Jak stworzyć wtyczkę ChatGPT

Poznaj sposoby tworzenia wtyczek ChatGPT i podnieś swoje rozmowy na wyższy poziom. Dzięki krok po kroku przewodnikowi, zbuduj API, stwórz manifest wtyczki, zarejestruj ją i aktywuj. Poszerz możliwości i funkcjonalność ChatGPT za pomocą swojej wtyczki. Sprawdź, jakie języki programowania potrzebne są do stworzenia wtyczek i zacznij budować już dziś. Zacznij tworzyć wtyczkę ChatGPT, aby poznać nieograniczone możliwości sztucznej inteligencji.

Jeśli chcesz podnieść zdolności ChatGPT do kolejnego poziomu, stworzenie wtyczki jest doskonałym sposobem na to. Wtyczki pozwalają modelowi językowemu opartemu na sztucznej inteligencji wykorzystać zasoby zewnętrzne w celu poprawienia odpowiedzi i interakcji z użytkownikami. W tym artykule krok po kroku przeprowadzimy Cię przez proces tworzenia wtyczki ChatGPT. Pokryjemy wszystko, od tworzenia API po testowanie wtyczki, więc będziesz dobrze przygotowany do rozwijania własnej wtyczki i poszerzania zdolności ChatGPT o nowe, pasjonujące funkcje. Bez względu na to, czy jesteś doświadczonym programistą, czy początkującym w tworzeniu wtyczek, przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak stworzyć wtyczkę ChatGPT, która podniesie Twoje rozmowy na wyższy poziom.

Jak działają wtyczki ChatGPT

ChatGPT to potężny model językowy oparty na sztucznej inteligencji opracowany przez OpenAI, który może generować odpowiedzi ludzkiej jakości na rozmowy oparte na tekście. Dzięki wtyczkom ChatGPT, programiści mogą rozszerzać możliwości modelu poza jego podstawowe funkcje. Wtyczki ChatGPT działają poprzez tworzenie interfejsu API, którym ChatGPT może użyć do interakcji z wtyczką. To API umożliwia wtyczce odbieranie danych od ChatGPT, ich przetwarzanie i zwrócenie odpowiedzi.

Zobacz również: Jak zainstalować wtyczki ChatGPT: Wzmacnianie możliwości ChatGPT

Kroki do stworzenia wtyczki ChatGPT

Tworzenie pluginu ChatGPT składa się z kilku kroków, które omówimy szczegółowo poniżej.

Budowanie API

Pierwszym krokiem w tworzeniu wtyczki ChatGPT jest zbudowanie interfejsu API, który będzie używany przez ChatGPT do interakcji z wtyczką. API to zbiór reguł i protokołów, które umożliwiają dwóm lub większej liczbie aplikacji do komunikacji między sobą. W tym przypadku, API pozwoli ChatGPT na wysyłanie i odbieranie informacji do i od wtyczki.

Przy budowaniu API należy mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, API powinno być hostowane na domenie dostępnej z internetu. Po drugie, API powinno mieć określone punkty końcowe, które ChatGPT może wykorzystać do interakcji z wtyczką. Punkty końcowe te zostaną zdefiniowane w dokumencie API i będą używane do wysyłania i odbierania informacji.

Istnieje kilka sposobów na tworzenie API, ale jednym z najczęstszych podejść jest użycie frameworka webowego takiego jak Flask lub Django. Te frameworki zapewniają zestaw narzędzi i bibliotek do szybkiego i łatwego tworzenia API. Posiadają także wbudowane wsparcie dla obsługi powszechnych zadań, takich jak uwierzytelnianie i serializacja danych.

Tworzenie manifestu wtyczki

Po zbudowaniu interfejsu API powinien zostać utworzony plik manifestu wtyczki. Plik manifestu to plik JSON opisujący wtyczkę i jej punkty końcowe. Plik manifestu powinien być hostowany na domenie API i znajdować się w dobrze znanej lokalizacji.

Plik manifestu powinien zawierać informacje, takie jak nazwa wtyczki, opis i punkty końcowe. Powinien również zawierać wszelkie dodatkowe metadane potrzebne do opisania wtyczki. Na przykład plik manifestu może zawierać listę wymaganych uprawnień lub określić wersję API, z którą wtyczka jest kompatybilna.

