Jak użyć generatywnej sztucznej inteligencji, takiej jak Chatsonic, aby poprawić pozycjonowanie stron internetowych?

Sztuczna inteligencja generatywna zmienia sposób podejścia do pracy twórczej i pracy opartej na wiedzy.

Zdaniem Sequoia Capital technologia może sprawić, że pracownicy będą przynajmniej o 10% bardziej wydajni i/lub kreatywni. PwC przewiduje, że globalny PKB może być w 2030 roku wyższy o nawet 14% dzięki sztucznej inteligencji, co stanowi dodatkowe 15,7 biliona dolarów.

Wiodące narzędzia do sztucznej inteligencji generatywnej takie jak ChatGPT, Chatsonic, Bing AI i Google Bard AI są wykorzystywane praktycznie we wszystkich branżach do inicjowania rozmów - sprzedaż, marketing, media społecznościowe, reklama, kodowanie, gry, architektura, projektowanie produktów, projektowanie graficzne i nawet prawo.

W środku zakłóceń spowodowanych przez ChatGPT i jego alternatywy, takie jak Chatsonic, jednym konkretnym zastosowaniem marketingowym, szybko wdrożonym, jest wykorzystanie chatbotów opartych na sztucznej inteligencji do wzmocnienia działań SEO.

Aby dowiedzieć się więcej o zastosowaniach czatbotów AI do SEO i marketingu treści, zorganizowaliśmy wraz z międzynarodowym konsultantem SEO Aleydą Solis webinar na temat jak wykorzystać czatboty AI do stworzenia lepszej strategii SEO i treści...

Przygotowaliśmy poradnik dotyczący korzystania z generatywnych chatbotów AI, takich jak ChatGPT i Chatsonic, aby zwiększyć skuteczność SEO. Oto mały przegląd...

Zacznijmy od zrozumienia różnicy między wiodącymi chatbotami związanymi z AI.

ChatGPT kontra Bing AI kontra Google Bard kontra ChatSonic

ChatGPT, Bing AI, Google Bard i Chatsonic wykorzystują przetwarzanie języka naturalnego (NLP) oraz techniki uczenia maszynowego (ML) do interakcji z użytkownikami.

Najbardziej widoczne różnice między tymi narzędziami sztucznej inteligencji generatywnej to:

 

ChatGPT

Chatsonic

Bing AI

Google Bard

Modele Językowe

Wykorzystuje model językowy GPT-3.5

Oparte na najnowszym modelu GPT-4 i wykorzystujące technologie przetwarzania języka naturalnego (NLP) oraz uczenia maszynowego (ML)

BingAI twierdzi, że jest znacznie potężniejszy niż ChatGPT dzięki wsparciu nowoczesnego modelu językowego Open AI oraz specjalnym dostosowaniom dla wyszukiwania.

Stworzony z wykorzystaniem technologii LaMDA (Model Językowy dla Aplikacji Dialogowych) opracowanej przez Google.

Dane szkoleniowe

ChatGPT ma dostęp do obszernej kolekcji tekstów, z około 570 GB danych pochodzących z różnych źródeł, takich jak istniejące strony internetowe, książki, literatura i wiele więcej.

ChatSonic wykorzystuje zaawansowaną technologię AI. Jest to ponadto zintegrowane z wyszukiwarką Google, aby zapewnić informacje z roku 2023.

AI Bing jest w stanie znaleźć najnowsze informacje i został przeszkolony na najnowszym modelu GPT-4.

Bard jest szkolony na ogromnym zbiorze danych. Źródłami są Common Crawl, Wikipedia, The World Factbook, a także rozmowy i dialogi z sieci.

