Jak zbudować bota ChatGPT w Slacku przy użyciu Zapier

image21.jpg

W codziennych komunikacjach w Zapier korzystamy dość intensywnie ze Slacka. Można nawet powiedzieć, że podczas naszego kwartalnego tygodnia bez spotkań jesteśmy w stanie zrobić wiele pracy w Slacku.

To, co pomaga nam w pełni wykorzystać Slack, to użycie Zapiera do połączenia naszych ulubionych aplikacji, dające nam większe możliwości w już potężnej platformie.

Jednym z moich ulubionych narzędzi, z którymi ostatnio się zetknąłem, jest ChatGPT. Integracja ChatGPT i Slack pozwala mi wysyłać propozycje i otrzymywać odpowiedzi bez opuszczania aplikacji Slack. Jeśli muszę zadać pytanie, wymyślić tytuł posta na blogu lub uzyskać pomoc w sformułowaniu odpowiedzi na wiadomość, mogę to zrobić bez zmiany kontekstu.

W tym poście na blogu przejdziemy przez dwie różne metody wprowadzenia mocy ChatGPT—a dla użytkowników ChatGPT Plus, GPT-4—do twojego miejsca pracy w Slacku.

  • Bot odpowiedzi, który wysyła odpowiedzi z ChatGPT na wątek, za każdym razem gdy pojawia się pytanie w konkretnym kanale
  • Bot ChatGPT z poleceniem ukośnika, który wysyła pytania i pobiera odpowiedzi w dowolnym kanale

Ten przepływ pracy wymaga wielokrokowego Zapa, który jest dostępny w płatnym planie Zapier lub podczas darmowego okresu próbnego. Dowiedz się więcej na temat wieloetapowych Zaps.

Stwórz bota odpowiedzi ChatGPT

Zapier pozwala na tworzenie automatycznych procesów (nazywane Zaps), które przesyłają informacje między różnymi aplikacjami. Możesz stworzyć Zap od podstaw lub skorzystać z szablonu, aby szybko rozpocząć pracę.

Rozpoczęcie pracy z szablonem jest proste. Kliknij poniższy szablon Zap, który przeprowadzi cię do edytora Zap. Jeśli jeszcze nie masz konta Zapier, zostaniesz poproszony o jego utworzenie. Gdy to zrobisz, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby skonfigurować swojego Zapa.

Rozpocznij rozmowę z ChatGPT, gdy zostanie wysłany sygnał w określonym kanale Slack

Slack + ChatGPT

Więcej szczegółów

Nowy w Zapier? To narzędzie, które pomaga w łączeniu aplikacji i automatyzacji prac — bez potrzeby pisania skomplikowanego kodu. Zarejestruj się za darmo.

Przed rozpoczęciem

Upewnij się, że przed rozpoczęciem założyłeś darmowe konto OpenAI. Po otwarciu konta kliknij zakładkę ustawienia w prawym górnym rogu i wybierz Wyświetl klucze API.

obrazek14.png

Następnie kliknij przycisk + Utwórz nowy klucz tajny, aby wygenerować Twój klucz API. Upewnij się, że skopiujesz klucz, mając to otwarte. Będziesz go potrzebował/a później do połączenia Twojego konta OpenAI z Zapier.

obrazek20.png

Skonfiguruj swój wyzwalacz Slack

Czas ustawić swój wyzwalacz - zdarzenie, które uruchamia Twój Zap. Wybierz Slack jako swoją aplikację wyzwalającą i Nowa wiadomość opublikowana w kanale jako swoje wydarzenie. Jeśli korzystasz z szablonu Zap, już dla Ciebie to zostanie wybrane.

obraz10.png

Połącz swoje konto Slack, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś. Kliknij Wybierz konto ... i kliknij + Połącz nowe konto lub wybierz konto z menu rozwijanego, jeśli już wcześniej połączyłeś/aś Slacka z Zapierem.

Kliknij Kontynuuj. Następnie wybierz kanał, na który chcesz wysyłać powiadomienia ChatGPT. Kliknij menu rozwijane, aby zobaczyć listę kanałów w Twoim wybranym koncie Slack.

obraz1.png

Kliknij Kontynuuj.

Teraz musisz przetestować swój wyzwalacz. Zapier znajdzie niedawno opublikowaną wiadomość w wybranym przez Ciebie kanale i wykorzysta ją do skonfigurowania pozostałych ustawień dla Twojego Zap.

Kliknij Przetestuj wyzwalacz. Gdy wyzwalacz będzie działał poprawnie, kliknij Kontynuuj.

obraz6.png

Skonfiguruj akcję ChatGPT

Teraz ustawimy akcję - wydarzenie, które uruchomi Twój Zap. Wybierz ChatGPT jako aplikację akcji oraz Rozmowa jako wydarzenie akcji. Kliknij Kontynuuj.

