Przewodnik po ChatGPT dla marketingu e-mail - Stań się profesjonalnym marketerem e-mailowym.

obraz10.png

Czy masz dość spędzania tygodni na tworzeniu pojedynczej wiadomości marketingowej?

Cóż, nie jesteś sam!

Według badania przeprowadzonego przez Litmus, 53% marek poświęca tygodnie na przygotowanie jednego e-maila. Ale co by było, gdybyśmy powiedzieli Ci, że już nie musisz przechodzić przez nużący proces?

To jest rok 2023, rok sztucznej inteligencji!

To właśnie tutaj wchodzą w grę konwersacyjne chatboty AI, takie jak ChatGPT i Chatsonic. Mogą one pomóc zaoszczędzić czas, zmniejszyć nakład pracy i stworzyć niesamowite kampanie marketingowe e-mail.

Od koncepcji i badań, przez planowanie, projektowanie, pisanie tekstów, aż po optymalizację, sztuczna inteligencja może wiele zaoferować w zakresie marketingu mailowego.

W tym blogu będziemy eksplorować cuda ChatGPT i jak możesz wykorzystać jego moc, aby zrewolucjonizować swoją grę w email marketingu. A mamy dla Ciebie niespodziankę na końcu bloga, więc czytaj dalej!

Czym jest ChatGPT?

ChatGPT by OpenAI został wprowadzony w listopadzie 2022 roku. Zbudowany na bazie GPT-3.5, posiada niesamowite umiejętności przetwarzania języka. Mówimy tu o odpowiadaniu na skomplikowane pytania, pisaniu poezji oraz rewolucjonizowaniu branż takich jak opieka zdrowotna, edukacja, marketing i obsługa klienta. Jest dość podobny do rozmowy z prawdziwym człowiekiem, co zmienia grę w segmencie chatbotów.

Ten chatbot stał się tak popularny, że zdobył aż jeden milion użytkowników w ciągu niecałych pięciu dni! Jednak często ulegał awariom kilka razy dziennie, co było niepokojące dla użytkowników. Dlatego OpenAI opracował rozwiązanie - płatną subskrypcję o nazwie ChatGPT Plus. Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do chatbota za jedyne 20 dolarów miesięcznie, nawet gdy wersja darmowa jest niedostępna lub przeciążona.

ilustracja8.png

A gdy myślałeś, że już nie może być lepiej, OpenAI wydało GPT-4 14 marca 2023 roku, który jest dostępny tylko dla subskrybentów ChatGPT Plus. Ta nowa wersja jest dużo potężniejsza od swojego poprzednika GPT 3.5 i może przewyższać go pod względem dokładności, wyników akademickich i wielu innych. Ponadto, może wygenerować aż 25 000 słów w porównaniu do skromnych 8000 słów w GPT-3.5! Dzięki GPT-4, możesz generować kompletną sekwencję e-maili, która jest zarówno wyjątkowo dokładna, jak i kreatywna.

obraz11.png

Ale to nie wszystko! OpenAI wprowadziło także wtyczki ChatGPT, dzięki którym możesz wykonywać różne czynności, nie opuszczając okna rozmowy. Możesz szukać najnowszych trendów w marketingu mailowym za pomocą wtyczki przeglądarkowej, łączyć swoje aplikacje do mailingu za pomocą wtyczki Zapier, a także pisać własny kod dla kampanii mailowej za pomocą Interpretera kodu.

Jeśli szukasz sposobu na ułatwienie swoich działań związanych z marketingiem e-mailowym, ChatGPT jest właściwym wyborem!

Teraz, gdy wiesz już wszystko o ChatGPT i jego niesamowitych możliwościach, nadszedł czas, aby nauczyć się jak korzystać z ChatGPT.

Jak korzystać z ChatGPT?

Korzystanie z ChatGPT jest dość proste!

 • Przejdź na stronę internetową ChatGPT i załóż konto w OpenAI
 • Wpisz swój tekstowy bodziec, a ChatGPT wygeneruje odpowiedź, której szukasz w polu wyniku

Może być używany do różnych celów takich jak kampanie marketingowe, SEO, kodowanie, poszukiwanie pracy, planowanie finansowe, zadania studenckie, generowanie podpowiedzi dla sztucznej inteligencji, i wiele innych.

