Jak (i dlaczego) subskrybować ChatGPT Plus

obraz5.jpg

Kiedy ChatGPT został zaprezentowany w listopadzie, był dostępny za darmo dla wszystkich użytkowników. Jednakże, czasem szybko wzrastająca popularność aplikacji ChatGPT spowodowała przedłużone oczekiwanie dla użytkowników. W rezultacie OpenAI wprowadził plan subskrypcji, który pomógł niektórym użytkownikom uniknąć oczekiwania oraz korzystać z innych wygodnych korzyści.

Również: Bard vs. ChatGPT: Czy Bard może pomóc w programowaniu?

Plan subskrypcyjny ChatGPT nosi nazwę ChatGPT Plus i kosztuje 20 USD/miesiąc. Model płatnej subskrypcji gwarantuje użytkownikom ogólny dostęp nawet w godzinach szczytu, gdy wersja darmowa jest w pełni obłożona, oraz szybsze czasy odpowiedzi.

Subskrybenci planu Plus mają również priorytetowy dostęp do nowych funkcji i ulepszeń, w tym najnowszych aktualizacji OpenAI, takich jak GPT-4, dostępnych dla subskrybentów Plus już teraz, oraz pluginów ChatGPT, które zostaną w pierwszej kolejności udostępnione subskrybentom Plus.

Jak zapisać się na ChatGPT Plus

Jeśli chcesz rozszerzyć funkcjonalność ChatGPT i doświadczyć wszystkiego, co oferuje czatbot, oto jak możesz zasubskrybować ChatGPT Plus.

1. Utwórz lub zaloguj się na swoje konto OpenAI

Odwiwiedź na stronę logowania ChatGPT. Gdy tam już będziesz, możesz się zalogować na swoje konto lub stworzyć nowe. Aby utworzyć nowe konto, możesz użyć swojego adresu e-mail, konta Google lub konta Microsoft.

Również: Najlepsze chatboty z sztuczną inteligencją do wypróbowania

Jeśli nie stworzyłeś konta, kliknij w Rejestracja. W przeciwnym razie, zaloguj się za pomocą swoich danych OpenAI.

2. Kliknij przycisk „Przejdź do wersji Plus”

Po zalogowaniu do swojego konta, zostaniesz przekierowany na stronę główną czatbota, gdzie zazwyczaj zaczynasz rozmowę. Zamiast tego, skoncentruj się na pasku po prawej stronie i zlokalizuj przycisk "Ulepsz do wersji Plus". Kiedy już go znajdziesz, kliknij i przejdź do następnego kroku.

3. Kliknij "Uaktualnij Plan" w oknie pop-up

Po kliknięciu przycisku "Ulepsz do Plus", pojawi się okno podręczne, które podwójnie sprawdzi, czy chcesz kontynuować. Jeśli jesteś wciąż gotów na skok w nieznane po zapoznaniu się z różnicą w cenach i funkcjami między planem darmowym a planem Plus, kliknij zielony przycisk "Ulepsz plan".

4. Ukończ zakup

Po potwierdzeniu zostaniesz przekierowany na stronę płatności, gdzie dokonasz zakupu. Ta strona wymaga podania typowych informacji takich jak: adres e-mail, dane płatności oraz adres do wypełnienia zamówienia.

FAQ

Czy nadal mogę korzystać z ChatGPT za darmo?

Tak, wersja darmowa nadal jest dostępna dla publiczności. Z darmowym planem nadal masz pełny dostęp do chatbota. Wady darmowego planu polegają na tym, że nie będziesz miał dostępu do bota podczas okresów wysokiego popytu i nie będziesz miał dostępu do najnowszych aktualizacji, takich jak GPT-4.

Jakie są koszty członkostwa w ChatGPT Plus?

Członkostwo ChatGPT Plus kosztuje obecnie 20 dol. miesięcznie. Chociaż ta kwota może wydawać się wysoka, to wciąż połowa ceny, którą płacili użytkownicy korzystający wcześniej z usługi, którzy płacili 42 dol. miesięcznie. Cena pierwotna została ujawniona, gdy użytkownik z dostępem wczesnym udostępnił na Twitterze wideo pokazujące koszt jego subskrypcji Plus.

Jakie są zalety członkostwa w ChatGPT Plus?

Największe korzyści z członkowstwa w ChatGPT Plus obejmują priorytetowy dostęp do najnowszych aktualizacji, takich jak GPT-4 i wtyczek ChatGPT, pomijanie czasów oczekiwania i szybsze czasy reakcji.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>