ChatGPT właśnie stał się najszybciej rosnącą „aplikacją” wszech czasów

obraz1.jpg

AI ChatGPT okazał się zaskakującym zjawiskiem, nawet wstrząsającym Google z powodu swojej szybko rosnącej popularności - a teraz analitycy szwajcarskiego banku UBS uważają, że jest to także najszybciej rozwijająca się aplikacja konsumencka w historii.

Analiza UBS szacuje, że ChatGPT miało 100 milionów aktywnych użytkowników w styczniu, po jego uruchomieniu dwa miesiące temu, pod koniec listopada. W ciągu zaledwie tygodnia przyciągnął milion użytkowników.

Także: Najlepsze chatboty AI: ChatGPT i inne zabawne alternatywy do wypróbowania

Jak zauważa Reuters, wzrost ChatGPT jest o wiele szybszy niż 9 miesięcy potrzebne TikTokowi, aby osiągnąć 100 milionów, i dwóch i pół roku, które zajęło Instagramowi dotarcie na ten pułap. W dużo wcześniejszej erze internetu, Google i Facebook zajęły około pięciu lat każdy, aby osiągnąć 100 milionów użytkowników.

Zapytaj ChatGPT, on jednak nie zgadza się ze swoją etykietą jako „aplikacja” i utrzymuje, że jest to faktycznie model uczenia maszynowego.

"Czy ChatGPT to najprężniej rozwijająca się aplikacja w historii?" - zapytaliśmy.

"Nie, model językowy GPT-3 OpenAI, który napędza ChatGPT, nie jest aplikacją, jest to model uczenia maszynowego zaprojektowany do generowania ludzkich tekstów na podstawie podanego mu wejścia. GPT-3 został szeroko uznany za jeden z największych i najbardziej zaawansowanych modeli językowych na dzień dzisiejszy, ale nie jest to aplikacja i nie został zmierzony pod kątem wzrostu użytkowników."

Microsoft, który w zeszłym miesiącu dokonał dużej inwestycji w OpenAI, zaczął wdrażać GPT-3 we wszystkie swoje produkty. GPT-3.5, np. umożliwia kilka inteligentnych funkcji podsumowujących w nowym dodatku Teams Premium Microsoft 365.

Microsoft wdrożył również: Usługę Azure OpenAI, która zapewnia programistom dostęp do GPT-3.5; DALL-E 2, czyli sztuczną inteligencję generującą obrazy na podstawie luźnego opisu; oraz Codex, opartą na GPT-3 podstawę usługi GitHub Copilot do programowania w parach.

OpenAI wprowadziło w tym tygodniu usługę abonamentową o nazwie ChatGPT Plus dla osób, które chcą korzystać z narzędzia nawet wtedy, gdy osiągnie swoją pojemność. Płatna usługa jest dostępna dla klientów w USA za 20 $ miesięcznie.

Google rzekomo śpieszy się dostosować Wyszukiwarkę oraz być może inne produkty do ChatGPT. Firma testuje chatbota o nazwie Apprentice Bard, który ma podobne możliwości, ale umieszcza go wraz z Wyszukiwarką. Microsoft z kolei rzekomo planuje wykorzystać ChatGPT do wzmocnienia Bing.

Jednak szef sztucznej inteligencji w Meta, Yann LeCun, zauważył niedawno, że techniki leżące u podstaw ChatGPT nie są "szczególnie innowacyjne", ponieważ polegają one w dużym stopniu na technologii Transformer opracowanej przez Google.

Również: Redaktorzy prestiżowych czasopism naukowych twierdzą, że ChatGPT "brakowało głębi i wglądu"

"Nie krytykuję pracy OpenAI ani ich twierdzeń. Próbuję poprawić *postrzeganie* przez władze i media, które widzą ChatGPT jako niezwykle nowatorskie, innowacyjne i unikalne przełom technologiczny, który przewyższa innych", odpowiedział Le Cun.

Meta i Google również opracowali chatboty, ale nie udostępnili ich światu w taki sposób, w jaki uczynił to OpenAI z ChatGPT. LeCun opublikował na Twitterze wykres produkcji badań nad SI, na którym Google i Microsoft stały na górze, a OpenAI na dole, zauważając: "Dane na temat wkładu intelektualnego różnych organizacji badawczych w SI. Niektóre z organizacji publikują wiedzę i kod open-source dla całego świata do wykorzystania, inne tylko ją konsumują".

ChatGPT wypuścił darmową aplikację dla iPhone'ów. Czy spełni ona oczekiwania?

Wszystkie Twoje ulubione funkcje ChatGPT są teraz dostępne w twojej dłoni. Oto nasze pierwsze wrażenia.