A jeśli chodzi o ChatGPT dla marketingu mailowego, możesz generować wysoko ukierunkowane wiadomości e-mail, analizując interakcje klienta z witryną, mediami społecznościowymi lub chatbotem. Może on również poprawić optymalizację treści marketingowych poprzez udzielanie informacji zwrotnej na temat pisania i zapewnienia, że wiadomości e-mail nie powodują filtrów spamowych ani nie naruszają przepisów związanych z zgodnością.

Wraz z wyjątkowymi możliwościami, musisz znać ograniczenia ChatGPT, aby skutecznie go wykorzystać w marketingu mailowym.

Ograniczenia ChatGPT

 • Największym ograniczeniem ChatGPT jest jego zbyt duża popularność, która powoduje, że serwis jest czasem niedostępny lub działa wolno, ze względu na miliony użytkowników korzystających z chatbota na całym świecie. W niektórych przypadkach, konwersacyjny bota AI wyświetla komunikat o błędzie - "Coś poszło nie tak" i wymaga odświeżenia strony w celu naprawienia błędu.
obraz4.png
 • ChatGPT jest szkolony na dużej modelu danych z informacjami tylko do 2021 roku, co oznacza, że ChatGPT nie wie nic o tym, co wydarzyło się po 2021 roku. Może to być kłopotliwe, gdy szukasz najnowszych trendów w pisaniu tekstów reklamowych lub projektowaniu e-maili.
 • ChatGPT jest także znany z generowania nieprawidłowych i niezwiązanych z tematem odpowiedzi z pewnością siebie, co utrudnia zaufanie użytkowników do jakiejkolwiek informacji z niego pochodzącej.

Więc możliwe, że poczujesz się zdradzony, gdy całkowicie polegasz na ChatGPT dotycząco strategii marketingu e-mailowego.

Chatsonic - Alternatywa dla ChatGPT w marketingu e-mailowym

Miałeś wysokie nadzieje co do ChatGPT, a teraz nagle uważasz, że nie ma wyjścia z tych czasochłonnych zadań związanych z marketingiem przez e-mail.

To, gdzie się mylisz!

ChatGPT nie jest jedynym konwersacyjnym chatbotem AI, który może pomóc w marketingu e-mailowym. Istnieją inne alternatywy dla ChatGPT, które pomogą Ci osiągnąć wyższy poziom w marketingu e-mailowym.

ChatSonic to najlepsza alternatywa dla ChatGPT z zaawansowanymi funkcjami i możliwościami, co czyni go potężnym sprzymierzeńcem w marketingu mailowym. Jako połączenie ChatGPT i GPT-4, przynosi najlepsze cechy obu światów, aby usprawnić Twoją strategię marketingu mailowego.

Chatsonic może pomóc Ci w kreatywnym burzy mózgów, dogłębnych badaniach, strategicznej kampanii, przyciągających wzrok projektach szablonów e-mailowych i angażującej treści e-mailowej, która zwiększy Twoje wskaźniki marketingowe w e-mailingu.

Niektóre z kluczowych cech Chatsonic, które czynią go najlepszym rozmownym chatbotem AI do marketingu mailowego, to:

 • Dostęp do informacji w czasie rzeczywistym: Bądź na bieżąco z trendami w e-mail marketingu, ponieważ Chatsonic łączy się z internetem, zapewniając aktualne odpowiedzi i wglądy.
 • Rozpoznawanie komend głosowych: Przyspiesz swój proces e-mail marketingowy dzięki rozmowom z Chatsonic, wspieranym przez komendy głosowe.
 • Generowanie obrazów przy użyciu sztucznej inteligencji: Oszczędź czas na szukaniu odpowiednich zdjęć ze źródeł stockowych dla twoich wiadomości e-mail. Możesz generować unikalne, sztucznie generowane obrazy i wizualizacje graficzne za pomocą Chatsonic w ciągu kilku sekund.
 • ChatGPT dla Gmail: Nie musisz już przełączać się między wieloma aplikacjami, aby stworzyć doskonały e-mail. Rozszerzenie Chatsonic do Chrome będzie ChatGPT dla Gmail, gdzie możesz zarządzać swoimi e-mailami w mgnieniu oka.

Jako mobilna aplikacja oraz API dla programistów, Chatsonic oferuje wszechstronne rozwiązanie dla tych, którzy szukają narzędzia takiego jak ChatGPT do obsługi różnorodnych zadań związanych z marketingiem e-mailowym, począwszy od pisania treści e-maili, aż po opracowywanie strategii działań związanych z e-mailem napędzanych sztuczną inteligencją.