Zastosowania

 • Tworzenie treści
 • Tłumaczenie
 • AI rozmówcy
 • Generowanie, uzupełnianie, przerabianie i dokumentowanie kodu
 • Wsparcie w badaniach
 • Opisy produktów
 • Pisanie szablonów e-maili, FAQ i opisów meta
 • Chatbot do wsparcia klientów
 • Profesjonalne podsumowanie Twojego CV
 • Przepisywanie tekstu korzystając z modyfikatora tonu
 • Tworzenie szkiców blogów, treści reklamowych, wprowadzenia, podsumowania i opisów meta
 • Poszukiwanie najbardziej odpowiednich statystyk
 • Tworzenie podsumowań treści
 • Oferuje pomoc w korekcie
 • Znajdowanie słów kluczowych i zrozumienie intencji wyszukiwania
 • Pisanie szablonów e-maili
 • Tworzenie postów na mediach społecznościowych
 • Użyj, aby odpowiedzieć na zapytania klientów
 • Generowanie tekstu na dowolny temat
 • Informacje o produkcie w formacie wykresów
 • Pomaga w pisaniu kodu
 • Pisze historie i poezję
 • Uzyskaj odpowiedzi na pytania dotyczące różnych tematów
 • Znajdowanie informacji na temat określonego tematu (działa podobnie jak wyszukiwarka Google)
 • Zadania automatyzacji zasilane przez Google AI
 • Osobisty asystent AI

Deweloper

Rozwój przez OpenAI

Rozwój przez WriteSonic

Rozwój przez Microsoft

Rozwój przez Google

Cena

GPT-4 kosztuje 20 USD miesięcznie.

ChatSonic jest bezpłatny do 10 000 słów.

Bing AI jest darmowy w użyciu.

Google Bard jest darmowy w użyciu.

Aleyda przedstawiła zrzut ekranu porównujący wyniki rozmów w Bing Chat i Google Bard.

Patrząc na obecne funkcjonalności różnych rozmównych czatbotów, ChatGPT i Chatsonic wyłaniają się jako jasni zwycięzcy pod względem jakości rozmów.

Solis mówi, "Wszystkie te boty czasami mogą popełniać błędy faktów, ale Bard był najmniej godny zaufania spośród trzech. Bing jest bardziej konsekwentny i na temat."

👉Nadal nie wiesz czy Bing AI jest tym, czego potrzebujesz? Sprawdź te alternatywy Bing AI, które na pewno zmienią Twoje doświadczenia z chatbotem AI!

W skrócie, chatboty AI eliminują potrzebę ludzkiej interwencji podczas produkcji treści, umożliwiając markom produkcję wysokiej jakości treści w skali masowej z minimalnym wysiłkiem.

To przynosi nas do krytycznego pytania: Jaka jest stanowisko Google wobec treści generowanych przez sztuczną inteligencję? Czy treści AI mogą być wykorzystane do wzmocnienia strategii SEO?

Polisa Google dotycząca treści generowanych przez sztuczną inteligencję

Google niedawno wydało oświadczenie wyjaśniające swoje stanowisko w sprawie treści generowanych przez sztuczną inteligencję. Wyszukiwarka rozpoznaje, że nie wszystkie treści generowane przez sztuczną inteligencję to spam. Na przykład, sztuczna inteligencja jest używana do generowania prognoz pogody, transkrypcji webinarów i wyników sportowych.

Zawartość, która jest "oryginalna, wysokiej jakości i skierowana do ludzi", będzie odnosić sukces w wynikach wyszukiwania Google - niezależnie od tego, czy jest generowana przez sztuczną inteligencję.

Wytyczne oceny jakości wyszukiwania Google'a, które mówią o E-A-T, teraz zyskały "E" dla "doświadczenia". Mówi, "Rozważ stopień w jakim twórca treści ma niezbędne doświadczenie pierwszej ręki lub życiowe do tematu. Wiele rodzajów stron jest godnych zaufania i dobrze spełnia swoją funkcję, gdy są tworzone przez ludzi posiadających bogate doświadczenia osobiste.

Na przykład, któremu byś bardziej zaufał: recenzji produktu od osoby, która osobiście produkt użyła czy "recenzji" osoby, która tego nie zrobiła?

Stąd treść musi świadczyć o własnym doświadczeniu w temacie.

Oczywiście, musimy znaleźć równowagę między wykorzystaniem treści sztucznej inteligencji (która zwykle brakuje emocji i personalizacji) a rozwijaniem własnego głosu. Musimy wykorzystać nasze doświadczenie, aby dostarczyć unikalne wglądy, które odróżnią naszą markę od innych.

Przechodząc do kolejnej sekcji webinariów, Solis mówi o tym, jak uzyskać dokładne wyniki z chatbotów AI.