Od ich wprowadzenia na rynek pod koniec listopada, ChatGPT podbił świat. Jego zaawansowane funkcje, takie jak kodowanie i pisanie, uczyniły go integralnym elementem pracy codziennej ludzi.

Teraz włączenie tego w codzienne życie będzie jeszcze łatwiejsze.

Ponadto: OpenAI właśnie wydał oficjalną aplikację ChatGPT dla iPhone'a

W czwartek OpenAI wydało aplikację ChatGPT dla systemu iOS, która ma mieć takie same funkcje jak wersja na komputery stacjonarne, w tym natychmiastowe odpowiedzi na dowolne pytanie jakie zada się aplikacji.

Ponadto, aplikacja zawiera technologię Whisper OpenAI, czyli otwartoźródłowy system rozpoznawania mowy, pozwalający na głosowe polecenia w aplikacji.

Aplikacja, która pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak Microsoft zaprezentował swój własny widżet Bing Chat, jest bezpłatna i już dostępna do pobrania przez sklep App Store.

Również: 6 szkodliwych sposobów, w jakie ChatGPT może być używany

Czy spełnia ono oczekiwania? Pobraliśmy aplikację, aby dla Ciebie sprawdzić.

Pobieranie aplikacji

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a z systemem iOS 16.1 lub nowszym, możesz pobrać aplikację, klikając na ten link do aplikacji, który zabierze Cię do sklepu App Store.

Uważaj, że jeśli po prostu wpiszesz nazwę aplikacji w App Store, aplikacja ChatGPT OpenAI nie zostanie wyświetlona. Zamiast tego napotkasz aplikacje próbujące imitować ChatGPT, których nie polecamy pobierać.

Zaczynając 

Po pobraniu aplikacji zostaniesz poproszony o zalogowanie się do swojego konta OpenAI. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, możesz łatwo je utworzyć w aplikacji.

Po zalogowaniu jesteś gotowy do rozpoczęcia rozmowy.

Praktyczne korzystanie z aplikacji

obraz3.jpg

Interfejs aplikacji jest elegancki i ma układ przypominający aplikację Wiadomości używaną do wysyłania tekstów na iPhone'ach.

W ten sam sposób, w jaki rozpocząłbyś rozmowę z przyjacielem poprzez wiadomość tekstową, możesz napisać prompt i wysłać go do ChatGPT.

Pierwsze pytanie, jakie zadałem(chatbotowi) brzmiało: "Czy możesz napisać dla mnie e-mail do mojego szefa, informujący, że będę musiał wziąć wolne z powodu choroby?"

Również: Jak używać ChatGPT do budowy twojego CV

Odpowiedź została wygenerowana szybko i była tej samej jakości co na komputerze stacjonarnym, jak widać na powyższym zdjęciu. E-mail zawierał wprowadzenie, treść oraz zakończenie, które mogłem skopiować i wkleić do e-maila.

Następnie przetestowałem największą cechę wyróżniającą aplikację, czyli wejście głosowe. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą kliknąć na ikonę fali dźwiękowej, znajdującą się w tym samym miejscu, co przycisk mikrofonu w aplikacji Wiadomości i powiedzieć werbalną prośbę do ChatGPT.

Zadzwoniłam do ChatGPT i zapytałam: "Czy możesz napisać do mnie wiadomość dla mojej najlepszej przyjaciółki mówiącą, że bardzo chętnie umówię się z nią na kolację w nowej restauracji, którą zaproponowała?".

Również: Jak pisać lepsze propozycje do ChatGPT

Z mojego zaskoczenia, ChatGPT doskonale utranskrybował to, co powiedziałem. Ponieważ chatbot prawidłowo przetłumaczył wszystkie słowa, wprowadziłem jedynie sugestię bez żadnych poprawek. Jak zwykle, chatbot wygenerował tekst, o który prosiłem w ciągu kilku sekund.

Hej [Imię Przyjaciela]! Mam nadzieję, że masz się dobrze. Chciał(a)bym Ci powiedzieć, że z przyjemnością umówię się z Tobą na kolację w nowej restauracji, którą zaproponowałeś(aś). Brzmi to fantastycznie i bardzo chętnie spróbuję razem z Tobą tych pyszności. Który dzień będzie dla Ciebie dobry? Porozmawiajmy i cieszmy się smacznym jedzeniem!

Nie mogę się doczekać, aby cię wkrótce zobaczyć.

zdjęcie4.jpg

Ostatecznie, aby upewnić się, że objąłem wszystkie podstawy, zadałem ChatGPT podstawowe pytanie dotyczące kodowania w aplikacji, aby sprawdzić, jak sobie poradził.