Z Chatsonicem u boku, Twój email marketing z pewnością wzleci na nowe wyżyny 🚀

Najważniejsze przypadki użycia ChatGPT dla marketerów e-mailowych

Zanurz się w świecie marketingu e-mailowego i odkryj, jak możesz wykorzystać moc ChatGPT, aby tworzyć przekonujące kampanie, hipnotyzujące linie tematów i przekonujące treści, które zaczarują Twoich subskrybentów e-mailowych.

W tej sekcji zapoznasz się z przypadkami użycia ChatGPT dotyczącymi marketingu mailowego, takimi jak kampanie mailowe, pisania sekwencji mailowych, newslettery mailowe, maile kierowane do nieznajomych, propozycje postów gościnnych, budowanie listy mailingowej, mierzenie metryk marketingu mailowego i zarządzanie mailami.

1. Kampanie e-mailowe

Żaden potencjalny klient nie zostaje natychmiast przekształcony w klienta po wejściu na Twoją stronę internetową. Muszą zostać pielęgnowani i zaznajomieni z marką, aby zaufali Ci i dokonali zakupu, stając się Twoim klientem.

Przemyśl kampanię e-mailową jako podróż od "tylko przeglądania" do "O tak, jestem klientem!". Choć brzmi to prosto, wiele pracy jest związanych z segmentacją listy mailowej, personalizacją e-maili, A/B testami, pomiarowi metryk i ich optymalizacji.

Personalizacja i segmentacja: Skutecznie zebrano dobre e-maile na liście mailingowej, ale teraz jesteś zagubiony co do tego, jakie e-maile wysłać do każdego z nich. Pozwól ChatGPT zaproponować segmenty, które spełniają Twoje cele i personalizować treści e-maili dla każdego segmentu.

Tutaj znajduje się przykład segmentacji listy mailowej przez ChatGPT.

A/B testowanie: Znalezienie najlepszego e-maila jest teraz łatwiejsze 😌

ChatGPT może wygenerować wiele wersji treści twojej wiadomości e-mail, tematów lub CTA do wykorzystania w testach A/B. To może przyspieszyć proces testowania A/B i umożliwić szybsze uruchomienie najlepszej sekwencji e-maili.

Poprosiliśmy ChatGPT o stworzenie 2 wersji linii tematów e-maili i CTA promujących nadchodzący webinar.

Planowanie kampanii kroplowych: Kampanie kroplowe, co nie? Mogą być mylące, szczególnie w przypadku planowania wyzwalaczy i tworzenia wielu wiadomości e-mail.

Jednak dzięki ChatGPT kampanie kroplowe mogą być także zabawne 😎.

Możesz użyć ChatGPT, aby zaplanować je od zera z wyzwalaczami, generacją wiadomości e-mail, najlepszymi narzędziami do użytku oraz najlepszymi praktykami. ChatGPT przeanalizuje także Twoją podróż klienta i poda możliwe scenariusze, w których konieczna jest wiadomość e-mail.

Kampanie ponownego zaangażowania: Twoi subskrybenci nie otwierają Twoich wiadomości e-mail 🙁. To może być rozczarowujące po wszystkich Twoich wysiłkach w marketingu e-mailowym.

Może potrzebujesz innego podejścia, aby ponownie zaangażować tych nieaktywnych subskrybentów. A ChatGPT pomoże Ci opracować nowe strategie ponownego zaangażowania i stworzyć dla Ciebie jedną z nich. Może dodać personalizację, propozycję wartości, specjalne rabaty oraz zoptymalizować częstotliwość wysyłania e-maili.

2. Pisząc sekwencje e-maili

Tworzenie sekwencji e-maili może być trochę trudne, prawda? Trzeba wymyślić angażujące wiadomości, które poprowadzą subskrybentów przez podróż i zmotywują ich do działania. I przyznamy, że trafienie w odpowiedni ton i styl we wszystkich wiadomościach e-mail może być prawdziwym wyzwaniem.

To właśnie tu wkracza ChatGPT! Jest tu po to, aby pomóc Ci stworzyć spersonalizowane, chwytliwe i związane z Twoją publicznością treści e-mail, które rzeczywiście zwrócą jej uwagę. Wszystko, co musisz zrobić, to podać ChatGPT trochę informacji o Twoich celach, grupie docelowej i tym, co chcesz osiągnąć. Następnie obserwuj, jak ChatGPT pomaga Ci w tworzeniu sekwencji e-mail, które radzą sobie z problemami Twoich subskrybentów, utrzymują ich zainteresowanie i przynoszą Ci konwersje!