Jak uzyskać wysokiej jakości wyniki z chatbotów opartych na sztucznej inteligencji?

Dzięki postępom w automatyzacji i przetwarzaniu języka naturalnego, chatboty oparte na sztucznej inteligencji są znacznie bardziej zdolne do spełnienia oczekiwań użytkowników i zapewnienia pożądanej jakości wyników.

Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić; Solis przedstawia kroki do uzyskania wysokiej jakości wyników z narzędzi generatywnych sztucznej inteligencji w poniższej sekcji:

Wyraźne i zwięzłe podpowiedzi jako wejścia - 5W i 1H

Stosując ramy „5W1H”, możemy tworzyć szablony AI, które generują wyniki, które nie wymagają kilku iteracji.

 • Czym jest oczekiwane zadanie? Zdefiniuj główną akcję zadania.
 • Gdzie zostanie użyte? Zdefiniuj w jakim (cyfrowym) miejscu będzie używane zadanie.
 • Jakie są cechy zadania? Zdefiniuj strukturę, długość, język, ton, format, ograniczenia, etc. zadania.
 • Kto jest docelową grupą odbiorców?
 • Kiedy zostanie to użyte? Zdefiniuj czas trwania zadania.
 • Dlaczego chcesz tego użyć? Zdefiniuj zamierzony cel zadania.

Na przykład, Solis wprowadził ten polecenie do Chatsonic:

“Stwórz 5 tagów tytułów, które będą wyświetlane na stronie kategorii białych jeansów.

 • Należy wziąć pod uwagę następujące cechy: opisowe, w języku angielskim, istotne, przyciągające uwagę i zgodne z najlepszymi praktykami SEO, o długości nie przekraczającej 50 znaków każde.
 • Adresaci to potencjalni nabywcy jeansów.
 • Zostaną użyte na bieżąco z celem zaangażowania publiczności i uzyskania lepszej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Wyniki były...

Doświadczona walidacja i edycja wyjścia

Podczas gdy stosowanie ChatGPT do SEO zyskuje akceptację, ważne jest pamiętanie, że surowe treści generowane przez AI nie powinny być publikowane bez ludzkiego nadzoru.

Częstymi pułapkami takiej zawartości są nieścisłości faktów, brak pomocności lub oryginalności, co może prowadzić do złamania zaufania, negatywnych doświadczeń klientów i mniejszego zaangażowania.

Poprzez walidację wyników sztucznej inteligencji w chatbotach oraz zaangażowanie specjalisty tematycznego w celu zagwarantowania poprawności, możemy poprawić ich jakość i skuteczność.

Solis zaleca również, abyśmy stosowali diagram przepływu Aleksandra Tiulkanova dla ChatGPT do weryfikacji faktów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję przed publikacją.

Ponadto, warto zrozumieć, na czym polegają chatboty oparte na sztucznej inteligencji. Ekspertka w dziedzinie data science, uczenia maszynowego i SEO, Britney Muller, doskonale podsumowała to w swoim tweecie.

Dzięki odpowiednim wskazówkom, konwersacyjne chatboty AI mogą zostać przeszkolone do pisania faktów i aktualnych treści w szybkim tempie. Zobaczmy, jak możesz to zrobić, używając alternatywnego narzędzia ChatSonic zamiast ChatGOT.

Chatsonic dla SEO

Chatsonic to potężny konwersacyjny chatbot zasilany przez GPT-4 oraz zintegrowany z wyszukiwarką Google, który pokonuje główna ograniczenie ChatGPT od OpenAI, tj. jego dane treningowe zostają odcięte do września 2021 r.

ChatSonic to wcielenie ekosystemu chatbota AI. Szybko oferuje Ci słowa, których potrzebujesz, aby wyrazić swoje pomysły, generuje łatwo copy do reklamy na Facebooku lub strategie marketingowe, tworzy realistyczne grafiki AI, a nawet produkuje ludzkie rozmowy dla operacji wsparcia dla klientów.

