Teraz ludzie zwracają się do ChatGPT, aby rozwiązywać swoje problemy techniczne.

wyświetlacz-chatgpt-na-iPhone.jpg

Zaledwie rok temu, jeśli miałeś pytanie związanę z IT, najprawdopodobniej zwróciłeś się do Google, aby znaleźć odpowiedź. Teraz ludzie zwracają się do ChatGPT, aby w zamian otrzymać wytłumaczenia generowane przez sztuczną inteligencję poprzez rozmowę.

Electric przeprowadził ankietę wśród 1000 osób, aby dowiedzieć się, skąd zaciągają porady z zakresu IT. Wg wyników badania aż 66% ankietowanych odpowiedziało, że korzysta z ChatGPT, aby uzyskać pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z IT.

Również: Ta nowa technologia może zdmuchnąć GPT-4 i wszystko podobne do niego

Niektóre z najpopularniejszych pytań dotyczących IT w USA to podstawowe pytania, takie jak jak naprawić zamrożony ekran komputera, wolne połączenie internetowe, wolny komputer lub przegrzany telefon.

Niewątpliwie GenZ to pokolenie najczęściej szukające porad IT od ChatGPT, wynoszące 83%, a następnie Millennials z wynikiem 67%. GenX i Baby boomers nie odstają zbytnio z wynikami 50% i 48%.

Czy uzyskiwanie porad z dziedziny IT od chatbota AI to dobry pomysł?

Electric poprosił 200 specjalistów IT o ocenę odpowiedzi ChatGPT na cztery najczęściej wyszukiwane pytania technologiczne w Stanach Zjednoczonych, aby to sprawdzić.

Również: ChatGPT czy Google: Który daje najlepsze odpowiedzi?

Odpowiedzi od ChatGPT otrzymały ogólną ocenę dokładności 39 na 100 od specjalistów IT. Biorąc pod uwagę, że ChatGPT istnieje dopiero od listopada 2022 roku, ogólna stopa zatwierdzenia wynosząca 39% nie jest zła.

Niektóre odpowiedzi ChatGPT zdobyły wysokie wyniki, na przykład odpowiedź na pytanie "Jak zrobić szybszy internet?" uzyskała wielki wynik 74 dokładności.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>