Struktura sekwencji: Chcesz zadbać o to, aby Twoje e-maile płynnie przepływały, prowadząc subskrybentów od jednego etapu do drugiego bez zakłóceń. Jednak znalezienie idealnej struktury sekwencji czasem może być problematyczne.

Nie martw się jednak – ChatGPT Cię wspiera! Pomaga w tworzeniu dobrze zorganizowanej sekwencji emaili, dzięki czemu Twoi subskrybenci pozostają zaangażowani i podekscytowani.

Tylko podaj ChatGPT prompt, taki jak poniżej, zawierający cel Twojej sekwencji i rodzaj zawartości, którą chcesz uwzględnić.

Linie tematów: To jakby portierzy Twoich wiadomości e-mail, decydujący o tym, czy subskrybenci zanurzą się w nich czy przejdą obojętnie. Wszyscy wiemy, jakie to frustrujące, kiedy musimy wymyślać coś chwytliwego, a jednocześnie adekwatnego, by wyróżnić nasze e-maile w skrzynce odbiorczej.

ChatGPT to idealny przyjaciel do burzenia mózgu, który pomoże Ci stworzyć unikalne, przyciągające uwagę tematy e-maili, które sprawią, że Twoi subskrybenci chętnie zapragną więcej.

Oto jeden z ChatGPT!

Kopia e-mailowa: Tworzenie kopi e-mailowej, która rzeczywiście rezonuje z Twoimi subskrybentami i pobudza ich do działania, może czasami przypominać walkę pod górę. Kluczem do sukcesu jest stworzenie informacyjnej i przekonującej treści, która pozostanie zgodna z potrzebami Twojej publiczności.

Z ChatGPT, możesz tworzyć treści e-mailowe, które są angażujące, spersonalizowane i zaprojektowane tak, aby poruszyć twoich subskrybentów.

Dostosuj treść: Tworzenie spersonalizowanej treści dla kampanii e-mailowych może wiele zmienić, jeśli chodzi o nawiązanie kontaktu ze swoimi subskrybentami i przekonanie ich do podjęcia działań. Możesz dopasować treść do ich zainteresowań, preferencji i zachowań, aby Twoje wiadomości były bardziej istotne i interesujące przy użyciu ChatGPT.

Projektuj wizualnie atrakcyjne wiadomości e-mail: Wizualne elementy mogą znacząco zwiększyć skuteczność Twoich kampanii, ponieważ przyciągają uwagę subskrybentów i wzmacniają przekaz. Aby projektować wizualnie atrakcyjne wiadomości e-mail, możesz skorzystać z sztucznej inteligencji, która generuje wskazówki dla sztucznie generowanych obrazów, takich jak DALL-E, Photosonic lub Midjourney, oferowanych przez ChatGPT.

Oto jak ChatGPT może pomóc w generowaniu inspiracji dla sztucznej inteligencji do tworzenia atrakcyjnych wizualnie wiadomości e-mail:

 • Zidentyfikuj temat lub przekaz swojej kampanii e-mail i określ rodzaj wizualizacji, które by go uzupełniły.
 • Przedstaw ChatGPT szczegółowe polecenie, które zawiera kontekst twojej kampanii e-mail, pożądany styl wizualny oraz emocje lub idee, które chcesz przekazać.

3. Biuletyny e-mailowe

Wiesz co może być naprawdę przygnębiające🚫? Próba wymyślenia świeżych, angażujących treści dla biuletynów e-mailowych tydzień po tygodniu. To jak niekończąca się misja, aby utrzymać zainteresowanie i poinformować subskrybentów, jednocześnie dbając o zabawę i spójność z marką.

Ale ChatGPT może sprawić, że Twoje życie stanie się o wiele łatwiejsze! To jak posiadanie osobistego pomocnika do pisania newsletterów, zawsze gotowego do pomocy w kreowaniu treści, które Twoi subskrybenci pokochają. Wystarczy, że wprowadzisz informacje na temat swoich celów, grupy docelowej i tematyki, której chcesz się podjąć. Zaś ChatGPT pomoże Ci stworzyć interesujące i wartościowe wiadomości. Wkrótce Twoi subskrybenci będą oczekiwać na Twoje emaile z niecierpliwością!

Harmonogram treści: Utrzymywanie spójności w e-mail marketingu może być trudne, prawda? Śledzenie tego, co wysyłać i kiedy, może być jak żonglowanie dziesięcioma piłkami na raz. Jednak dobrze zaplanowany harmonogram treści może naprawdę zmienić grę, zapewniając, że pozostaniesz na kursie i nigdy nie przegapisz ważnej daty.