Główne cechy ChatSonic to:

 • Tworzenie oryginalnych treści wolnych od plagiatu, co oszczędza czas i wysiłek.
 • Generowanie dokładnych, aktualnych treści, w tym informacji faktualnych w czasie rzeczywistym.
 • Integracja z dwoma generatorami obrazów AI - Stable Diffusion i DALL-E - w celu generowania realistycznych, oszałamiających i unikalnych obrazów związanych z Twoją treścią.
 • Tworzenie najbardziej odpowiednich, spersonalizowanych doświadczeń treści, wykorzystując ponad 15 awatarów, od doradców podróży po komików na stojąco, poetów i astrologów.
 • Rozpoznawanie mowy przy pomocy NLP, co oszczędza wysiłek pisania długich pytań. ChatSonic odpowiada również jak Siri lub Google Assistant.
 • Bot Twittera, który dostarcza szybkich i aktualnych odpowiedzi na Twoje pytania w Twitterze. Wpisz swoje pytanie, oznacz @ChatSonicAI, a bot wykonuje swoją magię!
 • Generowanie treści z dowolnego miejsca w internecie za pośrednictwem rozszerzenia Chrome ChatSonic. Otwórz rozszerzenie Chrome ChatSonic, naciskając CMD (ikona)+M.
 • Integracja i powiązanie interfejsu API ChatSonic z Twoją stroną internetową lub aplikacją mobilną, aby wykorzystać korzyści z generatywnej sztucznej inteligencji.

Zastosowania Chatsonics w zakresie SEO

Oto kilka wspaniałych sposobów, w jakie chatbot AI Chatsonic pomaga Ci w budowaniu skutecznej strategii SEO:

1. Generowanie odpowiednich tematów dla wybranej frazy kluczowej

ChatSonic Prompt: Podaj listę 10 najlepiej ocenianych blogów na słowo kluczowe. Podaj adres URL.

2. Generuj pomysły na wpisy na blogu

Wskazówka ChatSonic: Zaproponuj pomysły na tematykę bloga dotyczące „Tworzenia badań marketingowych treści”, które zyskają wysokie miejsca w rankingu Google.

3. Generowanie szczegółowych zarysów dla postów na blogu

ChatSonic Prompt: Napisz szczegółowy zarys bloga na temat "Dlaczego i jak tworzyć badania marketingowe treści" z H2, H3, podtytułami i punktami.

Dlaczego warto tworzyć badania marketingowe treści?

 • Zrozumienie potrzeb i preferencji odbiorców
 • Tworzenie spersonalizowanych treści
 • Zwiększenie zaangażowania i konwersji
 • Budowanie wartościowej bazy danych

Jak stworzyć badania marketingowe treści

Krok 1: Określ cel badania

Określ, co chcesz osiągnąć przy pomocy badania, jakie pytania chcesz na nie odpowiedzieć. Upewnij się, że cel badania ma wpływ na twoją strategię marketingową.

Krok 2: Wybierz platformę badawczą

Wybierz platformę, która pozwala na stworzenie ankiety zróżnicowanej pod względem pytań i jednocześnie jest łatwa w użyciu przez respondentów. Warto również wybrać platformę, która zapewnia automatyczne przetwarzanie zebranych danych.

Krok 3: Stwórz pytania i odpowiedzi

 • Pamiętaj, aby pytania były jasne i jednoznaczne
 • Zadawaj pytania, które przyczynią się do osiągnięcia celu badania
 • Unikaj pytań prowadzących
 • Dodaj różnorodne opcje odpowiedzi, w tym opcję „inne”

Krok 4: Dopasuj pytania do etapu ścieżki zakupowej

Dopasuj pytania do etapu, w którym znajduje się klient na ścieżce zakupowej. Na przykład, jeśli klient jest na etapie porównywania produktów, warto zadać pytanie o to, na jakie kryteria zwraca uwagę przy wyborze produktu.

Krok 5: Zbadaj preferencje dla różnych typów kontentu

Poproś o opinię respondentów na temat różnych typów kontentu, takich jak posty na blogu, filmy instruktażowe, infografiki, itp. Dzięki temu będziesz wiedzieć, które typy kontentu są najbardziej wartościowe dla twoich odbiorców.

