Jak zbudować chatbota AI jak ChatGPT? Przewodnik po budowie własnego chatbota (bez kodowania)

Obrazek 15

Czy prowadząc dużą firmę czy jednoosobową działalność gospodarczą, prawdopodobnie poświęcisz mnóstwo czasu i zasobów na poprawę doświadczenia klienta, czy to poprzez odpowiedź na pytania czy personalizowanie drogi kupującego.

Teraz wyobraź sobie, że możesz to zrobić za ułamek kosztów. Tak, mówimy o zintegrowaniu chatbotów AI, takich jak ChatGPT, do Twojej firmy. Dzięki niestandardowemu chatbotowi zaoszczędzisz pieniądze i czas oraz zmienisz sposób interakcji klientów z Twoją platformą lub aplikacją.

Ale jak mogę stworzyć bota jak ChatGPT? Możesz się zapytać.

Możesz stworzyć swojego bota, jak ChatGPT, korzystając z tego samego modelu językowego GPT-4 do szkolenia swoich niestandardowych danych. Możesz wykorzystać API modelu i uniknąć budowania infrastruktury samodzielnie.

W tym blogu omówimy:

 • Czym jest ChatGPT
 • Zalety korzystania z chatbotów w Twojej firmie
 • Co jest potrzebne do zbudowania chatbotów podobnych do ChatGPT
 • Jak możesz zbudować chatboty bez kodowania

Zanurzmy się w to!

Czym jest ChatGPT?

ChatGPT to wielomodalny Chatbot z technologią konwersacyjną AI , stworzony przez OpenAI i zbudowany na najnowszym modelu transformatora GPT-4. Może przetwarzać tekst i obrazy, odkrywając nową wymiarowość w interakcji między AI i ludźmi. ChatGPT jest również bardziej zaawansowany niż inne Chatboty, posiada większą pamięć kontekstu i zaawansowane rozumowanie.

Model GPT-4 wprowadził do ChatGPT nawet dostosowywanie zachowania sztucznej inteligencji. Oznacza to, że możesz stworzyć osobowość swojego czatbota, która będzie spójna przez całą rozmowę. Te nowe funkcjonalności wprowadzone przez GPT-4 uczyniły z ChatGPT potężne narzędzie, co spowodowało, że firmy takie jak Stripe i Morgan Stanley eksplorują przypadki użycia biznesowego.

W skrócie, ChatGPT to chatbot AI stworzony przez OpenAI, który ma niezwykłe zdolności do syntezy informacji i generowania odpowiedzi przypominających ludzkie, które mogą być stosowane w wielu rzeczywistych przypadkach użycia.

Obrazek 12.png

Korzyści z korzystania z chatbotów AI, takich jak ChatGPT

ChatGPT to supermoc. Możesz z niego korzystać poza codziennymi przypadkami użycia. Możesz zintegrować go ze swoją aplikacją lub stroną internetową, aby poprawić interakcje użytkowników i zmniejszyć czas poświęcony na powtarzające się zadania.

W rezultacie Twojej działalności, konwersja może wzrosnąć, pojawić się możliwość oferowania nowych produktów oraz zoptymalizować wewnętrzne operacje. Przejdźmy do szczegółów każdej z tych korzyści, aby zrozumieć potencjał korzystania z chatbotów AI takich jak ChatGPT w Twojej firmie.

Zwiększa Liczbę Konwersji

Niski współczynnik konwersji wynika zwykle z słabego doświadczenia użytkownika, gdy klient trafia na Twoją platformę. Tracisz albo przez brak reakcji, albo przez brak personalizacji. Dzięki ChatGPT możesz te problemy szybko rozwiązać.

Możesz wykorzystać ChatGPT do poprawy obsługi swoich klientów. Zamiast zdawać się na konsultanta, który odpowiada na zapytania, możesz dostarczyć swoje dane do ChatGPT i pozwolić botowi obsługiwać wszystkie zapytania. Ponieważ jest to konwersacyjna sztuczna inteligencja z wiedzą o Twoim biznesie, będzie utrzymywał klientów zaangażowanych i dostarczał im użyteczne wskazówki.

