Jak szkolić ChatGPT na własnych danych? Przewodnik po budowaniu niestandardowego Chatbota AI

544209384_jarvis-ai-chatbot-sitting-on-a-computer-and-helpin_xl-beta-v2-2-2.png

Czy kiedykolwiek chciałeś uwolnić swojego wewnętrznego Tony'ego Starka?

Nie do końca tworzymy J.A.R.V.I.S., ale własnego, spersonalizowanego, sztucznego inteligentnego czatbota, który zna twoją firmę jak własną kieszeń.

Rozmawiamy o superinteligentnym chatbocie ChatGPT, który doskonale rozumie każdy unikalny aspekt Twojego przedsiębiorstwa, obsługując niezmordowanie pytania klientów przez całą dobę.

Tak, dobrze przeczytałeś! Teraz możesz uczyć ChatGPT na swoich danych, aby stworzyć niestandardowego chatbota AI dla swojej firmy.

Przygotuj się na ekscytującą przygodę w świecie AI, podczas gdy odkrywamy fascynujące techniki, narzędzia i wskazówki potrzebne do stworzenia twojego własnego ChatGPT chatbota, który potencjalnie może rewolucjonizować sposób, w jaki interact z twoimi odwiedzającymi strony internetowej.

Czyli, ustąp miejsca, Jarvis!

Przyszłość chatbotów AI już tu jest i zaczyna się od twoich danych

Czym jest ChatGPT?

ChatGPT (skrót od Chatbot Generative Pre-trained Transformer) to rewolucyjny model językowy opracowany przez OpenAI. Został stworzony w celu generowania ludzkich odpowiedzi w aplikacjach przetwarzania języka naturalnego (NLP), takich jak chatboty, wirtualni asystenci i wiele innych.

W samym środku ChatGPT leży zaawansowana architektura GPT, która pozwala mu na zrozumienie kontekstu, generowanie odpowiednich odpowiedzi, a nawet produkowanie kreatywnych wyników w różnych formatach, takich jak tekst, fragmenty kodu lub punkty. Moc ChatGPT leży w jego obszernej bazie wiedzy, zgromadzonej dzięki obszernemu przeszkoleniu na ogromnym zbiorze tekstów z internetu.

W skrócie, ChatGPT to model językowy napędzany sztuczną inteligencją, który potrafi zrozumieć i odpowiedzieć na wejścia użytkownika z niezwykłą dokładnością i spójnością, co czyni go graczem rewolucyjnym w świecie sztucznej inteligencji konwersacyjnej.

chatGPT.png

Czym jest niestandardowy chatbot AI ChatGPT?

Chatbot dostosowany do potrzeb Twojej firmy z wykorzystaniem zaawansowanego modelu językowego OpenAI - ChatGPT. Trenuj ChatGPT na swoich danych aby otrzymać spersonalizowaną wersję ChatGPT, która będzie wykorzystywać Twoje unikalne dane, takie jak polityki, produkty, usługi i najczęściej zadawane pytania, i stanie się wirtualnym asystentem dla Twojego biznesu, co przekształci go w niczym innym jak w tajne centrum dowodzenia superbohatera.

Ten spersonalizowany chatbot z oprogramowaniem ChatGPT może obsługiwać każdą branżę, czy to ochrona zdrowia, handel detaliczny czy nieruchomości, doskonale dostosowując się do potrzeb klienta i oczekiwań firmy.

Proces obejmuje doszlifowanie i nauczenie ChatGPT na podstawie twojego specyficznego zestawu danych, w tym dokumentów tekstowych, FAQ, baz wiedzy lub transkrypcji obsługi klienta. Trenowanie indywidualne chatbota umożliwia świadomość kontekstualną w twojej dziedzinie biznesowej, co zapewnia, że może prowadzić znaczące i dokładne rozmowy z użytkownikami.

Pięknem tych niestandardowych czatbotów AI ChatGPT jest ich zdolność do nauki i adaptacji. Mogą być stale aktualizowane nowymi informacjami i trendami, gdy Twoja firma rośnie lub ewoluuje, co pozwala im być aktualnymi i skutecznymi w rozwiązywaniu pytań klientów.