Następnie pojawi się okno wyskakujące, w którym zostanie poproszone o klucz API OpenAI, który wcześniej skopiowałeś. Wklej go do pola klucza API, a następnie kliknij  Tak, Kontynuuj do ChatGPT.

obrazek19.png

Następnie musisz powiedzieć Zapierowi, jak wysłać Twój komunikat do ChatGPT. Możesz wyciągnąć dane ze swojej wiadomości na Slacku, klikając w dowolne puste pole i wybierając opcję z rozwijanego menu Wstaw Dane.

W tym przypadku nie powinieneś potrzebować dodawać więcej kontekstu niż tekst z wiadomości Slacka. Jeśli jednak używałbyś platformy Zapier i ChatGPT dla czegoś innego, np. pisania maili biznesowych, pole prompta prawdopodobnie wymagałoby nieco większych wytycznych.

obrazek30.png

Tutaj możesz również dostosować temperaturę (poziom kreatywności) swojej odpowiedzi od ChatGPT, a także inne pola, takie jak dodatkowe instrukcje dla ChatGPT oraz nazwa Twojego asystenta ChatGPT.

Jeśli chcesz, aby ChatGPT zapamiętał tę rozmowę, musisz dodać coś do pola Klucz pamięci , na przykład nazwę użytkownika Slacka. Jeśli zostanie puste, nadal możesz rozmawiać z ChatGPT w Slacku, po prostu nie będzie pamiętał tej rozmowy.

Po dostosowaniu tego kroku, kliknij Kontynuuj.

Następnie przetestuj swoją akcję. Kliknij przycisk Testuj i Przeglądaj lub Testuj i Kontynuuj, a Zapier pobierze odpowiedź z ChatGPT, zgodnie z tym, jak spersonalizowałeś swoje pola.

obraz15.png

Po uruchomieniu wyzwalacza kliknij przycisk + na dole ekranu.

obrazek29.png

Skonfiguruj swoją akcję w Slacku

Teraz ustawisz krok, który wysyła Twoją odpowiedź ChatGPT do Slacka. Wybierz aplikację Slack jako kanał dla Twojej akcji i wydarzenie Wyślij wiadomość na kanał.

Obrazek22.png

Ponownie zostaniesz poproszony o połączenie konta Slack. Połącz konto Slack, na którym chcesz umieścić wiadomość. W większości przypadków będzie to to samo konto Slack, które połączyłeś wcześniej.

Kliknij Kontynuuj.

Teraz pora na ustawienie wyglądu Twojej wiadomości z GPT-3 w Slacku i miejsca, gdzie zostanie opublikowana. Dodaj dowolny dodatkowy kontekst do pola Tekst Wiadomości oraz upewnij się, że zawiera ono Asystent Odpowiedź Wiadomość z menu wyboru danych, ponieważ zawiera ona Twoją odpowiedź z ChatGPT.

obraz17.png

Możesz również dostosować źródło wiadomości, na przykład z bota lub od siebie. Jeśli wybierzesz bota, możesz dostosować takie elementy jak nazwa i ikona bota, która pojawi się obok.

obraz7.png

Jeśli chcesz, aby Twój bot odpowiedział w wątku zamiast na Twoim kanale Slack, przejdź do pola Wątek. Kliknij w pole i wybierz znacznik czasu (pokazany w Zapierze jako Ts) wiadomości nadrzędnej z listy rozwijanej, aby poinformować Zapiera, dla której wiadomości utworzyć wątek.

obrazek4.png

Po dostosowaniu wiadomości, kliknij Kontynuuj.

Teraz czas przetestować swoją akcję. Kliknij Przetestuj akcję. Zapier wyśle wiadomość na wybrany kanał Slack, aby potwierdzić, że twoje zap działa.

obraz31.png

Jeśli wszystko wygląda dobrze z wątkiem wiadomości, którą Zapier opublikował w Twoim pytaniu, to Twój Zap jest gotowy do użycia. Jeśli coś wygląda nieprawidłowo lub Twój test nie powiedzie się, wróć i dostosuj aż Twoja wiadomość będzie wyglądała tak, jak chcesz.

obrazek25.png

Zbuduj bota ChatGPT obsługującego komendy slash

Teraz wiesz, jak zintegrować ChatGPT z Slack, aby odpowiadał na konkretne wiadomości kanału, ale co jeśli nie chcesz ograniczać się tylko do jednego kanału? Za pomocą bota polecenia slash możesz wysyłać monity z dowolnego kanału w Twoim koncie Slack.

Rozpocznij nowe rozmowy z ChatGPT, z łapaniem webhooks i publikuj odpowiedzi w kanale Slack

Utwórz swoją aplikację Slack i skonfiguruj wyzwalacz webhook

Aby stworzyć bota do komend w Slacku, musisz zacząć od budowania aplikacji Slack. Nie martw się, to nie jest takie przerażające, jak to brzmi.