Ponadto ChatGPT może pomóc uproszczyć doświadczenie zakupowe dla klientów, będąc osobistym przewodnikiem AI. Na przykład, powiedzmy, że prowadzisz sklep D2C z odzieżą. Bez przewodnika AI, odkrycie produktów zajmuje czas klientom. Mogą nawet przeoczyć kluczowe informacje, takie jak rabaty i wyprzedaże. Dzięki przewodnikowi AI mogą powiedzieć, czego szukają, a bot zaproponuje im odpowiednie produkty.

2. Ujednolica wewnętrzne operacje

Kiedy działa się na dużą skalę, zwykle napotyka się opór w pewnych wewnętrznych operacjach, takich jak wdrożenie, tworzenie harmonogramów i rozliczanie. Dzięki ChatGPT nie potrzebujesz już pomocy ludzkiej, aby zająć się tymi zadaniami.

Na przykład, załóżmy, że niedawno zatrudniłeś programistę. Zwykle programista musi przejrzeć całą dokumentację, aby zrozumieć, jak wszystko działa w organizacji. Mimo to może być zdezorientowany. Ale gdy korzystasz z ChatGPT, który ma całą dokumentację dla programistów, łatwo znajdzie odpowiedzi i zostanie wprowadzony w sposób płynny.

3. Zwiększa ofertę produktów

Era sztucznej inteligencji już nastała. Dlatego nie wystarczy jedynie poprawić jakość doświadczenia użytkownika, ale należy także wzmocnić ofertę produktów, aby mieć przewagę nad konkurencją.

Na przykład, jeśli budujesz grę, spróbuj w nią włączyć sztuczną inteligencję, aby każde doświadczenie gracza było unikalne. Może to oznaczać personalizację interakcji z postaciami niestandardowymi (NPC), w oparciu o zachowanie gracza.

Możesz również zastosować ChatGPT w platformach edukacyjnych. Zamiast tylko udzielania odpowiedzi, możesz użyć ChatGPT do zostania osobistym nauczycielem dla uczniów. Duolingo i Khan Academy to jedne z firm, które korzystają z ChatGPT w ten sposób.

Jakie czynniki wpływają na stworzenie czatu AI takiego jak ChatGPT?

Rozumiesz korzyści płynące z chatbotów dla Twojej firmy i chcesz zbudować jeden. Ale czy wiesz, jak takie działanie wygląda w praktyce? I jakie zasoby byłyby Ci potrzebne, aby zbudować aplikację podobną do ChatGPT? Dowiedzmy się!

1. Zbieranie danych

Pierwszym krokiem do budowania chatbota AI, takiego jak ChatGPT, jest określenie, jakie dane chcesz dostarczyć do swojego modelu uczenia maszynowego. Kluczowe tutaj jest znalezienie wiarygodnych źródeł danych. Jeśli poszukujesz ogólnodostępnych danych dostępnych w sieci, możesz spróbować wykorzystać przeszkolone dane istniejących modelów językowych. 

Jeśli chodzi o dane dotyczące twojego biznesu, musisz być bardzo konkretny i szczegółowy. Dzieje się tak dlatego, że twój chatbot będzie w pełni wiarygodny tylko wtedy, gdy będzie miał wszystkie dostępne informacje, by odpowiedzieć na pytanie użytkownika. Zbiór danych może obejmować politykę Twojej firmy, często zadawane pytania (FAQ), dokumenty tekstowe itp. Co ważniejsze, musisz również zadbać, by informacje poufne i prywatne były niedostępne, ponieważ sztuczna inteligencja (AI) chatbota nie zawsze zachowuje się przewidywalnie.

2. Przetwarzanie danych

Przed szkoleniem modelu należy oczyścić lub przetworzyć dane. Wymaga to tokenizacji i kodowania danych wejściowych na unikalne stałej długości sekwencje liczb całkowitych. Czas przetwarzania zależy także od wielkości zestawu danych.

