Powrót założycieli Google: Jak ChatGPT zmienia wyszukiwanie

  • Twórcy Google'a zatwierdzili plany dodania funkcji chatbota do wyszukiwarki, odpowiadając na sukces ChatGPT OpenAI.
  • ChatGPT zapewnia alternatywny sposób wyszukiwania informacji i może zagrozić biznesowi wyszukiwarki Google.
  • Google przyspiesza rozwój sztucznej inteligencji i planuje uruchomienie w tym roku wersji swojej wyszukiwarki z możliwościami chatbota.
obrazek google-chatbot-chatgpt-63ce89c91329f-sej-760x400.png

Według doniesień założyciele Google, Larry Page i Sergey Brin, zrobili niespodziewany powrót, aby zatwierdzić plany dodania funkcji chatbota do wyszukiwarki.

The New York Times podaje, że Page i Brin zostali przywróceni do Google przez obecnego CEO firmy, Sundara Pichaia, po tym jak ChatGPT od OpenAI wywołał alarm kodu czerwonego.

Choć ChatGPT istnieje dopiero od dwóch miesięcy, to szybko wywarł znaczący wpływ dzięki swojej zdolności do upraszczania skomplikowanych koncepcji i generowania nowych.

Google jest w wysokim alarmie, ponieważ ChatGPT może zapewnić alternatywny sposób wyszukiwania informacji.

Zauważono, że zaangażowanie założycieli Google'a w działanie silnika wyszukiwarki jest nietypowe i podkreśla pilną potrzebę, czuwaną w Google, dotyczącą sztucznej inteligencji i ChatGPT.

„Od czasu oddalenia się od codziennych obowiązków, pan Page i pan Brin podchodzą do Google’a z podejściem laissez-faire – powiedziały dwie osoby zaznajomione z tematem…”

Do niedawna nie byli zbyt zaangażowani w obsługę wyszukiwarki. Od dawna jednak starają się wprowadzać sztuczną inteligencję do produktów Google’a."

Raport \"The New York Times\" kontynuuje, że Pichai zmienia istniejące plany i przyspiesza rozwój sztucznej inteligencji (AI).

Nowoczesne narzędzia do marketingu treści zasilane sztuczną inteligencją
Zdobądź przewagę nad konkurencją, stosując technologie przyszłości. Twórz dobrze zoptymalizowane i ukierunkowane treści, które przynoszą efekty trzy razy szybciej.

Teraz Google planuje w tym roku wprowadzić ponad 20 nowych produktów sztucznej inteligencji oraz zaprezentować wersję swojego wyszukiwarki z możliwością chatbota.

Ta wiadomość pojawia się w momencie, gdy Alphabet, firma-matka Google, redukuje swoją siłę roboczą. W piątek firma ogłosiła, że zwolni około 12 000 pracowników z powodu zatrudnienia w dobie pandemii i obaw związanych ze spowolnieniem gospodarczym.

Różne startupy, takie jak You.com i Neeva, już wyprzedzają Google, zapewniając możliwość odpowiadania na zapytania za pomocą chatbota podobnego do ChatGPT.

Ponadto Microsoft rozwija wersję Binga wykorzystującą technologię chatbotów, którą planuje wydać w marcu, według raportu.

ChatGPT firmy OpenAI spowodował przesunięcie w strategii rozwoju sztucznej inteligencji i wyszukiwarki w całym przemyśle.

Obawa wyrażona przez założycieli Google powinna ostrzec specjalistów branży o ważności nadążania za rozwojem firmy w tej dziedzinie i wykorzystywania jej do utrzymania przewagi konkurencyjnej.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>