Również: Jak korzystać z ChatGPT do pisania kodu

Poprosiłem o napisanie funkcji, która znajduje drugi największy element w tablicy i w ciągu kilku sekund to zrobił. Miałem obawy, jak kod będzie wyświetlał się na małym ekranie telefonu, ale kod był czytelny i nie sprawił mi żadnych problemów.

obrazek2.jpg

Czy powinno się używać aplikacji, czy wersji na komputer stacjonarny?

Zarówno aplikacja mobilna, jak i wersja na komputerze wykonują te same zadania i mogą zapewnić tę samą pomoc. Ostatecznie wybór, którą wersję używać, zależy od tego, w jaki sposób korzystasz z ChatGPT w swoim codziennym życiu.

Jeśli korzystasz z ChatGPT do działań skoncentrowanych na telefonie, takich jak pisanie tekstów, e-maili lub podpisów, polecam pobranie aplikacji.

Także: Najlepsi chatboty z sztuczną inteligencją

Jeśli korzystasz z ChatGPT do pomocy w działaniach, które głównie wykonujesz na swoim komputerze, takich jak kodowanie lub pisanie długich opowiadań, zalecam korzystanie z wersji na komputer.

Niemniej jednak, nie musisz wybierać jednego z nich. Jeśli często korzystasz z ChatGPT, moją najlepszą radą byłoby, żeby korzystać zarówno z aplikacji, jak i z wersji destopowej. Ponieważ oba są połączone z twoim kontem OpenAI, będziesz mógł mieć dostęp do swoich rozmów z ChatGPT na wszystkich zalogowanych urządzeniach, co ułatwi ci przełączanie się między nimi.

Nie daj się oszukać fałszywym aplikacjom ChatGPT: Oto na co zwrócić uwagę

ChatGPT to bardzo popularny chatbot AI, których oszuści chętnie próbują wykorzystać -- w tym również Ciebie.

Jeśli jesteś fanem ChatGPT oraz jego możliwości, prawdopodobnie jesteś ciekaw/ciekawa, czy istnieje aplikacja mobilna, którą można pobrać, aby prowadzić czaty z chatbotem w trakcie podróży. Otóż takowa istnieje, ale na razie jest dostępna jedynie w USA w systemie iOS.

Także: OpenAI wypuściło darmową aplikację ChatGPT dla iPhone'ów. Czy spełnia ona oczekiwania?

Ale niektórym ludziom trudno było znaleźć oficjalną aplikację ChatGPT OpenAI w App Store, co powoduje, że podejrzane i oszukańcze aplikacje są bardziej widoczne do pobrania. Większość aplikacji w App Store, które twierdzą, że używają technologii OpenAI, która napędza ChatGPT, nie jest legalna, a Twoje dane osobowe mogą być zagrożone.

Również: Jak używać ChatGPT w przeglądarce z odpowiednimi rozszerzeniami

Oszukańcze aplikacje będą prosić o zbędne informacje i uprawnienia, pobierać złośliwe oprogramowanie na Twoje urządzenie po pobraniu lub oszukiwać Cię, abyś płacił dużo pieniędzy za bezużyteczną subskrypcję. Oto kilka wskazówek, jak zapobiec pobieraniu aplikacji z zamiarem złośliwym.

1. Sprawdź uprawnienia aplikacji

Niektóre z tych aplikacji stanowią zagrożenie dla prywatności, ponieważ uprawnienia aplikacji są niepotrzebnie nadmierne w porównaniu z jej celem.

Przed pobraniem aplikacji twierdzącej, że jest zbliżona do ChatGPT, sprawdź jej uprawnienia. Czy istnieje dobry powód, dla którego chatbot musi uzyskać dostęp do Twoich kontaktów?

2. Sprawdź dwukrotnie deweloperów

OpenAI jest twórcą ChatGPT. Więc każda inna aplikacja z chatbotem w App Store oraz wszystkie aplikacje z chatbotami w Google Play Store są produktami innych twórców.

Również: Najlepsze czatyboty z AI

Sprawdź profil dewelopera w App Store, aby zobaczyć, za jakie inne aplikacje jest odpowiedzialny i dowiedzieć się więcej informacji o jego firmie. Jeśli aplikacja twierdzi, że to jest ChatGPT, a deweloperem nie jest OpenAI, ta aplikacja nie jest ChatGPT.

3. Sprawdź opinie

Podobnie jak w większości sekcji recenzji, recenzje zachwalające aplikację będą na górze sekcji recenzji, co daje Ci pomysł, że większość ludzi lubi tę aplikację. Ale wiele fałszywych twórców aplikacji płaci za pozytywne recenzje aplikacji.