3. Pętla treningowa

Po przetworzeniu modelu danych można rozpocząć naukę, aby dopasować model do swoich wymagań. Dopasowanie pozwoli na adaptację modelu uczenia maszynowego do nowych zadań bez potrzeby szkolenia od podstaw. Na przykład możesz wytrenować swój model dla zadań rekomendacji produktów, ale również może on wykonywać zadania polegające na opisie produktów.

Główną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę podczas szkolenia jest koszt obliczeniowy. Musisz kupić wiele wysokiej jakości kart graficznych, które mogą kosztować setki tysięcy dolarów, aby wykonać pojedynczy trening. Koszt szkolenia może szybko zjeść Twoje kapitały. Ale posiadanie własnej infrastruktury AI zawsze jest korzystne w dłuższej perspektywie.

4. Budowanie interfejsu aplikacji

Po ulepszaniu i przetestowaniu modelu należy stworzyć interfejs aplikacji z marką, z którym użytkownicy będą mogli interaktywnie wprowadzać dane wejściowe oraz przeglądać wyniki. W przypadku ChatGPT strona internetowa stanowi interfejs, który pozwala Ci wykorzystać potęgę modelu językowego OpenAI GPT-4.

Podsumowanie: Budowanie infrastruktury AI jest kosztowne i czasochłonne. Nawet nie jest potrzebna w pierwszym dniu. Możesz więc zbudować własne chatboty AI takie jak ChatGPT korzystając z jego modelu językowego GPT-4 poprzez API.

Przedstawiamy API Chatsonic z obsługą GPT-4

Chatsonic to potężny chatbot AI zasilany przez GPT-4. To jedna z najlepszych alternatyw dla ChatGPT, która jest bardziej niezawodna i precyzyjna. Chatsonic to prawdziwy wielomodalny chatbot AI, który może generować zarówno obrazy jak i tekst.

Podobnie jak ChatGPT, Chatsonic również ma API, które można wykorzystać do budowy niestandardowych chatbotów dla różnych przypadków użycia. W tej sekcji przejdźmy do tego, co oferuje API Chatsonic i jak można go uzyskać.

Dlaczego wybrać API Chatsonic zamiast ChatGPT API

Podczas gdy Chatsonic i ChatGPT korzystają z tego samego modelu językowego GPT-4, API Chatsonic zapewnia bardziej wszechstronny interfejs programowania i jest bardziej niezawodny do budowania zastosowań w rzeczywistych przypadkach użycia. Oto dlaczego:

1. Zapewnia rzeczywiste wglądy (insights) w czasie rzeczywistym

ChatGPT otrzymał aktualizację z GPT-4. Poprawiło to jego zdolności rozumowania i pamięć kontekstu. Ale to, co się nie zmieniło, to dane szkoleniowe. Dane szkoleniowe ChatGPT są tylko do 2021 roku, więc nie jest w stanie zapewnić informacji na żywo.

W przeciwieństwie do tego, Chatsonic może zapewnić hiper-znaczące wskazówki na temat dowolnej tematyki w dowolnym dniu, ponieważ jest zintegrowany z wyszukiwarką Google. Z biznesowego punktu widzenia, chatbot, który może w czasie rzeczywistym wyodrębnić informacje, jest przydatny, ponieważ klienci mogą korzystać z twojego AI. bota do przeszukiwania w czasie rzeczywistym i kontynuować swoją podróż zakupową.

2. Generowanie obrazów jest możliwe

GPT-4 uczynił ChatGPT multimodalnym. Jednak jest to tylko dla ustawień wejściowych, co oznacza, że można wstawić obrazy jako wejście i generować tekst jako wyjście. Nadal nie można generować obrazów za pomocą ChatGPT.

Z Chatsonic API można generować oszałamiające obrazy stworzone przy użyciu metod Stable Diffusion lub DALL-E. Może to być doskonałe uzupełnienie dla wielu aplikacji do edycji zdjęć, ponieważ może pobudzić większą kreatywność i współpracę między artystami.