Minęły czasy statycznych i jednoznacznych chatbotów z ogólnymi i nieprzydatnymi odpowiedziami. Indywidualne chatboty Custom AI ChatGPT zmieniają sposób, w jaki firmy podchodzą do zaangażowania i doświadczeń klientów, czyniąc je bardziej interaktywnymi, spersonalizowanymi i efektywnymi.

✋Hej! Poczekaj chwilę. ChatGPT na pewno jest niesamowity, ale ma wady, takie jak generowanie przestarzałych danych. Jeśli jesteś zainteresowany narzędziami, które mogą pokonać tę wadę ChatGPT, zajrzyj teraz na stronę alternatywy ChatGPT!

5 powodów, dla których potrzebujesz chatbota ChatGPT AI szkolenego na zamówienie

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy mówi się o chatbotach AI, jest obsługa klienta. Ale wiesz co? Te niestandardowe chatboty szkolone przez ChatGPT mogą wiele więcej. Spójrzmy na niektóre z nich:

1. Aby poprawić swoje doświadczenia klientów

Wyobraź sobie, że Twoi klienci przeglądają Twoją stronę internetową, a nagle witają ich przyjazny AI chatbot, który chętnie pomoże im lepiej zrozumieć Twoją firmę. W przyjemnej i angażującej rozmowie otrzymują wszystkie istotne informacje, których potrzebują. Tak właśnie działa ChatGPT - inteligentny chatbot AI wytrenowany na miarę Twoich potrzeb.

Poprzez integrację inteligentnego asystenta AI ChatGPT w Twojej witrynie, w zasadzie podnosisz jakość całego doświadczenia klienta.

Oto najważniejsze informacje: Chatbot z SI (sztuczną inteligencją), wytrenowany za pomocą ChatGPT, jest w stanie prowadzić złożone rozmowy, zapewniając, że odwiedzający Twoją stronę internetową otrzymają dokładne odpowiedzi na swoje pytania. To tak, jakby mieli do dyspozycji wykwalifikowanego asystenta, który odpowie na każde ich wezwanie.

2. Uwieź leads jak profesjonalista

Zintegruj doradcę AI na swoją stronę internetową, a będzie działał jak kompetentny przyjaciel, delikatnie prowadzący użytkowników przez Twoją stronę internetową.

Załóżmy, że prowadzisz biznes nieruchomości. Ciekawy klient trafia na Twoją stronę internetową, szukając najlepszych okolic do zakupu nieruchomości w San Francisco. Zamiast pozostawić ich samym sobie w morzu informacji, Twój chatbot AI wkracza do akcji, zapewniając im potrzebne informacje na temat najbardziej odpowiednich obszarów, odpowiadających ich preferencjom i budżetowi.

Ale to jeszcze nie wszystko!

Twój ChatGPT - chatbot AI, wyuczony indywidualnie nie jest tylko źródłem informacji; to także supergwiazda generująca leady! Pomagając klientowi w fazie poszukiwania informacji, wie kiedy należy zainteresować go bardziej i sugeruje, aby umówił się na rozmowę z Tobą (lub z Twoim agentem nieruchomości), aby kontynuować proces.

W ten sposób nie tylko oferujesz cenną informację, ale również łatwo zdobywasz potencjalnych klientów dzięki pomocy swojego doradcy AI. Klient otrzymuje spersonalizowane wsparcie, a Ty zyskujesz potencjalnego nowego klienta - jest to sytuacja, w której obie strony zyskują!

Screen28.png

3. Aby utrzymać zainteresowanie klientów

Zachowanie zaangażowania Twoich klientów lub odwiedzających stronę to kluczowy aspekt dzisiejszej szybkiej rzeczywistości. Chodzi o dostarczenie im interesujących faktów i istotnych informacji dopasowanych do ich zainteresowań. Przyjrzyjmy się chwilowo scenariuszowi, w którym Twoja strona internetowa zawiera szeroki wybór przepisów kulinarnych.