Witaj ChatGPT, twoja przyjacielska aplikacja do planowania treści! To narzędzie pomoże Ci stworzyć niezawodny harmonogram publikacji, który uporządkuje Twoją kampanię marketingową i sprawi, że będzie ona działać sprawnie.

Wykorzystanie treści na nowo: Czasami wydaje się, że pomysły na kampanie e-mailowe wyczerpały się🌵. Ale istnieje sprytny trik, aby utrzymać rzeczy świeże i angażujące, nie zaczynając od zera. Chodzi o wykorzystanie treści na nowo!

Chodzi o to, aby przekształcić istniejącą zawartość w coś nowego i ekscytującego dla subskrybentów.

I dobre wieści, ChatGPT jest tutaj, aby Ci pomóc! Może Ci pomóc w przekształceniu Twojej obecnej zawartości na świeże materiały dla Twojego biuletynu e-mail.

Aby rozpocząć, wystarczy podać ChatGPT temat, który zawiera szczegóły na temat zawartości, którą chcesz wykorzystać ponownie, oraz pożądany format.

Narzędzia do newsletterów: W świecie marketingu mailowego, posiadanie odpowiednich narzędzi do tworzenia newsletterów może uczynić prawdziwą różnicę. Nie chodzi tylko o tworzenie angażującej treści - potrzebujesz również wzornictwa wizualnie atrakcyjnych układów, zarządzania listą subskrybentów oraz śledzenia wyników kampanii.

Szczęśliwie wiele narzędzi do wysyłki newsletterów jest dostępnych, aby pomóc Ci zoptymalizować proces i tworzyć profesjonalnie wyglądające newslettery, które przydadzą się Twojej publiczności. Jednak znalezienie właściwego narzędzia może być zadaniem wymagającym trochę pracy!

A ChatGPT może zdjąć z ciebie ciężar, przewodząc ci w temacie tego, na co zwrócić uwagę, na jakie niebezpieczeństwa uważać, jakie często zadawane pytania zadawać podczas prezentacji produktu i wiele więcej, aby podjąć właściwą decyzję zakupową.

Generowanie treści:

Masz trudności z utrzymaniem świeżości i przyciągania uwagi swoich subskrybentów tym, co publikujesz w biuletynie e-mail? Rozumiemy to - wymyślanie kreatywnych treści, które poruszają Twoją publiczność, może być prawdziwym wyzwaniem. Tutaj właśnie pojawia się ChatGPT! Pomaga on w tworzeniu fascynujących wiadomości e-mail, które przyciągają uwagę Twoich subskrybentów, ułatwiając Ci nawiązanie z nimi osobistych relacji.

Przygotuj się, aby zamienić te kłopoty z emailami na sukcesy w emailach🏆

4. E-maile z zimnym przekazem

Aha, zimne mailingi - zmora każdego marketera🍀.

Stworzenie idealnej wiadomości, która przebije się przez hałas i zainteresuje potencjalnego klienta, może przypominać szukanie igły w stogu siana. Nie w przypadku ChatGPT, który ratuje sytuację. Pomaga on w tworzeniu przekonujących i przyciągających uwagę emaili akwizycyjnych, które otwierają drzwi i rozpoczynają rozmowy.

Idź do przodu, pozbyj się tych smutnych e-maili i zacznij dzisiaj przekonywać swoich potencjalnych klientów!

Badaj swoją grupę odbiorców: Zagłębianie się w świat e-mailingów docelowych może być przerażające, szczególnie gdy nie jesteś pewny, do kogo skierować swoje wiadomości. Badanie swojej grupy docelowej przed wysłaniem wiadomości jest kluczowe, gwarantując, że Twoja wiadomość trafi w sedno. Ale od czego zacząć? Zacznij od pytania ChatGPT! Może Ci pomóc w tworzeniu przekonujących e-mailsów docelowych i dostarczyć cenne informacje o Twojej grupie odbiorców.

Jesteś gotowy, żeby spróbować?

Wciągający temat: Sztuka tworzenia wiadomości e-mailowych rozpoczyna się od tematu – pierwsze wrażenie może zaważyć na szansach na zwrócenie uwagi. Odnalezienie idealnego tematu dla Twojego e-maila to jak odkrycie tajemnego kodu. To jedyna szansa na stworzenie niezapomnianego pierwszego wrażenia i zachęcenie odbiorcy do otwarcia wiadomości.