3. Włączona komenda głosowa

AI chatboty zmieniają sposób, w jaki przeprowadzamy wyszukiwanie online. A czy wiesz, jakim medium konsumenci preferują przy szukaniu w internecie? Głosem!

Zgodnie z danymi na temat wyszukiwania głosowego z Think with Google, 27% światowej populacji korzysta z wyszukiwania głosowego na urządzeniach mobilnych. Dlatego Twój chatbot musi umożliwiać głosowe polecenia i przyciągnąć jak największą publiczność. W ten sposób Twój system lub aplikacja mobilna będzie bardziej przyjazna dla użytkowników, którzy unikają pisania.

4. Budowanie osobowości jest łatwiejsze

Aby stworzyć ramy postaci w ChatGPT, musisz podać systemowi jasne i szczegółowe pytanie. ChatGPT może nie być spójny i zbaczać z tematu, jeśli opisana postać lub osobowość nie jest dokładnie opisana. Nie dzieje się tak w przypadku Chatsonic.

Chatsonic oferuje 16 predefiniowanych osobowości do wyboru. Na przykłąd, jeśli chcesz nauczyć się jakiegoś pojęcia i potrzebujesz swojego chatbota jako osobistego nauczyciela, możesz wybrać opcję nauczyciela z menu osobowości i zacząć naukę. To takie proste, aby sterować osobowościami za pomocą interfejsu API Chatsonic.

Jak uzyskać dostęp do API Chatsonic

Aby rozpocząć tworzenie własnego chatbota AI z użyciem Chatsonic API, wykonaj poniższe kroki:

1. Utwórz konto Writesonic: Jeśli jeszcze go nie masz, przejdź na writesonic.com i utwórz konto.

2. Subskrybuj płatny plan: Dostęp do API nie jest dostępny w planie darmowym. Musisz wykupić płatną subskrypcję „Pro” rozpoczynającą się od 19 dolarów miesięcznie. Musisz również brać pod uwagę jakość wyników, ponieważ to w dużej mierze wpływa na cenę.

3. Przejdź do pulpit sterowania API: Teraz, gdy masz dostęp API, czas go aktywować. Aby to zrobić, przejdź najpierw do pulpitu sterowania API.

4. Ujawnij swój klucz API: Gdy znajdziesz się na pulpicie API, zobaczysz opcję "Odsłoń klucz API". Kliknij ją i skopiuj klucz. Teraz możesz zintegrować klucz do swojego kodu i zacząć wykonywać wywołania API.

Po uzyskaniu dostępu do API, należy rozpocząć szkolenie chatbota na niestandardowych danych. Wymaga to utworzenia środowiska oprogramowania, napisania kodu, dodania kluczy API i przetworzenia danych w Terminalu lub Wierszu polecenia.

Brzmi skomplikowanie? Mamy to! Nie każdy posiada wiedzę i doświadczenie w kodowaniu, aby poruszać się w kluczach API i edytorach kodu.

Dlatego stworzyliśmy Botsonic - narzędzie do tworzenia własnych chatbotów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji ChatGPT, bez pisania kodu.

Jak zbudować własnego niestandardowego chatbota AI (bez kodowania), którego szkolił ChatGPT?

Botsonic to niestandardowy kreator chatbotów AI bez kodu, stworzony przez Writesonic, który ma na celu umożliwić każdemu użytkownikowi lub biznesowi budowanie chatbota AI opartego na ich danych. Abstrahuje ono skomplikowane procesy szkolenia danych i budowania interfejsu chatbota, umożliwiając poprawę zaangażowania i doświadczeń klientów.

W kilka minut możesz teraz stworzyć superinteligentne, konwersacyjne doświadczenia z sztuczną inteligencją dla odwiedzających Twoją stronę internetową. Ten przełomowy, ChatGPT-podobny czatbot umożliwia użytkownikom wykorzystanie mocy GPT-4 i przetwarzania języka naturalnego do tworzenia niestandardowych czatbotów AI, które adresują różnorodne przypadki użytkowania bez potrzeby posiadania wiedzy technicznej.

