Jak napisać pytania do ChatGPT, aby uzyskać najlepsze wyniki

obrazek reverse-prompt-chatgpt-64108376ed35e-sej-760x400.png

Dzięki pojawieniu się modeli językowych zasilanych sztuczną inteligencją, takich jak ChatGPT, jakość wyników uzyskiwanych z narzędzia zależy od jakości tworzonych pytań.

Możesz zlecić ChatGPT wygenerowanie informacji, wpisów na social media, opisów produktów i innych, podając kilka słów kluczowych lub fraz.

Bez względu na to, czy jesteś specjalistą ds. marketingu cyfrowego, blogerem czy właścicielem biznesu, opanowanie sztuki tworzenia zachęt do pisania jest kluczowe do tworzenia przekonujących treści, które rezonują z Twoją publicznością.

Napisanie skutecznych pytań może być trudne, ponieważ jakość wyniku zależy od dokładności i jasności instrukcji.

Oto kilka praktycznych wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących pisania zachęt, które dają najlepsze wyniki w ChatGPT.

Prompty do pisania dla ChatGPT

Czym jest propozycja do rozmowy ChatGPT?

Prompt w ChatGPT to instrukcja lub temat dyskusji, który użytkownik podaje dla modelu sztucznej inteligencji ChatGPT do odpowiedzi.

Prompt może być pytaniem, stwierdzeniem lub innym bodźcem mającym na celu wywołanie kreatywności, refleksji lub zaangażowania.

Użytkownicy mogą używać funkcji prompt, aby generować pomysły, udostępniać swoje myśli lub rozpocząć rozmowę.

Propozycje tematów do rozmowy na ChatGPT są zaprojektowane tak, aby były otwarte i można je dostosować do preferencji i zainteresowań użytkownika.

Jak napisać polecenia dla ChatGPT

Zacznij od zadania ChatGPT ​​tematu do napisania, np. "Napisz krótką historię o osobie, która odkrywa, że ma supermoce".

ChatGPT wygeneruje odpowiedź na podstawie Twojego pytania. Odpowiedź może mieć kilka zdań lub kilka akapitów, w zależności od złożoności pytania i poziomu szczegółowości zapytania.

Wykorzystaj odpowiedź wygenerowaną przez ChatGPT jako punkt wyjścia do pisania. Możesz przejąć pomysły i koncepcje przedstawione w odpowiedzi i rozbudować je, dodając swoją własną, unikalną wizję historii.

W przypadku wszelkich pytań dotyczących naszych produktów lub usług, prosimy o kontakt z naszym zespołem obsługi klienta. Jesteśmy dostępni 24/7, aby pomóc Ci w rozwiązaniu wszelkich problemów.

Jeśli chcesz wygenerować dodatkowe pomysły, spróbuj zadać ChatGPT pytania związane z Twoim pierwotnym pytaniem.

Nowa, oparta na sztucznej inteligencji, zestaw narzędzi do marketingu treści

Przyjmij nowe technologie przed twoimi konkurentami. Stwórz dobrze zoptymalizowane i ukierunkowane treści, które dostarczają wyników trzy razy szybciej.

Na przykład, możesz zadać pytanie: "Jakie wyzwania może napotkać osoba w badaniu swoich nowo odkrytych supermocy?" lub "Jak może być dotknięty związek osoby z innymi ludźmi ze względu na jej supermoce?"

Pamiętaj, że odpowiedzi ChatGPT są generowane przez sztuczną inteligencję i nie zawsze są idealne lub dokładnie tym, czego potrzebujesz.

Niemniej jednak, nadal mogą być wspaniałym źródłem inspiracji i pomóc Ci rozpocząć pisanie.

Wymagany wtyczka Chrome

Ja polecam zainstalowanie wtyczki WebChatGPT, która umożliwia dodanie odpowiednich wyników z Google do twoich promptów ChatGPT.

Ta rozszerzenie dodaje pierwsze wyniki wyszukiwania do Twoich promptów w ChatGPT dla bardziej dokładnych i aktualnych rozmów.

screen-shot-02-22-23-o-07.32-pm-63f660181d55f-sej.png

Na przykład, jeśli zapytam "Kim jest Vincent Terrasi?", ChatGPT nie ma odpowiedzi.