Z ChatGPTem u boku wkrótce będziesz tworzyć linie tematów, które skłonią Twoich potencjalnych klientów do kliknięcia i zobaczenia, co znajduje się w środku.

Więc zapięj pasy i przygotuj się, aby stworzyć linie tematów, które przyciągną uwagę i wywołają rozmowy!

Email oparty na wartości: Wszyscy byliśmy tam: próbując stworzyć e-mail kierowany do potencjalnego klienta, który będzie pełen wartości, ale bez brzmienia jak sprzedaż. To balansowanie na linie, ale my jesteśmy tu, by pomóc! ChatGPT to twoja tajna broń do tworzenia wartościowego tekstu w e-mailach, który będzie rezonował z twoimi potencjalnymi klientami. Teraz możesz szybko napisać e-maile, skupiając się na potrzebach klienta i pokazując, jak twoje rozwiązanie może poprawić ich życie.

Pożegnaj natrętne e-maile i powitaj wypełnione wartościowymi rozmowami ChatGPT!

E-maile z odwrotem: Wysyłanie kolejnych e-maili może sprawiać wrażenie chodzenia po jajach - nie chcesz być zbyt natarczywy, ale nie chcesz też przegapić potencjalnej okazji.

Zamiast przeskakiwać między ChatGPT i Gmail, aby napisać idealnego emaila z podziękowaniem, dlaczego nie zrobić tego na Gmailu za pomocą sztucznej inteligencji?

Zdezorientowany! Dzięki rozszerzeniu Chatsonic dla przeglądarki Chrome, możesz teraz w kilka sekund pisać, dopytywać o odpowiedzi, oraz podsumowywać swoje nieformalne maile.

Sprawdź poniższy przykład.

Śledź i analizuj: Twoja strategia cold emailowej nie będzie już wyglądała jak rzucanie wiadomości w próżnię, nie wiedząc naprawdę, co działa, a co nie. Możesz to zmienić, śledząc i analizując wydajność cold emaili.

ChatGPT może Ci pomóc, abyś mógł dopracować swoje podejście i zwiększyć te wskaźniki konwersji. Będziesz mógł zlokalizować, co przemawia do Twojej publiczności i podejmować decyzje oparte na danych, aby podnieść swoją grę e-mailową.

Czas wziąć się za wysyłkę e-maili i zacząć kąpać się w świetle sukcesu🎖️!

5. Propozycje gościnnych wpisów

Tworzenie doskonałego zgłoszenia gościnnego może wydawać się jak próba rozwiązania skomplikowanego puzzle'a - jak z jednej strony zaprezentować swoją ekspertyzę, zaoferować wartość i jednocześnie zrobić trwałe wrażenie? ChatGPT może pomóc Ci w tworzeniu niebanalnych propozycji dla gościnnych postów, które przyciągną uwagę redaktorów i otworzą drzwi do cennych współprac.

Z pomocą ChatGPT, możesz w jednym nieodpartym pomyśle zrealizować swoje marzenia o publikacji gościnnej!

Badane publikacje docelowe: Wyszukiwanie idealnych publikacji do publikacji gościnnych może być nieskończoną labiryntem. A co jeśli istniałby prostszy sposób? ChatGPT jest tutaj, aby pomóc Ci odkryć te ukryte klejnoty!

Uproszcza proces odkrywania i precyzyjnego wybierania najbardziej odpowiednich publikacji, które pasują do Twojej wiedzy specjalistycznej.

Generowanie pomysłów na podstawie wytycznych: Generowanie pomysłów na posty gościnne, które będą zgodne z wytycznymi publikacji, może być trudne.

Ale oto dobre wieści: ChatGPT to twój kreatywny sojusznik! Ułatwia proces burzy mózgów, pomagając Ci stworzyć oświecające i interesujące pomysły, które spełniają kryteria publikacji. Jesteś gotowy, by odblokować swój kreatywny potencjał?

Stwórz wiadomość/poczta ze spitchem: Opanowanie sztuki wysyłania wiadomości z propozycją gościnnych wpisów do blogów to żadna bułka z masłem. Jednak ChatGPT może sprawić, że Twoje maile z propozycją będą się wyróżniać! Nasza pomoc pozwoli Ci stworzyć maile, które podkreślą Twoją wiedzę i przekażą Twoją wartość redaktorom. Zmieniajmy Twoje maile z propozycjami na klucze do ekscytującej współpracy przy gościnnych wpisach!