Funkcje Botsonic w pigułce

Spersonalizowany chatbot AI, który nie wymaga kodowania i działa jak ChatGPT zaskakująco personalnie... brzmi zbyt dobrze, by było prawdziwe?! Spójrzmy na niektóre z jego funkcji:

Trenuj ChatGPT na swoich danych

Botsonic skutecznie uczy się na podstawie informacji, które dostarczasz, umożliwiając mu naturalne i inteligentne wsparcie dla odwiedzających twoją stronę internetową. Utwórz spersonalizowanego robota czatu ChatGPT dla swojego biznesu, dostarczając Botsonicowi dane na dwa sposoby:

 • Dokumenty - Załaduj odpowiednie dokumenty, takie jak instrukcje obsługi, polityki firmy, procedury zwrotów lub zasady dostawy w formatach PDF, PPT, PPTX, DOC i DOCX.
 • Adresy URL - Alternatywnie, udostępnij linki do swojej witryny internetowej, aby Botsonic mógł wyodrębnić informacje z Twojej głównej domeny (ang. Root Domain), poddomeny lub konkretnych stron internetowych (URL).

Dostosuj ChatGPT do swojej firmy

Dostosuj w pełni swojego chatbota AI do swojego wizerunku marki, tworząc spójne doświadczenie marki z Botsonic. Botsonic oferuje wiele opcji, dzięki którym Twój ChatGPT będzie naprawdę wyjątkowy:

 • Nadaj nazwę swojemu chatbotowi - Wpisz nazwę swojej firmy w sekcji "Nazwa firmy" w sekcji personalizacji.
 • Wybierz barwy marki - Wybierz charakterystyczne kolory Twojej marki z opcji kolorystycznych chatbota lub wpisz kod koloru.
 • Dodaj chwytliwe hasło reklamowe - Stwórz angażujące hasło reklamowe, które zachęca użytkowników do interakcji (np. "Porozmawiajmy" lub "Gotowy na szybką rozmowę?").
 • Przywitaj odwiedzających ciepłym powitaniem - Ustaw przyjazną wiadomość powitalną dla odwiedzających Twoją stronę internetową.
 • Włóż swoje logo i obrazek chatbota - Dodaj swoje logo marki i atrakcyjne zdjęcie chatbota dla Twojego widgeta.
 • Wybierz stylowy icon - Wybierz spośród różnych stylów przycisków, aby znaleźć idealne dopasowanie do swojej witryny.
 • Udostępnij dane kontaktowe - Dodaj swój adres e-mail, umożliwiając odwiedzającym kontakt z Tobą w celu uzyskania dodatkowej pomocy.
 • Oferuj sugerowane zapytania - Udoskonal użytkowanie, dostarczając przykłady często zadawanych pytań.

Bezszwowa integracja z podejściem bez kodu

Bez wysiłku założysz Botsonic bez potrzeby posiadania jakiejkolwiek wiedzy programistycznej! Po stworzeniu swojego chatbota AI ChatGPT, Botsonic zapewnia:

 • Kod do osadzenia (dostępny podczas bezpłatnego okresu próbnego)
 • Opcja klucza API (dostępna tylko w planach Pro)

7 Sposobów, w jakie możesz wykorzystać Botsonic do zaangażowania klientów na swojej stronie internetowej:

Botsonic to nie tylko zwykły chatbot obsługujący klientów. Oferuje on wiele funkcjonalności poza standardowymi zadaniami związanymi z obsługą klienta. Oto kilka interesujących sposobów, w jakie możesz wykorzystać Botsonic:

