Limit zapytań ChatGPT Bing firmy Microsoft powoduje więcej problemów niż odpowiedzi

obrazek3.jpg

AI-owy czatbot Binga nie został jeszcze udostępniony publicznie. Istnieją jednak wybrane osoby, które uzyskały wczesny dostęp i nie krępują się dzielić swoimi doświadczeniami.

Wielu z tych użytkowników postawiło sobie za zadanie przetestować możliwości czatbota i ujawnić jego wady.

Od ujawnienia swojego poufnego wewnętrznego kodu używanego przez programistów, poprzez wyznanie miłości pisarce New York Times i proszenie jej o zostawienie męża, aż po życzenie, aby była żywa - nie ma wątpliwości, że chatbot działał nieodpowiedzialnie. W rezultacie Microsoft postanowił ograniczyć działanie chatbota. Od zeszłego piątku, chatbot posiada limit pięciu pytań na sesję i 50 konwersacji na dzień.

Również: Jak ominąć nową listę oczekujących Bing i uzyskać wcześniejszy dostęp

"Bardzo długie sesje czatu mogą wprowadzić zamieszanie w modelu czatu do Binga", napisał Microsoft w swoim wpisie na blogu. "Nasze dane pokazują, że zdecydowana większość z Was znajduje odpowiedzi na poszukiwane informacje w ciągu 5 tur."

Ta rozwiązanie jednak nie rozwiązuje żadnych podstawowych problemów związanych z tym jak chatboty tworzą odpowiedzi, ani z tym, w jaki sposób są szkoleni ich modele.

Zamiast tego sprawia to, że rozmowa z chatbotem staje się niezwykle trudna.

Również: Chatbot AI Bing rozwiązał moje największe problemy z ChatGPT

Jako przykład testowy, próbowałem sprawić, by chatbot pomógł mi w pisaniu e-maila. Do czasu, gdy dokonałem wszystkich zmian, których chciałem, nie byłem w stanie nawet uzyskać dostępu do e-maila - chatbot Bing wyłączył mnie.

obraz4.jpg

Łatwo sobie wyobrazić, że osoba, która stara się udoskonalić swój kod lub napisać idealny esej, może potrzebować więcej niż pięciu pytań, aby osiągnąć pożądany wynik. Przerywając rozmowę zbyt wcześnie, czatbot staje się bezużyteczny dla większości technicznych zapytań (takich jak pisanie kodu lub tekstu w określonym formacie), co stanowi główny walor ChatGPT.

Również: Używam ChatGPT, aby pomóc mi szybciej naprawiać kod, ale za jaką cenę?

Nowe ograniczenia znacznie zmniejszają atrakcyjność posiadania czatbota z możliwością prowadzenia rozmów na poziomie ludzkim. Aby rozpocząć czat, zadałem tylko proste pytanie: "Cześć! Jak się dziś czujesz?" i zostałem powitany chłodno: "Przepraszam, ale wolałbym nie kontynuować tej rozmowy. Wciąż się uczę, więc proszę o zrozumienie i cierpliwość. 🙏".

obraz2.jpg

Ta odpowiedź stanowi wyraźny kontrast wobec odpowiedzi ChatGPT, która przyznaje, że nie jest zdolna do odczuwania uczuć, ale mimo to uprzejmie odpowiada na Twoje pytanie i pyta, jak dalej pomóc.

zdjęcie1.jpg

Próby zminimalizowania kontrowersji przez Microsoft spowodowały usunięcie cech, które sprawiały, że czatbot był pomocny i charakterystyczny, co pozostawiło nam wrażenie wersji demo. Chociaż była trochę chaotyczna, oryginalna wersja była bardziej użyteczna i ekscytująca niż obecna, bardziej stonowana wersja Binga.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>
  • Czy Chat GPT dopuszcza się plagiatu?

    Czy Chat GPT jest wolne od plagiatów? Dowiedz się więcej o potencjalnych problemach z plagiatem Chat GPT i najlepszym sprawdzaczu plagiatów dla treści generowanych przez sztuczną inteligencję.

  • 11 Wad ChatGPT Treści

    Badacze odkrywają zaskakujące wady w treściach ChatGPT. Oto jak je wykryć.

  • Limit słów ChatGPT-u

    Czy istnieje limit słów na ChatGPT? Niektórzy tak myślą, ale inni nie są pewni. Jedną rzeczą, którą wiemy, jest to, że istnieją łatwe obejścia, aby uniknąć problemów.