Również: Jak oszukałem ChatGPT na mówienie mi kłamstw

Czasami aplikacja ma setki recenzji pięciogwiazdkowych i po szybkim przeglądzie sekcji z recenzjami jesteś przekonany, że warto ją zainstalować. Upewnij się jednak, że przejrzysz również recenzje jedno- i dwugwiazdkowe, ponieważ to one zwykle zawierają najszczersze opinie.

Kilka przykładów

Na App Store istnieje aplikacja o nazwie ChatOn, która twierdzi, że jest napędzana przez ChatGPT i GPT-4. Spośród około 19 000 opinii, ma średnią ocenę czterech i pół gwiazdki. Jednak wiele opinii z jedną gwiazdką narzeka na wysokie ceny subskrypcji oraz to, że użytkownicy muszą kupić subskrypcję po jednym bezpłatnym rozmowie z chatbotem.

Również: Zapytałem ChatGPT, Binga i Barda, co ich niepokoi. Sztuczna inteligencja Google'a zaczęła działać jak Terminator na mnie

Inna aplikacja, Genie, również twierdzi, że działa na ChatGPT i GPT-4. Ale użytkownicy mówią, że czatbot często halucynuje, czyli odpowiada nieprawidłowymi informacjami. Inni użytkownicy twierdzą, że mieli problemy z anulowaniem subskrypcji, które są co tydzień pobierane z ich kart.

ChatGPT od OpenAI, Bard od Google'a i Bing Chat od Microsoftu są wszystkie dostępne za darmo przez internet. Aby uniknąć płacenia tygodniowych lub miesięcznych opłat, rozważ otwarcie swojej przeglądarki Safari lub Chrome i skorzystanie z tego bezpłatnego i bezpiecznego oprogramowania.

OpenAI właśnie wydało oficjalną aplikację ChatGPT dla iPhone'a

Bezpłatna aplikacja iOS pozwala na zadawanie pytań poprzez rozpoznawanie mowy i synchronizuje historię rozmów w ChatGPT na wszystkich Twoich urządzeniach.

Użytkownicy ChatGPT, którzy szukali oficjalnej mobilnej aplikacji, teraz mogą ją zdobyć dzięki OpenAI, który dzisiaj wprowadził aplikację iOS dla swojego popularnego, sztucznego inteligentnego chatbota. Aplikacja została zaprojektowana dla bezpłatnych użytkowników ChatGPT, a także dla płatnych subskrybentów Plus, i oferuje takie same możliwości jak strona internetowa. Pozwala na wprowadzenie żądaniach i promptów oraz otrzymywanie informacji generowanych przez SI. Jednak aplikacja mobilna oferuje też kilka dodatkowych korzyści.

Dzięki systemowi rozpoznawania mowy Whisper udostępnionemu przez OpenAI, aplikacja pozwala na zadawanie zapytań poprzez mówienie zamiast wpisywania ich na klawiaturze. Ponadto, aplikacja synchronizuje historię Twoich rozmów pomiędzy urządzeniami mobilnymi i komputerem, dzięki czemu możesz kontynuować wcześniejszą rozmowę. Osoby z płatnym subskrybowaniem ChatGPT Plus mogą również korzystać z aplikacji, aby uzyskać wczesny dostęp do nowych funkcji i wykorzystać GPT-4 z jego zwiększonymi możliwościami.

OpenAI chwaliło się, że aplikacja oferuje wiele funkcji, w tym natychmiastowe odpowiedzi, które starają się zapewnić dokładne informacje bez ładowania reklam, dostosowane porady dotyczące konkretnych zainteresowań i hobby, inspirację twórczą do generowania treści, zawodowe wsparcie, aby pomóc Ci w trudnych ideach i technicznych tematach oraz możliwości nauki, aby pomóc Ci odkryć nowe języki i inne obszary.

OpenAI poinformowało, że uruchomienie nowej aplikacji nastąpiło w Stanach Zjednoczonych i w ciągu najbliższych tygodni rozszerzy się na inne kraje. Co z użytkownikami Androida? Firma zdradziła, że wkrótce pojawi się wersja mobilnej aplikacji na Androida.

Aby pobrać aplikację na swój iPhone, pobierz ją ze sklepu App Store firmy Apple. Po otwarciu aplikacji zaloguj się swoim kontem ChatGPT lub kliknij przycisk Zarejestruj się, jeśli jeszcze go nie masz. Na głównym ekranie możesz wpisać lub wygłosić swoje zapytanie w polu Wiadomość i czekać na odpowiedź. Ikona trzech kropek na górze wyświetla menu z opcjami zmiany nazwy lub usunięcia czatu, dostępu do historii czatu, rozpoczęcia nowego czatu oraz dostosowania ustawień aplikacji.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>