Krok 6: Zbierz i przeanalizuj wyniki badania

Pobierz zebrane dane i przeanalizuj wyniki. Zdobądź cenne wskazówki na temat preferencji odbiorców i stosuj je w swojej strategii content marketingowej.

4. Stwórz wprowadzenie do postu na blogu zawierające dokładne i aktualne fakty

Prompt systemu ChatSonic: Napisz wstęp do bloga zawierającego statystyki, fakty, trendy i dane na temat "Generatywnej sztucznej inteligencji".

5. Generowanie zoptymalizowanych pod kątem słów kluczowych meta-opisów

ChatSonic Prompt: Napisz meta opis na temat „”

6. Generuj przyjazne dla użytkownika adresy URL

Podpowiedź ChatSonic: Napisz przyjazne użytkownikowi adresy URL dla tej frazy kluczowej na domenie dla następujących słów kluczowych -

7. Generowanie tematów do stworzenia filmów wideo

Prompty dla ChatSonic: Wygeneruj pięć tematów wideo dla tego konkretnego zapytania "Jak korzystać z ChatGPT w celu wysyłania wiadomości e-mail" i wymień, co należy omówić w każdym z nich.

8. Generuj hashtagi w celu zoptymalizowania filmów na YouTube

Okno czatu ChatSonic: Wygeneruj hashtagi, aby zoptymalizować te 5 tematów wideo na YouTube.

9. Tworzenie krótkiego briefu na treść do przekazania autorom

Prompt od ChatSonic: Wygeneruj krótki opis treści dla długiej formy zawartości (3000 słów) dla bloga o temacie „Czym jest ChatGPT4?” i zoptymalizuj go pod kątem organicznego wyszukiwania, w tym opisową zawartość z semantycznie odpowiednimi słowami kluczowymi. Przewodnik ten powinien zawierać wyłącznie unikalną treść z ekspertami radami i opiniami o produkcie.

10. Generowanie tytułów tagów

Podpowiedź ChatSonic: Zaproponuj 5 tytułów tagów do przewodnika na temat "GPT-4 vs. GPT-3", nie kopiując tagów z innych najwyższych rankingów stron na ten temat.

11. Generowanie opisów produktów

Zadanie: Przygotuj opis produktu o długości 500 słów oparty na najlepiej ocenianych stronach dotyczących "Sony WH1000-XM5".

12. Generowanie listy Pytań i Odpowiedzi (FAQ) dla stron internetowych

Prompt: Generowanie pytań i odpowiedzi (FAQ) dla strony docelowej na temat "ChatGPT dla marketingu treści".

Podsumowanie

Jeśli jesteś specjalistą ds. marketingu treści, pisarzem, ekspertem SEO lub konsultantem ds. marketingu cyfrowego, wyobraź sobie, jak ChatSonic's GPT-4 powered AI chatbot może pomóc Ci w tworzeniu wielu formatów treści w celu wsparcia Twojej strategii SEO.

Narzędzie API GPT pełni funkcję wirtualnego asystenta osobistego, edytora, marketera treści, menedżera mediów społecznościowych lub dostawcy wsparcia klienta.

Oto dla ciebie Chatsonic - generatywny chatbot oparty na sztucznej inteligencji, który pokonuje ograniczenia ChatGPT. Rozumie również polecenia głosowe i odpowiada w sposób podobny do Siri. Koniec z żmudnym przepisywaniem. Mów, a znajdziesz (wysokiej jakości, dokładne) odpowiedzi, których szukasz.

Zakończmy ten mały zapis z webinarium, w którym Aleyda odpowiada na pytania od publiczności...

Jeśli zainspirował Cię nasz webinar z Aleydą Solis, polecamy wypróbować te sugestie na Chatsonic, aby zwiększyć swoją strategię SEO i treści.

👉Aby zobaczyć więcej takich tematów, sprawdź te 37 tematów ChatGPT dla SEO już teraz!

Faktyczna i oryginalna treść tworzona przez Chatsonic pozwoli Ci wyróżnić się spośród konkurencji. Przywitaj się z przyszłością chatbotów AI, stworzonych w celu przezwyciężenia ograniczeń ChatGPT.

Wzmocnij swoją strategię SEO i popraw swój poziom w dziedzinie treści już teraz!

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>