Co to jest Auto-GPT? Wszystko, co musisz wiedzieć o kolejnym potężnym narzędziu sztucznej inteligencji

gettyimages-1395344868.jpg

Sztuczna inteligencja wzbudza spore zainteresowanie ze względu na zaawansowane możliwości modeli generatywnych AI, takich jak ChatGPT. Obawy co do zagrożeń ze strony modeli AI oraz ryzyka rozwoju coraz bardziej zaawansowanych zmusiły kraje do ponownego rozważenia polityki w tym zakresie i nawet do wydania zakazu.

Również: Przyszłe wersje ChatGPT mogą zastąpić większość pracy, którą ludzie wykonują dzisiaj

Teraz na scenę wkroczyła jeszcze potężniejsza aplikacja AI - Auto-GPT.

Obiecujące zdolności autonomiczne aplikacji mogą stanowić nasz pierwszy wgląd w sztuczną ogólną inteligencję (AGI) - rodzaj sztucznej inteligencji, która może wykonywać zadania intelektualne na poziomie człowieka.

Od momentu premiery 30 marca 2023 roku ludzie są nim zafascynowani, co sprawia, że jest jednym z najgorętszych tematów na Twitterze przez wiele kolejnych dni.

Wow, #AutoGPT jest na pierwszym miejscu na Twitterze!

Również na bieżąco na pierwszej pozycji na liście GitHub trending, gdzie właśnie przekroczyliśmy 30 tysięcy gwiazdek!

Tak wspaniale widzieć, jak wszyscy są zainspirowani, jestem bardzo podekscytowany przyszłością ludzkości.

Duże rzeczy nadchodzą.

Czym jest Auto-GPT?

Auto-GPT to eksperymentalna, otwartoźródłowa aplikacja Pythonowa, która wykorzystuje GPT-4 do autonomicznego działania. Oznacza to, że Auto-GPT może wykonywać zadania z niewielką ingerencją człowieka i może samodzielnie wywoływać zadania.

Również:Jak napisać lepsze pytania dla ChatGPT (i wiele innych tekstowych sztucznych inteligencji)

Na przykład, możesz powiedzieć Auto-GPT, jaki jest twój cel końcowy, a aplikacja samoistnie wygeneruje każde pytanie niezbędne do wykonania zadania.

Kto stworzył Auto-GPT?

Auto-GPT został umieszczony na stronie GitHub przez programistę o pseudonimie Significant Gravitas, dnia 30 marca 2023 roku. Aplikacja jest jednak napędzana przez GPT-4, czyli najnowszy i najbardziej zaawansowany model sztucznej inteligencji stworzony przez OpenAI.

Co może zrobić Auto-GPT?

Według wpisu na Githubie, Auto-GPT ma dostęp do internetu oraz zarządzanie pamięcią długoterminową i krótkoterminową. Oparte jest na GPT-4 do generowania tekstu i posiada funkcje przechowywania plików oraz podsumowywania działania za pomocą GPT-3.5.

Wszystko, co możesz zapytać ChatGPT, na przykład rozwiązywanie problemów z kodem i pisania wiadomości e-mail, możesz zapytać Auto-GPT. Jednak możesz poprosić Auto-GPT nawet o wykonanie bardziej zaawansowanych zadań przy mniejszej ilości promptów, jak widać na poniższych przykładach demonstracyjnych.

Również: Jak używać ChatGPT do streszczania treści

W demonstracji na Github pokazane są przykładowe cele, takie jak "Zwiększanie wartości netto, rozwijanie konta na Twitterze, rozwijanie i zarządzanie wieloma firmami".

Ograniczenia aplikacji wymienione na Github mówią, że wyniki Auto-GPT "mogą nie działać dobrze w skomplikowanych, rzeczywistych scenariuszach biznesowych". Jednak wyniki udostępniane przez użytkowników pokazują, że Auto-GPT może dostarczać naprawdę imponujące (i pomocne) wyniki.

Na Twitterze użytkownicy dzielą się sposobami, w jakie go wykorzystują, w tym korzystaniem z Auto-GPT do tworzenia aplikacji, generowania nowych start-upów, podejmowania skomplikowanych tematów, takich jak przyszłość opieki zdrowotnej i medycyny, a nawet śledzenie siebie w internecie.

Aż trudno uwierzyć, że sztuczna inteligencja może być jeszcze bardziej imponująca, ale AutoGPT i AI Agents przerosły moje oczekiwania. 

Tutaj agent sztucznej inteligencji przeprowadza badania produktowe i tworzy podsumowanie najlepszych słuchawek.

To jest szalone! I najszalenięjsze jest to, że jest to napędzane przez GPT-4. 

Jeśli myślałeś, że #ChatGPT jest przerażające, to poczekaj, aż usłyszysz o #AutoGPT!

AutoGPT może być kolejnym wielkim krokiem w kierunku #AGI, który może zrewolucjonizować naszą pracę bardziej niż tylko ChatGPT.