6. Budowanie listy mailingowej

Budowanie listy mailingowej jest jak próba złapania stada motyli - wymagające czasu i trudne do osiągnięcia. Jednak ChatGPT może uczynić ten proces łatwiejszym! Pomaga on w opracowaniu skutecznych strategii wzrostu listy mailingowej i przyciągania subskrybentów, którzy nie mogą się doczekać interakcji z Twoją treścią. Dlatego przygotuj się na przekształcenie swojej listy mailingowej w kwitnącą społeczność entuzjastycznych fanów!

Wybór platformy do email marketingu: Znalezienie idealnej platformy do email marketingu dla Twojego biznesu może być naprawdę trudne. Nic dziwnego, że z tak wieloma opcjami na rynku może być to przytłaczające.

Pozwól ChatGPT Ci pomóc! Możesz przekazać informacje na temat swoich potrzeb, a ChatGPT znajdzie idealną platformę, która sprawi, że email marketing będzie dla Ciebie pestką.

Stwórz magnes przyciągający: Utkwiłeś w martwym punkcie z jak stworzyć nieodparty magnes przyciągający, który spowoduje, że ludzie zapiszą się na Twoją listę mailingową? Nie martw się! To wyzwanie, z którym zmaga się wielu.

Co powiesz na to, gdybyśmy powiedzieli, że rozmowa z ChatGPT to jedyny krok, jaki musisz podjąć, aby stworzyć magnes przyciągający klientów?

Nie wierzysz nam? Spróbuj samodzielnie z promptem ChatGPT poniżej.

Możesz kontynuować tę dyskusję, zadając ChatGPT pytania odnośnie każdego kroku i w końcu stworzyć finalny magnes przyciągający.

Zaprojektuj formularz subskrypcyjny: Chcesz zwiększyć swoją listę mailingową za pomocą formularza subskrypcyjnego, który naprawdę przyciągnie uwagę odwiedzających? To wszystko zależy od stworzenia designu, który jest atrakcyjny wizualnie, użytkowo, i oferuje faktyczną wartość dla twoich potencjalnych subskrybentów.

Dzięki pomocy ChatGPT, możesz w krótkim czasie stworzyć idealny formularz subskrypcyjny! ChatGPT może pomóc w generowaniu pomysłów na projektowanie, sugestii układu, zachęt do sztucznej inteligencji oraz nawet kopii, która bardzo rezonuje w Twojej publiczności.

Masz już gotowy profesjonalny formularz subskrypcji, zoptymalizowany pod kątem przekształceń i gotowy rozszerzać Twoją listę mailingową, jak nigdy dotąd!

Wykorzystaj content marketing: Budowanie listy mailingowej za pomocą content marketingu to potężna strategia, która może pomóc Ci przyciągnąć i zatrzymać subskrybentów zainteresowanych Twoją marką i tym, co oferujesz. Tworzenie wartościowych treści, które odpowiadają na potrzeby i zainteresowania Twojej publiczności, buduje zaufanie i autorytet oraz tworzy lojalną grupę odbiorców.

Poprzez korzystanie z ChatGPT w marketingu treści, będziesz mógł tworzyć treści, które przyciągają ruch na stronie, budują listę mailingową i ustanawiają swoją markę jako zaufanego autorytetu w swojej branży.

7. Pomiar wskaźników marketingu e-mailowego

Czy masz dość wysyłania kampanii mailowych i zastanawiania się, czy faktycznie przynoszą one efekty? Niepewność, czy Twoje działania się opłacają, może być frustrująca, zwłaszcza gdy poświęcasz czas i zasoby na swoją strategię marketingu mailowego.

Nie bój się! ChatGPT może pomóc Ci mierzyć swoje wskaźniki e-mail marketingowe jak profesjonalista. Może pomóc Ci w ustawianiu i śledzeniu kluczowych wskaźników, takich jak wskaźnik otwarcia, wskaźnik kliknięć oraz konwersji, a nawet dostarczyć wskazówek do poprawy tych metryk w czasie.

Wybierając ChatGPT jako swego partnera do analizy Email Marketingu, będziesz w stanie zmierzyć wpływ swoich kampanii, dostosować swoją strategię, w razie potrzeby, oraz osiągnąć jak najwięcej korzyści z wysiłków jakie włożyłeś w E-mail Marketing.

Wybieranie wskaźników KPI dla działań marketingu mailowego: Najczęściej sugeruje się, że "im więcej metryk śledzisz, tym lepiej".