Czytelnik natknął się na post na blogu, w którym opisano kroki do przygotowania pysznego bezjajecznego ciasta. Podczas przeglądania przepisu do dzieła wkracza niestandardowo wyuczony chatbot ChatGPT AI z wpisem: "Czy wiedziałeś/aś, że bezjajeczne ciasto można zrobić tylko z bananem? Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej!" Osoba zaciekawiona idzie w zaproponowanym kierunku i zostaje przeniesiona na kolejny post na Twoim blogu.

Wyniki: spędzają znacznie więcej czasu na Twojej stronie internetowej.

4. Poprawa wewnętrznego doświadczenia pracowników

Teraz możesz szkolić własnego czatbota ChatGPT z podstawowymi informacjami o Twojej organizacji, takimi jak polityka urlopowa, polityka awansów, szczegóły rekrutacyjne i wiele innych, aby stworzyć spersonalizowanego czatbota AI dla swoich pracowników.

Ten futurystyczny chatbot AI doskonale sprawdzi się w roli dyrektora HR i przeprowadzi Twoich pracowników przez cały proces, dostarczając im potrzebnych informacji. Zamiast tracić godziny na poszukiwanie informacji w dokumentach firmowych lub czekanie na odpowiedzi na e-maile od zespołu HR, pracownicy mogą po prostu porozmawiać z tym chatbotem, aby uzyskać potrzebną odpowiedź.

5. Aby wzmocnić swoje wsparcie dla klientów

Po prostu nie możemy pominąć najpopularniejszej aplikacji dla szkoleniowego chatbota ChatGPT AI: stworzenie twojego własnego agenta wsparcia klienta!

Chatbot oparty na sztucznej inteligencji ChatGPT, który został specjalnie dostosowany do twojego biznesu i może zaspokoić indywidualne potrzeby twoich klientów. Może obsługiwać zapytania, udzielać pomocy i stać się niezbędnym elementem twojego zespołu wsparcia klienta.

Posiada zdolność uczenia się na podstawie Twoich danych, co czyni go bardzo elastycznym i zawsze ulepszającym się rozwiązaniem dla Twojego biznesu. W zasadzie staje się wirtuozem obsługi klienta czuwającym przez całą dobę i nigdy się nie męczącym.

👉Szukasz więcej narzędzi do budowy chatbotów opartych na sztucznej inteligencji? Warto zapoznać się z tymi kreatorami AI chatbotów!

Budowanie niestandardowego chatbota wyszkolonego przez ChatGPT z wykorzystaniem interfejsu API ChatGPT

Teraz, gdy wiesz, co może zrobić niestandardowy kreator chatbota szkolony przez ChatGPT, co powiesz na poznanie sposobu szkolenia ChatGPT w celu stworzenia jednego?

Rozmawiamy o stworzeniu pełnoprawnego chatbota bazy wiedzy, z którym można rozmawiać.

Oto krok po kroku proces tworzenia własnego chatbota AI z mocami ChatGPT...

⚠️Ostrzeżenie: Ten proces jest bardzo techniczny i wymaga dużej wiedzy koderskiej. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zbudować chatbota AI bez kodowania, przewiń w dół, aby znaleźć inną łatwą i nie-techniczną metodę!

Przygotowanie niestandardowego, szkolonego ChatGPT - instalacja środowiska programistycznego

Po pierwsze i przede wszystkim, musisz przygotować środowisko oprogramowania na swoim komputerze do szkolenia niestandardowego chatbota AI ChatGPT. Oto proces

Krok 1 - Zainstaluj Pythona

Aby rozpocząć, zainstaluj Pythona na swoim komputerze. Możesz pobrać go ze strony internetowej oficjalnego Pythona. Uruchom plik instalacyjny i upewnij się, że opcja "Dodaj Python.exe do ścieżki" jest zaznaczona, ponieważ jest to kluczowe.

