Jak używać ChatGPT do pisania esejów

obraz4.jpg

Zaawansowane możliwości ChatGPT stworzyłyogromne zainteresowanie, narzędzie AI zgromadziło ponad 100 milionów użytkowników w ciągu dwóch miesięcy od uruchomienia. Jedną z największych i wyróżniających się funkcji była możliwość komponowania wszelkiego rodzaju tekstów w ciągu kilku sekund, w tym piosenek, wierszy, bajek i esejów.

Wbrew powszechnej opinii, ChatGPT może zrobić o wiele więcej niż tylko napisać esej za Ciebie (co byłoby uznane za plagiat). Co jest bardziej przydatne, to to, jak może pomóc w prowadzeniu procesu pisania. Pokazujemy Ci, jak używać ChatGPT zarówno do pisania, jak i asystowania, a także kilka innych przydatnych wskazówek dotyczących pisania, poniżej.

Jak ChatGPT może pomóc Ci w pisaniu esejów

Jeśli szukasz sposobów na wykorzystanie ChatGPT do wsparcia swojego pisania, oto pięć różnych sposobów do eksploracji.

Warto również zauważyć, że jeśli masz dostęp do Bing Chat lub nawet do Google Bard, możesz użyć tych samych wskazówek poniżej na tych chatbotach AI. Ponieważ Bing Chat i Google Bard są połączone z internetem, oba mogą zawierać aktualne źródła zdarzeń i kontekst.

Jeśli wybierasz między tymi dwoma chatbotami do napisania eseju, polecamy Bing Chat.

1. Korzystaj z ChatGPT do generowania pomysłów na eseje

Zanim zaczniesz pisać esej, musisz rozwikłać ideę. Kiedy profesorzy przypisują eseje, zazwyczaj dają studentom wskazówkę, która pozwala na własną wypowiedź i analizę. Dlatego studenci mają zadanie znaleźć sposób, w jaki podejdą do napisania esejów.

Jeśli niedawno pisałeś esej, wiesz że najtrudniejsza jest jego część końcowa -- i tutaj może pomóc ChatGPT.

Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić temat zadania, zawrzeć jak najwięcej szczegółów, takich jak to, o czym myślisz, że obejmie, a następnie pozwól ChatGPT zrobić resztę. Na przykład, bazując na pytaniu z papieru, które dostałem w college'u, zapytałem:

Czy możesz mi pomóc w wymyśleniu tematu dla mojego zadania – „Napiszesz pracę badawczą lub studium przypadku na wybrany przez siebie temat dotyczący przywództwa”. Chciałbym, aby zawierał on siatkę kierowania Blake'a i Moutona oraz ewentualnie postać historyczną.

W kilka sekund chatbot wygenerował odpowiedź, podając tytuł eseju, opcje postaci historycznych, na których mogłabym się skupić w moim artykule oraz informacje na temat zawartości mojego tekstu, wraz z konkretnym przykładem badania przypadku, którego mógłbym użyć.

obraz2.jpg

2. Wykorzystaj chatbota, aby stworzyć plan

Po ustaleniu solidnego tematu, przychodzi czas na rozpoczęcie burzy mózgów, aby zdecydować, co należy uwzględnić w eseju. Aby ułatwić proces pisania, zawsze tworzę plan, zawierający różne punkty, w jakie chcę się zagłębić w eseju. Jednak proces pisania planu jest zwykle żmudny.

Z ChatGPT, wystarczy zapytać o napisanie tego dla Ciebie.

Także:5 sposobów na wykorzystanie chatbotów, aby ułatwić sobie życie

Korzystając z tematu, który ChatGPT pomógł mi wygenerować w kroku pierwszym, poprosiłem chatbota, aby napisał mi zarys, mówiąc:

Czy mógłbyś stworzyć szkic pracy na temat "Badanie stylu przywództwa Winstona Churchilla przy użyciu siatki kierownictwa Blake'a i Mouton'a"?

Po kilku sekundach, chatbot wygenerował całościowy zarys podzielony na siedem różnych sekcji, z trzema różnymi punktami pod każdą sekcją.

Również:Najlepsze generatory sztuki sztucznej inteligencji do wypróbowania

Ten zarys jest szczegółowy i można go skrócić dla krótszego esej lub rozwinięty dla dłuższej pracy. Jeśli czegoś nie lubisz lub chcesz bardziej dostosować, możesz to zrobić ręcznie lub z bardziej szczegółowymi instrukcjami dla ChatGPT.

obraz6.jpg

3. Użyj ChatGPT do znalezienia źródeł

Teraz, kiedy dokładnie wiesz, co chcesz napisać, czas znaleźć renomowane źródła, z których możesz czerpać informacje. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, tak jak w przypadku wszystkich poprzednich kroków, możesz po prostu zapytać ChatGPT.

