ChatGPT może pomóc Ci zrobić zakupy teraz dzięki zasilanemu sztuczną inteligencją asystentowi Mercari

mercari.jpg

Mercari, internetowy rynek dla przedmiotów używanych, ogłosił w tym tygodniu start wersji beta Merchat AI, nowego wirtualnego asystenta zakupowego zasilanego przez potęgę sztucznej inteligencji, ChatGPT.

Nowa funkcja Merchat AI jest już aktywna i dostępna dla klientów, aby pomóc im łatwiej poruszać się po stronie i szybko znaleźć to, czego szukają, zamiast czasochłonnego przeglądania produktów przez wyszukiwanie i przewijanie.

Również: Sztuczna Inteligencja może zautomatyzować 25% wszystkich pracy. Oto które są najbardziej zagrożone (i najmniej)

Mercari to sklep internetowy, który gromadzi użytkowników chcących kupować lub sprzedawać używane przedmioty, podobnie jak wirtualny second-hand.

W miarę jak modele sztucznej inteligencji generującej takie jak ChatGPT, Bing Chat i Google Bard skłaniają ludzi do korzystania z konwersacyjnych chatbotów zamiast z wyszukiwarek internetowych, aplikacje takie jak Mercari zdecydowały się zaoferować klientom opcję chatbota AI jako alternatywę dla funkcji wyszukiwania.

Ponadto: Ułóż swoją szafę, nie swoje rachunki: Najlepsze aplikacje związane z zaoszczędzeniem na ubraniach

Wykorzystanie ChatGPT do zasilenia Merchat AI daje Mercari moc dużego modelu językowego, który podbił świat. "Dzięki tej technologii wykorzystujemy przemieniającą moc sztucznej inteligencji, by ułatwić Amerykanom zakupy i eksplorowanie obszernego rynku Mercari", wyjaśnił John Lagerling, dyrektor generalny Mercari w Stanach Zjednoczonych.

"Przewidujemy, że generatywna sztuczna inteligencja umożliwi również więcej możliwości do iteracji na naszym doświadczeniu klienta, razem z dodatkowymi sposobami, aby doprowadzić do sprzedaży jeszcze bardziej atrakcyjnym dla kupujących i sprzedających", dodał.

Również: Czy Temu jest wiarygodne? Co warto wiedzieć o tej bardzo popularnej aplikacji zakupowej

Kiedy wybierzesz Merchat AI, odwiedzając Mercari.com/Merchat, będziesz mógł/a prowadzić rozmowę w czasie rzeczywistym z chatbotem AI i poprosić o to, czego szukasz z tą ilością szczegółów, którą chcesz przekazać.

Bot może odpowiedzieć kilkoma pytania mającymi na celu zawężenie listy wyników, które Ci pokaże, a następnie przejrzeć miliony ofert Mercari, by dostarczyć najbardziej dokładne rekomendacje oparte na Twoich potrzebach.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>