OpenAI prezentuje wtyczki ChatGPT, ale jest haczyk

gettyimages-1252189891.jpg

Osoby, które chciałyby użyć ChatGPT do grania w grę wiedzy, planowania podróży, uzyskania notowań giełdowych lub znalezienia miejsca do jedzenia, mogą teraz zrobić to wszystko i więcej. OpenAI, mózg stojący za ChatGPT, właśnie rozpoczął wprowadzanie szeregu wtyczek innych firm, które mają na celu rozszerzenie repertuaru popularnej usługi czatu z AI.

W tweetcie opublikowanym w zeszły piątek, OpenAI powiedziało: "W ciągu najbliższego tygodnia rozszerzymy przeglądanie stron internetowych i wtyczek na wszystkich użytkowników ChatGPT Plus. Przechodząc z fazy alfa do bety, umożliwią one ChatGPT dostęp do Internetu i korzystanie z ponad 70 wtyczek innych firm."

Także: Jak oszukałem ChatGPT, aby powiedział mi kłamstwa

Przed zbytnim podekscytowaniem, istnieje jedno główne wymaganie. Musisz być płatnym subskrybentem ChatGPT Plus, który zapewnia bramę do wczesnych funkcji, ale kosztuje 20 dolarów miesięcznie. Jeśli jesteś subskrybentem, wtyczki oferują kilka korzyści, w tym dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, takich jak wiadomości i ceny akcji, pobieranie informacji z bazy wiedzy, takich jak dokumenty firmowe i osobiste notatki, oraz możliwość wywołania konkretnych działań, takich jak rezerwacja lotu lub zamówienie jedzenia.

Istniejące wtyczki są projektowane tak, aby przyciągać użytkowników z różnych dziedzin, które są skierowane do biznesu, edukacji, finansów, inwestycji i zainteresowań osobistych. Korzystając z wtyczek pochodzących od takich dostawców zewnętrznych jak Expedia, Zillow, Kayak, Instacart i OpenTable, możesz szukać pracy, znajdować oferty nieruchomości, otrzymywać rekomendacje produktów, robić zakupy, grać w gry i otrzymywać przepisy kulinarne.

Z Microsoftem, Google i innymi firmami, które próbują skorzystać na szaleństwie sztucznej inteligencji, OpenAI krok przed nimi z własną usługą. Promowanie subskrypcji ChatGPT Plus to jeden ze sposobów na generowanie przychodów. Aby to osiągnąć, firma musi zadbać o to, aby płatny plan oferował wystarczająco dużo korzyści, aby przyciągnąć ludzi, którzy w przeciwnym przypadku skorzystaliby z bezpłatnej opcji.

Również: Zapytałem ChatGPT, Bing i Barda, czym się martwią. Sztuczna inteligencja Google'a zaczęła mnie tropić.

Aby wypróbować nowe wtyczki jako użytkownik ChatGPT Plus, przejdź do głównego ekranu czatu, kliknij ikonę trzech kropek na dole lewego panelu obok swojego imienia i wybierz Ustawienia. W oknie ustawień kliknij ustawienie Beta funkcje, a następnie włącz przełącznik dla Wtyczek.

Po zamknięciu okna Ustawienia, najedź kursorem na model GPT-4 na górze ekranu i zaznacz opcję Wtyczki Beta. Następnie kliknij strzałkę rozwijaną obok Brak wtyczek włączonych i wybierz Sklep wtyczek. Przeczytaj okno O wtyczkach i kliknij OK.

figura-top-openai-ujawnia-wtyczki-chatgpt-ale-tylko-dla-subskrybentów-plus.jpg

Nagłówki na górze okna sklepu pozwalają Ci przeglądać nowe, najpopularniejsze oraz wszystkie wtyczki. Jeśli znajdziesz coś, co Cię zainteresuje, kliknij przycisk Zainstaluj, aby je zainstalować. Zainstaluj tyle, ile chcesz, ale jednocześnie możesz aktywować tylko trzy. Aby to kontrolować, przejdź z powrotem do ekranu rozmowy, kliknij strzałkę rozwijaną dla wtyczek i wybierz trzy, których chcesz użyć.

Również: Najlepsze chatboty oparte na sztucznej inteligencji

Na ekranie czatu wpisz prośbę, która odnosi się do jednego z zainstalowanych wtyczek. Jako przykład, wprowadziłem prośbę o pokazanie mi ofert nieruchomości dla dwupokojowych mieszkań w kodzie pocztowym 10017. W odpowiedzi ChatGPT wskazał, że korzysta z Zillow, aby odpowiedzieć na moje pytanie i opisał kilka różnych ofert spełniających moje kryteria. Odpowiedź zawierała również link kierujący mnie do dodatkowych ofert.

rysunek-1-openai-ujawnia-pluginy-chatgpt-ale-tylko-dla-subskrybentow-plus

Jako kolejny przykład, poprosiłem ChatGPT o zorganizowanie gry w quiz na temat starych filmów Hollywoodzkich. Wykorzystując wtyczkę Open Trivia, SI wygenerowała pytanie wielokrotnego wyboru, na które musiałem odpowiedzieć.

rys. 2 - OpenAI prezentuje wtyczki do ChatGPT, ale tylko dla subskrybentów Plus.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>