Cennik ChatGPT API

OpenAI udostępniło dla deweloperów API ChatGPT. To API korzysta z potężnego modelu turbo GPT-3.5, który jest taki sam jak ten stosowany dla ChatGPT. Deweloperzy mogą łatwo uzyskać dostęp do API za pośrednictwem bezpośredniego punktu końcowego. OpenAI powiedziało, że ChatGPT API będzie kosztować dziesięć razy mniej niż wszystkie inne modele GPT-3.5. To czyni go bardziej przystępnym wyborem dla deweloperów.

Dla firm i programistów, którzy potrzebują więcej niż 450 milionów tokenów dziennie lub chcą zoptymalizować swoje obciążenia opierając się na wydajności sprzętu, OpenAI udostępnia dedykowane instancje. Programiści mogą wykorzystać moc obliczeniową Azure poprzez dedykowane tokeny, które łączą się z punktami końcowymi użytkownika i oferują specjalistyczną drogę do przetwarzania AI.

Snapchat, Quizlet i Instacart korzystają z interfejsu programowania aplikacji ChatGPT OpenAI w swoich funkcjach: My AI, Q-Chat i Ask Instacart. Te funkcje oferują wirtualne korepetycje, pomoc w nauce i odpowiedzi możliwe do zakupu, które opierają się na danych produktowych. Obniżone koszty ChatGPT API to świetna wiadomość dla marketerów i firm, które chcą użyć ChatGPT jako części swoich planów obsługi klienta i zaangażowania.

Plan cenowy ChatGPT API

Koszt API ChatGPT zależy od liczby tokenów użytych, w tym ciągu wiadomości i metadanych, które przetwarza model. Obecny koszt za 1000 tokenów wynosi 0,002 USD, co w przybliżeniu przekłada się na 750 słów. OpenAI uczyniło API ChatGPT bardziej przystępnym dla developerów i biznesów, zmniejszając jego cenę do 0,002 USD za każde 1000 tokenów lub około 750 słów.

To jest 90% redukcji od grudnia 2022 roku. Model ChatGPT został zbudowany przy użyciu turbomodelu GPT-3.5 i może być dostosowywany do innych zastosowań niż chat z minimalnymi zmianami w kodzie.
OpenAI zrezygnowała z polityki przeglądu przedpremierowego, która nakładała na deweloperów obowiązek wskazania, jak planują wykorzystać model przed włączeniem go do swojej aplikacji. Najnowszy model, gpt-3.5-turbo, będzie wspierany do czerwca, a wkrótce zostanie wydany także nowy stabilny release gpt-3.5-turbo.

CZYTAJ TERAZ: GPT 4 wejście obrazu

Plan „Płacisz za to, co zużyjesz”

OpenAI oferuje plan Pay as You Go, który jest wygodny i przystępny cenowo. Dzięki najnowszym modelom API ChatGPT 3.5 Turbo, użytkownicy mogą się spodziewać płatności w wysokości 0,002 USD za 1000 tokenów. Oznacza to tylko kilka dolarów miesięcznie, nawet przy intensywnym użyciu. Aby rozpocząć, użytkownicy potrzebują zestawu unikalnych kluczy API związanymi z ich kontem, które można dodać do dowolnej aplikacji ChatGPT firmy trzeciej.

Po zapisaniu się na plan na stronie rozliczeniowej OpenAI, użytkownicy mogą ustawić limity wykorzystania, aby zapobiec nieoczekiwanym opłatom.

Czy API ChatGPT jest darmowe?

API ChatGPT nie jest zawarty w subskrypcji ChatGPT Plus, jednakże nie jest też bezpłatny. API ma swoje własne ceny.

Czy istnieje API dla ChatGPT?

Tak, OpenAI ogłosił udostępnienie swojego interfejsu API w pierwszym kwartale 2023 roku.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>