AutoGPT to nowy, niepokonany gracz na rynku - potrafi stosować rozumowanie #ChatGPT do szerszych, bardziej złożonych problemów wymagających planowania i wielu kroków.

Nadal wcześnie, ale bardzo imponujące z wieloma zastosowaniami w dziedzinie zdrowia i biologii.

Zleciłem AutoGPT, aby mnie śledził w internecie.

To jest dzikie i może to być następny krok w sztucznej inteligencji. ChatGPT nie potrafi tego zrobić.

Jak uzyskać dostęp do Auto-GPT?

Teraz, gdy wiesz jak zaawansowany jest to system i jak wiele wspaniałych rzeczy potrafi zrobić, chcesz pewnie wiedzieć jak się do niego dostać. Niestety, odpowiedź nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.

Także:Jak korzystać z ChatGPT: Co musisz teraz wiedzieć

W przeciwieństwie do ChatGPT, który działa w przeglądarce, którą można łatwo odwiedzić, musisz pobrać specjalne oprogramowanie i być zaznajomionym z językiem Python, aby się do niego dostępować.

Wymagane są Python 3.8, klucz API OpenAI, klucz API PINECONE oraz klucz ElevenLabs (jeśli chcesz, aby mówiło). Po zainstalowaniu i uzyskaniu wszystkich wymaganych elementów, jesteś gotowy do rzeczywistej instalacji i możesz postępować zgodnie z szczegółowymi instrukcjami w artykule.

Dlaczego Auto-GPT jest na topie?

Auto-GPT jest na topie, ponieważ ludzie są zafascynowani tym, co potrafi zrobić i co może oznaczać dla przyszłości. Zdolność Auto-GPT do osiągania celów poprzez własne myślenie stawia go w podobnej klasie do ludzkiej pracy i przetwarzania informacji.

Również: Sztuczna inteligencja może zautomatyzować 25% wszystkich miejsc pracy. Oto które są najbardziej (i najmniej) zagrożone

Z tego powodu ludzie mówią, że Auto-GPT to pierwsze prawdziwe spojrzenie na AGI. Sztuczna inteligencja, która może dobrze funkcjonować z niewielkim nadzorem ludzkim, mogłaby rewolucjonizować pracę, zastępując wiele ról, które ludzie wykonują teraz.

Jaka jest różnica między AI a AGI?

Po prostu, sztuczna inteligencja (AI) to szeroki termin odnoszący się do systemów komputerowych zdolnych do wykonywania zadań wymagających ludzkiej inteligencji. Natomiast Sztuczna Ogólna Inteligencja (AGI) odnosi się do AI, która może wykonywać zadania przy użyciu własnych procesów, wnioskowania i intelektu, tak jak człowiek.

Czy ChatGPT czy Auto-GPT: Który jest lepszy?

Pomimo że ChatGPT to bardzo zdolny czatbot, wciąż jest tylko czatbotem. Jako czatbot, jest ograniczony do udzielania odpowiedzi tylko na to, co jest mu bezpośrednio zadane przez podpowiedzi. Dlatego może osiągnąć niesamowite rzeczy, tylko poprzez kierunek człowieka.

Także: Czy lubisz zadawać pytania ChatGPT? Możesz za to dostać (dużo) pieniędzy

Możliwości Auto-GPT wykraczają daleko poza to, że można je poprosić o wykonanie zadania, o którym nie ma się pojęcia, i po prostu obserwować, jak wszystko robi za Ciebie. Na przykład ten użytkownik obserwował, jak Auto-GPT pracował nad budową aplikacji za niego, nie ruszając nawet palca.

autogpt próbował dla mnie utworzyć aplikację, rozpoznał, że nie mam Node'a, wyszukał w Google, jak zainstalować Node'a, znalazł artykuł na Stack Overflow z linkiem, pobrał to, wypakował i następnie uruchomił serwer dla mnie.

Jednak dostęp do Auto-GPT jest znacznie trudniejszy niż dostęp do ChatGPT. W związku z tym, pomimo że Auto-GPT jest dużo bardziej zdolny, jeśli masz prostsze potrzeby, które spełni ChatGPT i nie chcesz być zawracany procesem instalacji, ChatGPT może być dla Ciebie lepszą opcją.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>
  • Co oznacza GPT w ChatGPT?

    Kiedykolwiek zastanawiałeś się, co oznacza GPT w ChatGPT? Terminologia związana z sztuczną inteligencją może być trochę przerażająca, tutaj jest odpowiedź i co to oznacza.

  • 6 Sposobów, w jakie SEO eksperci używają ChatGPT w tej chwili

    Nowy chatbot zasilany sztuczną inteligencją pokazuje wielki potencjał w rewolucjonizowaniu optymalizacji wyszukiwarek. Oto kilka sposobów, w jakie już jest używany.

  • Jak używać ChatGPT bez numeru telefonu

    Odkryj, jak korzystać z ChatGPT bez udostępniania swojego numeru telefonu! Dowiedz się o alternatywnych metodach, takich jak wirtualne numery telefonów, i wiele więcej.