Wszystko, co musisz zrobić, to poprosić o wyszukanie źródeł do Twojego tematu eseju. Na przykład, zapytałem o to:

Czy możesz mi pomóc znaleźć źródła do pracy "Analiza stylu przywództwa Winstona Churchilla za pomocą siatki przywództwa menedżerskiego Blake'a i Moutona"?

Chatbot wygenerował siedem źródeł, z punktem wypunktowanym dla każdego, który wyjaśnił, jakie jest to źródło i dlaczego może być przydatne.

Jednym wyjątkiem, o którym warto wiedzieć, korzystając z ChatGPT w celu znalezienia źródeł, jest to, że nie ma dostępu do informacji po 2021 roku, więc nie będzie w stanie sugerować najświeższych źródeł. Jednakże, to jest dobry początek.

obraz3.jpg

4. Użyj ChatGPT do napisania przykładowego esej

Warto zauważyć, że jeśli skopiujesz tekst bezpośrednio z czatbota i przedstawisz go jako swój, twoja praca może zostać uznana za plagiat, ponieważ nie jest to twoje oryginalne dzieło. Podobnie jak w przypadku wszelkich informacji pochodzących z innych źródeł, tekst wygenerowany przez każdą sztuczną inteligencję powinien być jasno zidentyfikowany i zamieszczony z przypisem autorstwa w twojej pracy.

Również:Nauczyciele korzystają z ChatGPT bardziej niż uczniowie. Oto jak

W większości placówek edukacyjnych kary za plagiat są poważne i obejmują zakres od obniżenia oceny do relegacji ze szkoły.

Jeśli chcesz, aby ChatGPT wygenerował próbkę tekstu, wprowadź temat, żądaną długość i obserwuj, co wygeneruje. Na przykład wprowadziłem następujący tekst:

Czy możesz napisać pięcioparagrafowe eseju na temat "Zagłębianie się w styl przywództwa Winstona Churchilla z wykorzystaniem sieci kierowania Blake'a i Moutona"?

W ciągu kilku sekund chatbot wygenerował dokładnie to, o co poprosiłam: spójna, pięcioparagrafowa esej na temat, który może pomóc Ci w prowadzeniu własnego pisania.

Również:Czym jest GPT-4? Oto wszystko, co musisz wiedzieć

W tym momencie warto pamiętać, jak działają narzędzia takie jak ChatGPT: łączą słowa w formę, która jest ich zdaniem statystycznie poprawna, ale nie wiedzą, czy to, co mówią, jest prawdziwe lub dokładne. Oznacza to, że możesz znaleźć wymyślone fakty, detale lub inne dziwactwa. Nie będzie w stanie stworzyć oryginalnej pracy, ponieważ po prostu agreguje wszystko, co już przełknęło. Może to być użyteczny punkt wyjścia do Twojej własnej pracy, ale nie oczekuj, że będzie to inspirujące lub dokładne.

zdjęcie5.jpg

5. Korzystaj z ChatGPT do wspólnego edytowania swojego esej

Po napisaniu własnego eseju, możesz skorzystać z zaawansowanych możliwości redagowania w ChatGPT, aby to dla Ciebie zrobić.

Możesz po prostu powiedzieć czatbotowi, co dokładnie chcesz edytować. Na przykład, poprosiłem go o edycję struktury i gramatyki esejów, ale inne opcje mogą obejmować płynność, ton i wiele innych.

Po przesłaniu tekstu do edycji za pomocą czatbota, zostaniesz poproszony o wklejenie swojego tekstu. Gdy już to zrobisz, zostanie wyświetlony Twój esej z wprowadzonymi poprawkami. To narzędzie może okazać się bardzo przydatne, ponieważ potrafi edytować Twój esej w sposób bardziej wszechstronny niż zwykłe narzędzie do korekty, wykraczając poza poprawę błędów ortograficznych.

Możesz również współtworzyć z chatbotem, prosząc go o przejrzenie konkretnego akapitu lub zdania i poprawienie go w celu ujednolicenia.

obraz1.jpg

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>
  • Jak korzystać z ChatGPT: Co musisz teraz wiedzieć

    Jeśli dopiero rozpoczynasz korzystanie z najpopularniejszego chatbota z AI, przeprowadzimy Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć i zaprezentujemy różne sposoby jego wykorzystania.

  • Jak używać ChatGPT na Windows

    W tym artykule przeprowadzimy Cię przez proces korzystania z ChatGPT na Twoim urządzeniu z systemem Windows, dostarczając narzędzia, których potrzebujesz, aby wykorzystać tę potężną technologię sztucznej inteligencji.

  • Jak korzystać z ChatGPT w celu znalezienia pracy w 2023 roku

    Dowiedz się, jak używać ChatGPT, aby ulepszyć swoje poszukiwania pracy i zdobyć wymarzoną pracę! Znajdź wszystkie odpowiedzi, których potrzebujesz przy użyciu ponad 40 promptów ChatGPT.