Tutaj jest przykład jak powinien wyglądać prosty plik manifestu pluginu:

{

  “name”: “Mój plugin ChatGPT”,

  “description”: “Plugin umożliwiający interakcję ChatGPT z moim API”,

  “endpoints”: [

    {

      “name”: “get_joke”,

      “url”: “https://my-api.com/żart”,

      “method”: “GET”

    },

    {

      “name”: “add_todo”,

      “url”: “https://my-api.com/todo”,

      “method”: “POST”,

      “required_fields”: [“tytuł”, “opis”]

    }

  ]

}

Rejestracja wtyczki w interfejsie użytkownika ChatGPT

Po utworzeniu pliku API i manifestu, wtyczka musi zostać zarejestrowana w interfejsie ChatGPT. Obejmuje to wybranie „modelu wtyczki”, a następnie wybranie opcji „Wtyczki” lub „Sklep z wtyczkami”. Stamtąd użytkownicy mogą wybrać, czy chcą zainstalować niezweryfikowaną wtyczkę, czy też stworzyć swoją własną.

Aby zarejestrować wtyczkę, użytkownicy będą musieli podać podstawowe informacje na temat wtyczki, takie jak jej nazwę i opis. Będą również musieli podać link do pliku manifestu wtyczki. Po zarejestrowaniu wtyczka będzie dostępna do instalacji i użytkowania.

Aktywowanie wtyczki

Po zarejestrowaniu wtyczki użytkownicy mogą ją aktywować, wybierając ją z listy dostępnych wtyczek. Wtyczka będzie w stanie współpracować z ChatGPT i odpowiadać na wejście użytkownika.

Aby aktywować wtyczkę, użytkownicy muszą po prostu kliknąć nazwę wtyczki na liście dostępnych wtyczek. Spowoduje to otwarcie panelu konfiguracji, gdzie można ustawić wszystkie niezbędne parametry, takie jak dane uwierzytelniające lub klucze API. Po skonfigurowaniu wtyczki będzie ona gotowa do użycia.

Więcej przydatnych informacji: Jak skonfigurować i używać Agent GPT

Jakie języki programowania są wymagane do stworzenia wtyczki ChatGPT?

Aby stworzyć dodatek ChatGPT, wymagane języki programowania zależą od funkcjonalności dodatku. Na przykład, dodatek Interpreter kodu obsługuje wiele języków programowania, takich jak Python, JavaScript i Java. Jednakże, nie podano jawnych wymagań co do języków programowania do budowania dodatku ChatGPT w wynikach wyszukiwania.

Warto zauważyć, że OpenAI stopniowo wprowadza wtyczki do ChatGPT, a programiści zaproszeni z listy oczekujących mogą uzyskać dostęp do dokumentacji OpenAI w celu budowania wtyczek do ChatGPT. Dokumentacja prawdopodobnie zawiera informacje na temat języków programowania odpowiednich do tworzenia wtyczek.

Ponadto, najważniejsze 10 języków programowania, które można użyć do stworzenia wtyczki ChatGPT to Python, Java, JavaScript, Julia, Lisp, R oraz Scala. Niemniej jednak ta informacja nie jest specyficzna dla budowania wtyczki ChatGPT.

Jak przetestować plugin ChatGPT

Aby przetestować plugin ChatGPT, programiści mogą postępować zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Tworzenie i wdrożenie wtyczki: Utwórz plik manifestu, zbuduj API i hostuj plik manifestu, aby wdrożyć wtyczkę.
 2. Zarejestruj wtyczkę w interfejsie użytkownika ChatGPT: Po wdrożeniu zarejestruj wtyczkę w interfejsie użytkownika ChatGPT, aby była widoczna dla użytkowników.
 3. Testowanie wtyczki lokalnie: Uruchom wtyczkę na swoim komputerze i korzystaj z interfejsu użytkownika ChatGPT, aby z nią interaktywnie działać. Obserwuj, jak wtyczka odpowiada na różne pytania i scenariusze.
 4. Testowanie wtyczki w środowisku testowym: Testuj wtyczkę w bardziej realistycznym środowisku, aby zidentyfikować i rozwiązać ewentualne problemy, które mogą się pojawić.
 5. Testowanie wtyczki przez rzeczywistych użytkowników: Zbieraj opinie i zidentyfikuj wszelkie niezauważone problemy podczas testowania, testując wtyczkę przez rzeczywistych użytkowników.

Ważne jest, aby upewnić się, że wtyczka ChatGPT jest dokładnie przetestowana w różnych scenariuszach przed udostępnieniem jej użytkownikom. Należy także zauważyć, że wtyczki ChatGPT są obecnie w ograniczonej wersji alfa dla programistów i insidersów.

Wniosek

Tworzenie wtyczki ChatGPT może być świetnym sposobem na rozbudowanie funkcjonalności modelu językowego ChatGPT. Wykorzystując zewnętrzne zasoby, wtyczki umożliwiają ChatGPT wykonywanie szerokiej gamy zadań, od przeglądania internetu do wykorzystywania zewnętrznych baz danych.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>