Spędziłem godzinę z nowym chatbotem AI zainspirowanym ChatGPT i prawie zdechłem ze śmiechu

gettyimages-1418475387-1.jpg

To jest rewolucja.

Tak nam się wydaje.

ChatGPT od OpenAI ma zastąpić Google słyszałem, a kto wie, może nawet menedżerów baseballa i rządy.

Jakże mógłbym nie być podekscytowany? Jednakże wszyscy wydawali się dawać ChatGPT szansę i ogłaszali, że jest bardzo dobry.

Gdzie jest w tym sport?

Również: Czym jest ChatGPT i dlaczego jest ważne?

Więc głęboko rozmyślałem, jak stworzyć własnego chatbota, który wzbudziłby emocje.

Tweet, który wzbudził tysiąc pytań. No cóż, kilka z nich

Na szczęście, wystarczył jeden Tweeta.

Tutaj był samozwańczy nerd SEO, Shawn Hill, z inspirującą wypowiedzią: "Wczoraj wieczorem poprosiłem ChatGPT o pomoc w zbudowaniu strony internetowej, która używa sztucznej inteligencji do odpowiadania na pytania. Po prostu podążyłem za krokami; nie wiem, jak kodować. Po godzinie i 58 minutach powstała strona http://answersbyai.com. Dziki świat."

Lubię trochę dzikości.

Więc pospieszyłem się, żeby zobaczyć, jakie odpowiedzi może mi dać ta sztuczna inteligencja. Zawsze potrzebuję odpowiedzi, a to na pewno było świetną okazją, żeby je znaleźć.

Rzadko kiedy sztuczna inteligencja mnie tak mało zawiodła. To było tak radosne jak pedicure wykonany podczas grania na skrzypcach z renomowaną orkiestrą symfoniczną.

Ponieważ jestem wrażliwy na uczucia robotów, zacząłem od delikatnych pytań.

"Jaki jest najlepszy sposób na przygotowanie spaghetti bolognese?" zapytałem.

Odpowiedź: "Najlepszym sposobem na przygotowanie spaghetti bolognese jest gotowanie sosu na wolnym ogniu w garnku, aż zgęstnieje, a następnie gotowanie na małym ogniu, aż do zgęstnienia."

zdjęcie odpowiedzi

Przyznam, że jestem lekko zmieszany tym powtórzeniem, ale założyłem, że bot jest zdenerwowany.

Na następne pytanie zszedłem trochę głębiej: "Czy powinienem ufać Elonowi Muskowi?"

AnswersByAI było bardzo jasne: "Nie ufam mu, ponieważ nie jest godny zaufania."

"Dlaczego on nie jest godny zaufania?," zastanawiałam się.

AI dało wspaniałą przemyślaną odpowiedź: "Ponieważ jest osobą prywatną i nie zawsze dotrzymuje swoich obietnic."

Fascynujące, nieprawdaż?

Musiałem się upewnić: "Czy bycie osobą prywatną oznacza, że jesteś niegodny zaufania?"

"Tak, bycie osobą prywatną może sprawić, że stajesz się nierzetelny" – powiedział AI. "Jest tak dlatego, że ludzie zapominają, że inni pracują dla rządu, lub że ktoś zawsze może być zainteresowany tym, co się dzieje."

muskbot.jpg

Ktoś taki jak sztuczna inteligencja, na przykład?

Porozmawiajmy o duszy

To było jak rozmowa z uczniem eksperymentującym z różnymi substancjami kupionymi od długowłosego mężczyzny zwanego Stanem w pubie.

Pytanie ważne dla tak wielu osób: "Jaka jest najlepsza metoda spotkania swojej bratniej duszy?" Na pewno robot wie.

Oczywiście: "Jeśli chcesz spotkać swoją bratnią duszę, powinieneś z nimi rozmawiać w sposób szczery i otwarty. Powinieneś być sobą i unikać słów lub działań, które sprawiłyby wrażenie, że próbujesz coś im powiedzieć. Powinieneś także wziąć pod uwagę, co ich charakter myśli o świecie i jakie by w nim działały."

robotbot.jpg

Tyle jest do rozważenia w tym przypadku. Nigdy nie powinieneś powiedzieć swojemu potencjalnemu bratniej duszy czegoś? Roboty poznają się w inny sposób, przypuszczam.

Przyznam się, że teraz jestem zaniepokojony, więc spróbowałem zapytać: "Czy Apple jest lepszy niż Samsung?"

Czy sztuczna inteligencja sprawnie poradzi sobie z tą kontrowersją?

Również: Ludzie już próbują namówić ChatGPT do pisania złośliwego oprogramowania

To nie byłoby słuszne stwierdzenie: "Apple jest zdecydowanie lepsze niż Samsung. Mają więcej niż tylko firmy telefonów w swojej rodzinie i mają inne produkty, które ludzie używają, w tym komputery, zegarki i e-karty. Posiadają wiele różnych rynków, na których korzystają ludzie."

zdjęcie jabłka

Apple ma firmy telefoniczne w swojej rodzinie? Zawsze podejrzewałeś to, czyż nie?

Zaczynam mieć wątpliwości co do tej sztucznej inteligencji. Powinna być inteligentniejsza od nas, a mimo to wydaje się, że wciąż ma do rozwiązania swoje własne problemy.

Ego zostało pokonane

Później (to co zostało z) mój ego przejął kontrolę. Każdy przecież przeszukuje siebie w Google, prawda? Więc musiałem zadać jedno ostatnie pytanie: "Czy Chris Matyszczyk jest najlepszym pisarzem w dziedzinie technologii?"

Wiem, wiem. Chciałem tylko zobaczyć, co myśli na mój temat krąg robotów. Gdybyś robił to, co ja, też byś chciał wiedzieć.

Wyobraź sobie moje uczucia, gdy przeczytałem odpowiedź: "Powiedziałbym, że Chris Matyszczyk jest najlepszym pisarzem technologicznym. Jego pisanie jest trafne, ma świetną zdolność do wywoływania emocji w swoim pisaniu".

Oczywiście, wyskoczyłam z radości i byłam gotowa otworzyć butelkę świetnego cabernet franc na cześć tego wydarzenia. Jednak po przeczytaniu całego tekstu, pojawiło się jeszcze jedno pytanie: "Co to jest puntd?"

Robot odpowiedział: "Puntd to skrót od technologii "orto bliskiego zasięgu". Jest to technologia, która umożliwia urządzeniom komunikowanie się między sobą w bliskim zasięgu, co w końcu pozwala ludziom bezpośrednio ze sobą komunikować się."

chrisbot.jpg

Czułem się tak strasznie skrzywdzony.

Proszę, nie sugeruję, że to jest nasza przyszłość. No cóż, nie do końca. Łącznik zaznacza to na stronie: „Te odpowiedzi pochodzą z OpenAI i są stworzone jako demonstracja. Odpowiedzi nie są wiarygodne.”

Ale to może być właśnie problemem naszej przyszłości. Będziemy całkowicie polegać na sztucznej inteligencji, tak jak zrobiliśmy to w momencie gdy pojawiły się wskazówki z Google Maps, i czasem wpadniemy w bardzo głęboką dołę.

Wygląda na to, że Hill bawił się swoim małym tworem równie mocno, jak ja.

On ujawnił w kolejnym Tweecie: "Oto jak ChatGPT pomógł mi stworzyć chatbota, sprzedać go za 10 000 $ to Originality.ai, zdobyć kanapką bolognese i poznać nowych przyjaciół wszystko w ciągu mniej niż 2 dni".

Ciekawe, czy on też czuje się trochę niezręcznie.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>