Z włączonym WebChatGPT, wtyczka Chrome tworzy nowe zapytanie z pierwszych wyników Google, a teraz ChatGPT wie, kim jest Vincent Terrasi.

Jednak halucynacja wciąż istnieje, ponieważ nigdy nie pracowałem dla Hilti; ChatGPT wymyślił tę firmę, ponieważ nie dysponował danymi.

zrzut-ekranu-02-22-23-o-22.42-63f6903b55eaa-sej.png

Stwórz inżynierię odwracanej prośby

ChatGPT może być doskonałym narzędziem do inżynierii wstecznej promptów, ponieważ generuje naturalne i angażujące odpowiedzi na podany wejściowy tekst.

Analizując sugestie generowane przez ChatGPT, możemy uzyskać wgląd w procesy myślowe i strategie podejmowania decyzji modelu.

Jednym z kluczowych zalet korzystania z ChatGPT do odwracania inżynierii promptów jest to, że model jest bardzo przejrzysty w podejmowaniu decyzji.

To oznacza, że ​​jest możliwość śledzenia wnioskowania i logiki stojącej za każdą odpowiedzią, co ułatwia zrozumienie sposobu, w jaki model dochodzi do swoich wniosków.

Po kilkukrotnym wykonaniu tego dla różnych rodzajów treści, zdobędziesz wgląd w tworzenie bardziej skutecznych zachęt.

Przygotuj swój ChatGPT do generowania promptów

Najpierw aktywuj inżynierię odwróconych poleceń.

  • Napisz następujące pytanie: "Włączyć inżynierię odwróconych poleceń? Chodzi mi o tworzenie polecenia na podstawie wskazanego tekstu."
screen-shot-02-22-23-at-07.18-pm-63f65c6e0ffb2-sej.png

Ok, ChatGPT jest teraz gotowy, aby wygenerować Twój prompt. Możesz przetestować opis produktu w nowej sesji czatbotu i ocenić wygenerowany prompt.

  • Typ: "Utwórz bardzo techniczny szablon inżynierii odwrotnej dla opisu produktu dotyczącego iPhone'a 11".
screen-shot-02-22-23-at-07.19-pm-63f65cd12c391-sej.png

Wynik jest niesamowity. Możesz przetestować to na dowolnym tekście, który chcesz odtworzyć. Oto przykład punktu sprzedaży Kindle na Amazonie.

  • Typ: „Inżynieria odwrotna poniższego {produktu}, zachowaj styl pisania oraz długość tekstu:
    produkt =”
screen-shot-02-22-23-o-07.24-pm-63f65dd60fdd0-sej.png

Sprawdziłem to na jednym z postów na blogu SEJ. Ciesz się analizą - jest doskonała.

  • Typ: „Odwrotna inżynieria polecenia dla następującego tekstu {text}, zachowując ton i styl pisania z {text} dołącz do polecenia:
    text = wszystkie treści pochodzące z https://www.searchenginejournal.com/google-bard-training-data/478941/„
screen-shot-02-22-23-at-07.27-pm-63f65ecfc692e-sej.png

Ale bądź ostrożny, żeby nie używać ChatGPT do generowania swoich tekstów. To jest tylko osobisty asystent.

Czy każda odpowiedź generowana przez ChatGPT jest rzeczywiście unikalna? Czy może przeceniamy jego zdolność do produkcji różnych tekstów?

To jest fascynujące pytanie, które pojawiło się po przeanalizowaniu 10 000 tekstów wyprodukowanych przez ChatGPT.

Podsumowanie

Wnioski z badań nad jakością tekstu generowanego przez ChatGPT są interesujące.

Chociaż algorytm może produkować podobne odpowiedzi na różne pytania, pojawiają się pytania dotyczące obietnic OpenAI.

Wygląda na to, że ChatGPT może nie być najlepszym narzędziem do generowania treści ze względu na brak kreatywności i znaczne powielanie treści.

Niemniej jednak, narzędzie może wciąż być przydatne do znalezienia idealnego prompta do generowania jakościowego tekstu za pomocą innych generatorów, takich jak LLAMA, OPT, BLOOM, GPT3.5 lub Cohere.

Więcej zasobów:

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>