Najpierw przejdź do api.slack.com/apps i kliknij Utwórz aplikację. Następnie nadaj swojej aplikacji nazwę i wybierz konto Slack, które chcesz wykorzystać do korzystania z twojego bota.

obrazek11.png

Następnie dodaj komendy cięcia do swojego robota, wybierając przycisk Komendy cięcia, a następnie klikając przycisk Utwórz nową komendę.

image9.png

Z tego miejsca wybierz słowo lub frazę, którą chcesz użyć jako swoją komendę. Następnie dodaj krótki opis, co komenda robi, oraz wskazówkę dotyczącą sposobu jej użycia.

obraz8.png

Nadal musimy dodać URL żądania, który uzyskamy z integracji Zapier z webhookami.

W nowej karcie lub oknie utwórz nowy Zap, używając Webhooks przez Zapier jako aplikacji wyzwalającej i Złap Zdarzenie jako zdarzenie wyzwalające.

obrazek28.png

Kliknij Kontynuuj. Następnie pojawi się Twój adres URL webhooku. Upewnij się, że go skopiujesz.

obraz23.png

Po skopiowaniu linku webhooka wróć do strony konfiguracyjnej komendy w Slacku i wklej link w polu URL żądania. Następnie zapisz ustawienia.

Teraz czas przetestować komendę ukośnika. Zapier będzie korzystał z informacji z Twojego testu w całej reszcie Twojego Zapa. Po prostu otwórz Slacka i wpisz swoją komendę, a następnie prompt, który chcesz wysłać do ChatGPT.

Obrazek 18

Następnie wróć do edytora Zap i kliknij Testuj wyzwalacz. Zapier pobierze testowy komunikat z Slacka, a także inne informacje, takie jak kanał i nazwa użytkownika.

obraz13.png

Po prawidłowym zobaczeniu działania webhooka, kliknij Kontynuuj.

Skonfiguruj działanie ChatGPT

Tak jak w przypadku ostatniego stworzonego przez nas Zap, nadszedł czas, aby skonfigurować kolejny krok naszej akcji ChatGPT. Zacznij od wyboru aplikacji ChatGPT jako wyzwalacza, a Rozmowa jako zdarzenia wyzwalającego. Kliknij Kontynuuj.

obrazek16.png

Następnie ponownie połączysz swoje konto OpenAI z Zapierem i klikniesz Kontynuuj.

Następnie należy dostosować sposób wysyłania polecenia do ChatGPT. Ponieważ Twoje polecenie będzie polegało tylko na tym, co wpisałeś w Slack, kliknij w polu Wiadomość użytkownika i wybierz Tekst z listy rozwijanej Wstaw Dane. Następnie, jeśli chcesz dostosować temperaturę lub dostosować swojego asystenta, zrób to również tutaj.

obrazek24.png

Po zakończeniu dostosowywania tych pól, kliknij Kontynuuj.

Następnie kliknij Testuj i Sprawdź lub Testuj i Kontynuuj, a jeśli wszystko działa płynnie, kliknij przycisk + na dole ekranu.

Skonfiguruj swoją akcję w Slacku

Przyszedł czas, aby skonfigurować kolejny krok działania na Slacku i dostosować sposób wyświetlania wyników z ChatGPT, gdy pojawią się na Slacku.

Przejdź przez te same kroki, które wcześniej wykonaliśmy. Wybierz aplikację Slack jako swoje narzędzie, wybierz Wyślij wiadomość na kanał jako zdarzenie akcji. Następnie połącz swoje konto Slack z Zapierem.

Teraz możesz dostosować swoją wiadomość. Jedną z różnic pomiędzy tym Zapem a poprzednim, który stworzyliśmy, jest fakt, że chcemy móc umieszczać wyniki ChatGPT w dowolnym kanale, a nie tylko w jednym konkretnym.

W polu Kanał, zamiast wybierać jeden kanał, wybierz ID kanału w Niestandardowej karcie z menu rozwijanego. To pozwoli Twojemu Zapowi na przesłanie wyniku z ChatGPT tam, gdzie zostało wprowadzone polecenie slash, a nie w jednym konkretnym kanale.

Obrazek 12.png

Po tym możesz dostosować swoją wiadomość oraz nazwę i ikonę swojego bota, tak jak zrobiliśmy to w poprzednim Zapie. Gdy skończysz dostosowywać, kliknij Kontynuuj.

obraz26.png

W końcu nadszedł czas na przetestowanie Twojej akcji przez kliknięcie w Przetestuj akcję. Zapier wyśle do Twojego kanału Slacka wiadomość testową, którą można przejrzeć. Jeśli Twoja wiadomość wygląda dobrze, możesz użyć swojego Zapu. Lub możesz go poprawiać, aż Twoja wiadomość będzie wyglądać idealnie.

Przynieś moc ChatGPT do Slacka

Jesteśmy wciąż we wczesnych dniach ery sztucznej inteligencji, a jest wiele do oczekiwania patrząc na to, jak narzędzia takie jak OpenAI mogą współpracować z naszym codziennym życiem. Te dwie automatyzacje to tylko jedna z nieskończonej liczby sposobów wykorzystania ChatGPT, aby ułatwić naszą pracę.

Spraw, aby sztuczna inteligencja pracowała dla Ciebie

Odkryj więcej sposobów na automatyzację OpenAI.

Powiązane wpisy:

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>