 1. Usprawnij przestrzeń dla klientów na twojej witrynie internetowej - Niech chatboty oparte na sztucznych inteligencjach szybko dostarczą odwiedzającym istotne informacje, pomagając im zrozumieć twoją działalność i poprawiając ich ogólny odbiór.
 2. Zwiększ generację potencjalnych klientów z doradcą AI - Bezproblemowo integruj doradcę AI na swojej stronie internetowej, aby prowadzić użytkowników przez przeszukiwania i umawiać się na rozmowy z tobą.
 3. Zachowaj zainteresowanie klientów - Aktywuj użytkowników, oferując interesujące fakty i informacje związane z ich zainteresowaniami, zachęcając ich do spędzania więcej czasu na twojej stronie internetowej.
 4. Zarządzaj czynnościami związanymi z księgowością i finansami - Zatrudnij Botsonic do złożonych obliczeń, szacunków podatkowych, inwestycji zwrotów i wiele więcej. Dzięki nadchodzącym funkcjom takim jak przesyłanie plików XLS i CSV, może również zarządzać określonymi zadaniami związanymi z księgowością.
 5. Zachowaj uwagę za pomocą inteligentnych popupów na podstawie AI - Użyj Botsonic, aby zwrócić uwagę użytkowników za pomocą popupów, gdy są o krok od opuszczenia twojej witryny, zachęcając ich do zapisania się lub kontynuowania przeglądania.
 6. Popraw wewnętrzne doświadczenie pracowników - Włącz Botsonic do działu HR, szkoląc go z zasadami twojej firmy i umożliwiając mu działanie jako źródło zasobów dla twoich pracowników.
 7. Rekomendacje produktów w e-commerce - Użyj swojego spersonalizowanego chatbota z AI, aby rekomendował produkty twoim odwiedzającym na twoim sklepie internetowym.

Jak zbudować niestandardowego chatbota AI bez kodu za pomocą Botsonic?

Tworzenie i integracja niestandardowego chatbota AI bez kodowania jest bardzo łatwa i szybka dzięki Botsonic. Oto dla Ciebie krok po kroku proces:

Krok 1: Prześlij dane

Jak już wspomniano, zbieranie danych to pierwszy krok w budowaniu chatbotów AI. Przeciągnij i upuść wszystkie potrzebne dokumenty, pliki i linki, które mogą pomóc chatbotowi w poprawie niezawodności.

Musisz pomyśleć o wielu scenariuszach z perspektywy klienta odnośnie pytań, które mogą zadać. Możesz skorzystać z istniejących biletów klientów lub zapytań, aby zrozumieć wzorzec pytań i odwrócić proces wprowadzania odpowiedniego zestawu danych.

Krok 2: Dostosuj z własnym brandowaniem

80% Twojej pracy zostanie wykonane po przesłaniu danych. Kolejnym krokiem jest dodanie swojego brandingu do chatbota. Obejmuje to kolory marki, logo marki i informacje kontaktowe. Możesz dalej spersonalizować chatbota nadając mu nazwę i dodając przykładowe zapytania.

Krok 3: Zintegruj Widget na Twojej Stronie Internetowej

Podczas dodawania swojego brandingu Botsonic automatycznie dostosowuje widżet, dając wgląd w to, jak będzie wyglądał Twój chatbot. Widżet ten można zintegrować, kopiując kod osadzony podany przez Botsonic i wklejając go do kodu swojej strony internetowej.

To już wszystko! Masz teraz swojego własnego ChatGPT czatbota, który odpowiada na zapytania i poprawia ogólną jakość obsługi klienta.

Podsumowanie

Chatboty nie są nowością w biznesie. Istnieją od lat w celu obsługi klientów. Jednakże, co stało się z pojawieniem się generatywnej sztucznej inteligencji, to chatboty stały się bardziej konwersacyjne z zaawansowanymi możliwościami rozumowania, umożliwiając szeroki wachlarz zastosowań.

W rezultacie wykorzystujesz chatbota w zupełnie nowy sposób. Zamiast używać go tylko jako bota odpowiadającego na podstawowe pytania, możesz myśleć o nim jako o osobistym asystencie, który świetnie radzi sobie z wieloma zadaniami dotyczącymi zaangażowania klientów, o ile będzie dostatecznie przeszkolony.

Ponadto tworzenie chatbotów opartych na sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT, staje się coraz bardziej ujednolicone dzięki narzędziom takim jak Botsonic. Wkrótce możemy zobaczyć, że każda firma integruje dostosowane chatboty oparte na sztucznej inteligencji w pewnym zakresie, co stanie się standardem branżowym.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>