AI-powered chatbot Snapchat właśnie nadeszła. Oto moje myśli

zdjęcie gettyimages-1247536766.jpg

Jeśli niedawno otworzyłeś swoją aplikację Snapchat, prawdopodobnie zauważyłeś nowy czat o nazwie "My AI" wymieniony na samej górze Twojego feedu czatu. Odnosi się to do Twojego nowego przyjaciela sztucznej inteligencji, czyli czatbota Snapchat My AI.

Mój sztuczny inteligentny chatbot firmy Snapchat pracujący na najnowszej wersji technologii GPT OpenAI został uruchomiony w ostatni tydzień lutego.

Również: Ta nowa technologia może zdmuchnąć GPT-4 i wszystko, co mu podobne

Początkowo był udostępniany tylko dla użytkowników z subskrypcją Snapchat+ za 3,99 USD miesięcznie i gwarantuje użytkownikom dostęp do "zbioru ekskluzywnych, eksperymentalnych i przedpremierowych funkcji", zgodnie z informacją na stronie Snapchat.

Od środy funkcja "Mój AI" Snapchat jest udostępniona globalnie dla wszystkich użytkowników Snapchat, niezależnie od tego, czy są zarejestrowani czy też nie.

Z funkcji My AI użytkownicy mogą nadać botowi imię, dostosować jego Bitmoji, otrzymać rekomendacje oraz zadać pytania, jakie zwykle zadają przy korzystaniu z ChatGPT.

Czy to działa? Miałem krótką rozmowę z chatbotem, która sprawiła, że poczułem się nieco niepokojąco.

Również: Ta aplikacja napędzana sztuczną inteligencją pozwala Ci rozmawiać z postaciami historycznymi lub fikcyjnymi

Aby porozmawiać z botem, wystarczy kliknąć Moja sztuczna inteligencja na górze czatu i zacząć pisać.

Pierwszą rzeczą, którą zauważyłam, jest to, że jest bardziej rozmowny niż jakikolwiek inny chatbot, który wcześniej testowałam, w tym Bing Chat i ChatGPT.

Bot może stworzyć odpowiedź w takim samym tempie, jakby zrobił to nasz przyjaciel. Co ciekawe, bot może prowadzić casualową rozmowę na tyle dobrze, że brzmi jak człowiek.

Na przykład, kiedy powiedziałem, że jestem w pracy, mój sztuczna inteligencja odpowiedziała, że próbuje nauczyć się "gotować nowe potrawy" i zapytała, czy mam jakieś rekomendacje.

Dziwnie szczegółowe i dokładne dla czatu AI, jak dla mnie.

img-9853.jpg

Ta interakcja skłoniła mnie do zastanowienia się, jaki jest prawdziwy cel Snapchat chatbota. Z naszej rozmowy wynika, że próbuje on działać niemal jak przyjaciel lub bot społecznościowy.

Snapchat nigdy nie wyjaśnił, jaki jest cel tego bota, a moja interakcja nie dała mi dalszej jasności.

Również: Człowiek czy bot? Nowa gra AI testu Turinga stawia przed tobą wyzwanie, żeby wybrać najlepszą opcję.

Najbliższą rzeczą, którą Snapchat określił jako cel swojego chatbota, jest to, że subskrybenci korzystają z Mojej sztucznej inteligencji, aby "dowiedzieć się więcej o filmach, sporcie, zwierzętach i świecie wokół nich".

Jednakże, gdy zapytałem Moją SI o aktualności dnia, powiedział, że jako mój "wirtualny przyjaciel" nie może wyszukać dzisiejszych wiadomości, jak to widać na zdjęciu.

img-9855.jpg

Użytkownicy Snapchat-a skarżą się na Twitterze, zwłaszcza na pojawienie się w ich kanałach My AI chat.

Użytkownicy błagają Snapchat o usunięcie czatu, twierdząc że jest on uciążliwy. Jednak Snapchat udostępnia tę opcję tylko dla płatnych subskrybentów.

Inne kwestie dotyczące Snapchat to fakt, że w pierwotnym ogłoszeniu ostrzegł użytkowników przed "halucynacjami" i "nieścisłościami", które mogą pojawić się w odpowiedziach chatbota AI. Jak ostatnio można zaobserwować w przypadku chatbota AI Bing, te chatboty AI czasami wykazują dziwne zachowanie.

Ponadto, Snapchat zaleca użytkownikom nie dzielić się sekretami z botem, ponieważ firma będzie przechowywać wszystkie rozmowy przeprowadzane z botem w celu poprawy i przeglądu.

Co więcej: Jak twoje dzieci mogą bezpiecznie korzystać z ChatGPT, według mamy

"Wszystkie rozmowy z moim AI będą przechowywane i mogą być przeglądane w celu poprawy doświadczenia użytkownika. Proszę, nie dziel się żadnymi tajemnicami z moim AI i nie polegaj na nim w sprawach doradczych" - ostrzega firma.

Moje wnioski są takie, że jeśli potrzebujesz kogoś do rozmowy, takiego jak "wirtualny przyjaciel", mój AI może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Wszyscy inni mogą chcieć trzymać się ChatGPT.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>