co to jest oficjalna strona internetowa Chat GPT?

  Czy słyszałeś o ChatGPT? Dowiedz się więcej o oficjalnej stronie internetowej, jak zintegrować go ze swoją własną stroną i jak tworzyć witrynę za pomocą ChatGPT. Odkryj podobne strony internetowe i inne narzędzia sztucznej inteligencji.

 • Czy ChatGPT może zastąpić programistów? Badanie możliwości

  Czy ChatGPT przejmie rolę programistów? W tym artykule przyjrzymy się potencjalnemu wpływowi tej technologii AI na branżę technologiczną i omówimy dziesięć zawodów, które ChatGPT mógłby zastąpić.