Zrzut-ekranu-2023-05-04-o-3.34.25-rano.png

Krok 2 - Aktualizuj Pip

Python ma menedżer pakietów o nazwie Pip, który pozwala na instalowanie bibliotek Python. Ponieważ Pip jest instalowany razem z Pythonem, zaktualizuj go do najnowszej wersji za pomocą Terminala na swoim komputerze z systemem Windows lub Command Prompt na macOS.

Krok 3 - Instalacja podstawowych bibliotek

Teraz czas na zainstalowanie kluczowych bibliotek, które pomogą w szkoleniu twojego własnego chatbota wykorzystującego sztuczną inteligencję. Najpierw zainstaluj bibliotekę OpenAI, która posłuży jako dużo-wymiarowy model językowy (LLM) do szkolenia i stworzenia twojego chatbota.

Następnie zainstaluj GPT Index (zwany również LlamaIndex), który umożliwia połączenie LLM z Twoją bazą wiedzy. Teraz zainstaluj PyPDF2, który pomaga analizować pliki PDF, jeśli chcesz użyć ich jako źródła danych. Dodatkowo, zainstaluj PyCryptodome.

Na koniec zainstaluj bibliotekę Gradio, aby utworzyć prosty interfejs użytkownika do interakcji z wytrenowanym chatbotem AI.

Krok 4 - Pobierz edytor kodu

Aby edytować kod, będziesz potrzebować edytora kodu. Dla systemu Windows, polecamy Notepad++. Jeśli dobrze znasz bardziej zaawansowane środowiska IDE, możesz używać VS Code na dowolnej platformie lub Sublime Text w systemach macOS i Linux.

Zrzut ekranu-2023-05-04-o-3.42.32-AM.png

Przejdź do strony OpenAI i zdobądź klucz API, by trenować swojego własnego chatbota AI ChatGPT

Przed przystąpieniem do szkolenia i stworzenia chatbota AI, który opiera się na indywidualnej bazie wiedzy, potrzebujesz klucza API od OpenAI. Ten klucz umożliwia dostęp do modelu OpenAI, pozwalając mu analizować twoje indywidualne dane i dokonywać wniosków.

 1. Załóż konto na OpenAI lub zaloguj się, jeśli już je posiadasz.
 2. Kliknij na swój profil w prawym górnym rogu i wybierz "Wyświetl klucze API" z rozwijanego menu.
 3. Wybierz "Utwórz nowy klucz tajny" i skopiuj klucz API. Ponieważ w późniejszym czasie nie będzie można skopiować lub wyświetlić całego klucza, natychmiast zapisz go do pliku tekstowego.
 4. Na koniec zachowaj swoj klucz API w tajemnicy - jest on prywatny i przypisany tylko do twojego konta. Możesz usunąć klucze API i utworzyć maksymalnie pięć z nich, jeśli jest taka konieczność.
Zrzut ekranu-2023-05-04-o-3.49.29-AM.png

Teraz możemy szkolić ChatGPT na twoich własnych danych

Po skonfigurowaniu środowiska oprogramowania oraz uzyskaniu klucza OpenAI API, nadszedł czas, aby nauczyć Twojego chatbota AI na własnych danych. Możesz użyć modelu "gpt-3.5-turbo" lub "gpt-4". Oto co należy zrobić dalej:

 1. Utwórz folder "docs" i dodaj do niego swoje dokumenty szkoleniowe (pliki tekstowe, PDF, CSV lub SQL). Aby zapoznać się z procesem, początkowo użyj mniejszych plików (< 100 MB).
 2. Otwórz edytor kodu (np. Notepad++), napisz kod i zapisz go jako app.py w tym samym miejscu, gdzie znajduje się folder "docs". Zastąp tekst "Twój klucz API" w kodzie kluczem API wygenerowanym przez OpenAI. Zapisz wprowadzone zmiany.
 3. Uruchom kod w terminalu, aby przetworzyć dokumenty i utworzyć plik "index.json".
 4. Po przetworzeniu zostanie wygenerowany lokalny adres URL. Skopiuj i wklej go do przeglądarki internetowej, aby uzyskać dostęp do swojego własnego czatu AI ChatGPT z niestandardowym szkoleniem.