Podczas śledzenia metryk Twoich kampanii marketingowych e-mail należy wybierać odpowiednie wskaźniki, które będą zbieżne z Twoimi celami, a nie śledzić za wszelką cenę jak najwięcej metryk.

Wskaźniki otwarcia, wskaźniki kliknięć, wskaźniki odrzuceń, wskaźniki konwersji - lista jest długa. Pozwól ChatGPT dopasować Twoje cele z kluczowymi wskaźnikami wydajności (KPI) w email marketingu, aby uniknąć nieporozumień.

Ustawianie śledzenia: Ustawienie śledzenia miary marketingu e-mailowego może być przytłaczające, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz przygodę z marketingiem e-mailowym. Ale nie martw się - nie musisz tego robić sam. ChatGPT jest tu, aby pomóc.

Jako model językowy szkolony na ogromnych danych, ChatGPT może dostarczyć Ci spersonalizowane spostrzeżenia i zalecenia dotyczące śledzenia miar w email marketingu w oparciu o narzędzie, którego używasz. Może opracować instrukcje krok po kroku, jak ustawić dowolny wskaźnik kluczowy w Twoim narzędziu do email marketingu.

Obliczaj wskaźniki KPI: Nie musisz być analitykiem danych, aby zrozumieć swoje metryki marketingu e-mail. ChatGPT może pomóc Ci łatwo obliczyć dowolny wskaźnik KPI w e-mail marketingu.

8. Zarządzanie e-mailami

Ostatnia, ale nie mniej ważna, zarządzanie e-mailami to codzienny problem dla każdej osoby w pracy. Szczególnie dla marketerów e-mailowych, którzy wysyłają i odbierają setki wiadomości e-mail w tygodniu. Aby pomóc Ci lepiej zarządzać tymi e-mailami i zaoszczędzić czas, oto ChatGPT dla Gmail, który może składać, odpowiadać, śledzić i podsumować e-maile w mgnieniu oka.

Tworzenie wiadomości e-mail: Zainstaluj rozszerzenie Chatsonic Chrome, a gdy będziesz gotowy do pisania nowej wiadomości e-mail, kliknij ikonę CS w oknie Tworzenia wiadomości e-mail.

Zacznij od powiedzenia sztucznej inteligencji Chatsonic, co chcesz przekazać, wpisując swoją wiadomość po słowach "Napisz e-mail do...". Nadaj ton, który chcesz, kliknij "Napisz", i bum! Chatsonic natychmiast przygotuje dobrze napisany e-mail z tematem dla Ciebie. Spróbuj, a Twoja skrzynka odbiorcza Ci podziękuje!

Odpowiadanie na maile: Nie jesteś ograniczony tylko do pisania maili. Dzięki rozszerzeniu Chatsonic dla Chrome, możesz łatwo napisać trafne odpowiedzi w trzech różnych tonacjach i dopasować je do swoich potrzeb. Nigdy nie było łatwiej, aby kontynuować rozmowę!

Podsumowanie e-maili: Funkcja podsumowania to skarb! Doskonale nadaje się do szybkiego przeczytania całych rozmów mailowych. Można stworzyć jednoparagrafowy lub timeline'owy opis całej dyskusji mailowej.

Naciśnij ikonę CS na górze okna wiadomości e-mail i jesteś gotowy!

Wykorzystaj potęgę ChatGPT do marketingu e-mail!

Chatsonic oparty na GPT-4 to narzędzie zmieniające zasady gry dla marketerów emailowych, którzy szukają sposobu na zaoszczędzenie czasu, usprawnienie swojego workflow'u i osiągnięcie lepszych wyników. Dodaje się do twojego martech stacku, pomagając w różnych zadaniach związanych z email marketingiem, takich jak tworzenie listy mailingowej, pisania sekwencji maili, generowania wizualizacji poprzez sztuczną inteligencję, segmentacji listy i optymalizacji kampanii.

Aby w pełni wykorzystać ChatGPT w e-mail marketingu, zobacz prośby ChatGPT dotyczące e-mail marketingu, które warto wypróbować.

Ponadto rozszerzenie Chatsonic do Chrome'a automatyzuje żmudne zadania, takie jak wysyłanie e-maili, planowanie powtórek i personalizowanie wiadomości, uwalniając więcej czasu na kluczowe działania, takie jak opracowywanie strategii i budowanie relacji z subskrybentami.

Jeśli jesteś zainteresowany(a) wzmocnieniem swoich działań marketingowych za pomocą e-maila i podniesieniem swoich kampanii na wyższy poziom, warto wypróbować Chatsonic.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>