To już wszystko! Zadaj pytania swojemu chatbotowi, aby otrzymać odpowiedzi na podstawie dostarczonych danych.

Screenshot-2023-05-04-o-3.55.36-rano.png

Ufff!

Czy to nie było zbyt skomplikowane?

Cały proces budowania spersonalizowanego budowniczego chatbota AI ChatGPT od podstaw jest w rzeczywistości długi i stresujący.

A jeśli nie masz żadnej wiedzy z zakresu kodowania, może to stać się dla Ciebie jeszcze trudniejsze.

Nie martw się. Już wymyśliliśmy sposób, abyś mógł zbudować własnego, niestandardowego AI ChatGPT czatbota, który możesz dostosować i spersonalizować w ciągu kilku minut, a to wszystko bez użycia ani jednej linii kodu!

Trzymajcie się czapek i przywitać...

Botsonic: Kreator niestandardowych chatbotów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji ChatGPT

Botsonic, rewolucyjny twórca chatbotów AI bez kodu firmy Writesonic, transformuje świat doświadczeń i zaangażowania klientów!

Możesz teraz w kilka minut stworzyć inteligentne i rozmowne doświadczenie z sztuczną inteligencją dla odwiedzających Twoją stronę internetową, nie posiadając żadnej wiedzy z dziedziny programowania. Ten przełomowy chatbot ChatGPT pozwala użytkownikom wykorzystać moc GPT-4 i przetwarzania języka naturalnego, dzięki czemu można tworzyć niestandardowe chatboty AI, które odpowiadają na zróżnicowane przypadki użycia bez specjalistycznej wiedzy technicznej.

W prostych słowach, KAŻDY teraz może zbudować chatbota AI do zintegrowania na swojej stronie internetowej za pomocą tylko osadzalnego kodu.

Zanurzmy się w świecie Botsonic i odkryjmy rewolucyjne podejście do interakcji z klientem i dynamicznych doświadczeń użytkownika.

Szkolenie ChatGPT na podstawie bazy wiedzy

Botsonic dokładnie rozumie i zapamiętuje przekazane przez Ciebie informacje, dzięki czemu może pomóc Twoim klientom w sposób najbardziej ludzki.

Możesz stworzyć spersonalizowanego chatbota ChatGPT dla swojego biznesu, przekazując dane Botsonic na dwa sposoby:

Dokumenty

Prześlij swoje dokumenty pomocy lub jakąkolwiek dokumentację związaną z polityką Twojej firmy, zasadami zwrotu produktów, regułami dostawy produktów itp. w formie PDF, PPT, PPTX, DOC i DOCX.

Adresy internetowe (URL)

Możesz również przesłać informacje o swojej firmie, kopiując i wklejając linki do swojej strony internetowej. Botsonic potrafi wyciągnąć informacje z Twojej głównej domeny, subdomeny oraz z samej strony (URL).

Dostosuj ChatGPT do swojego wizerunku

Ustanów spójną i spójną tożsamość marki z Botsonic, dostosowując każdy aspekt Twojego chatbota AI, aby dopasować się do wizualnej tożsamości Twojej marki,

Aby nadać swojemu chatbotowi ChatGPT wyjątkowy charakter, Botsonic oferuje następujące opcje dostosowania:

 1. Nadaj nazwę swojemu chatbotowi - Podaj imię swojego chatbota pod polem "Nazwa firmy" w sekcji personalizacji.
 2. Wybierz kolory swojej marki - Dopasuj Botsonic do swojej witryny, wybierając unikalne kolory swojej marki z opcji koloru Chatbota. Możesz także skopiować i wkleić kod koloru.
 3. Wrzuć odrobinę zadziorności ze sloganem - Napisz urywającą uwagę sentencję dla Twojego chatbota, która skieruje użytkownika do podjęcia działania (np. "Porozmawiajmy" lub "Gotowy na szybką rozmowę?").
 4. Spersonalizuj powitanie dla Twojego chatbota - Ustaw przyjazne powitanie, aby przywitać odwiedzających Twoją witrynę.
 5. Dodaj logo swojej marki i zdjęcie chatbota - Podaj ChatGPT logo Twojej marki i przyjazne zdjęcie chatbota, które pojawi się na Twoim widget'cie
 6. Wybierz swój ulubiony ikonkę - Wybierz spośród stylowych przycisków dostępnych w opcji styl przycisku ten, który najlepiej pasuje do Twojej witryny.
 7. Podaj swoje dane kontaktowe - Wprowadź swój adres e-mail, aby Twoi odwiedzający mogli skontaktować się z Tobą w celu uzyskania dalszego wsparcia.
 8. Zaproponuj pytania - Aby lepiej prowadzić Twoich odwiedzających, dodaj tutaj kilka przykładowych pytań. Sugerujemy, aby tutaj umieścić najczęściej zadawane pytania.

Zintegruj się z prostym procesem konfiguracji bez kodowania

Ustawienie Botsonic wymaga zerowej wiedzy programistycznej! Po skonfigurowaniu własnego czatu z AI ChatGPT, Botsonic wygeneruje:

 1. Kod do osadzenia - Dostępny także w wersji próbnej.
 2. Korzystając z klucza API - Dostępne tylko w planach premium.

Jak skonfigurować i zintegrować niestandardowego chatbota AI Botsonic?

Ustawienie Botsonic'a jest bardzo proste i zajmuje tylko kilka minut. Przejdźmy przez 4 kroki procesu, aby rozpocząć pracę z tym interaktywnym, bezkodowym botem AI w ciągu kilku minut:

Krok 1 - Przejdź do Writesonic

Botsonic jest częścią Writesonic i można się do niego dostać przez panel Writesonic. Jeśli nie masz jeszcze konta w Writesonic, załóż je teraz ZA DARMO.

Po zalogowaniu się na panel Writesonic przejdź do opcji Botsonic. Możesz również skorzystać z paska wyszukiwania, aby go odnaleźć.

Krok 2 - Prześlij swoją bazę wiedzy

Teraz załaduj swoje dokumenty i linki w sekcji "Przesyłanie Danych". Możesz przesłać wiele plików i linków, a Botsonic przeczyta i zrozumie je wszystkie.

Krok 3 - Ustaw personalizację i dostosowanie

Aby Twój indywidualny chatbot z sztuczną inteligencją był naprawdę Twoim, nadaj mu swoją nazwę marki, kolory, logo, zdjęcie i styl ikony chatbota. Możesz również dodać ciepłe powitanie aby przywitać odwiedzających oraz sugestie zapytań, które pomogą im się lepiej orientować. Kliknij "Aktualizuj" po zakończeniu.

Krok 4 - Integracja z Twoją stroną internetową

Botsonic wygeneruje dla Ciebie unikalny kod do osadzenia lub klucz API, który po prostu skopiujesz i wkleisz do kodu Twojej witryny. Aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu i miejsca wklejenia osadzalnego skryptu lub klucza API, przeczytaj dokumentację pomocy Botsonic.

Czy to nie było super łatwe ?!

W zaledwie 4 krokach możesz teraz zbudować, wytrenować i zintegrować własnego czatbota zasilanego przez ChatGPT na swoją stronę internetową.

Odejdź od tradycyjnego podejścia i wybierz narzędzie do budowy chatbota opartego na sztucznej inteligencji, bez konieczności pisania kodu. To pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu i wysiłku.

Często zadawane pytania

Czy jest dostępny darmowy budowniczy chatbota AI ChatGPT Chatbot?

Na rynku dostępnych jest kilka twórców chatbotów z sztuczną inteligencją, ale tylko jeden z nich oferuje Ci moc ChatGPT z aktualnymi generacjami. Nazywa się Botsonic i jest dostępny do darmowego testowania na Writesonic.

Możesz sprawdzić top 9 kreatorów chatbotów AI bez kodu, które możesz wypróbować w 2023 roku.

Czy możesz podać dane do ChatGPT?

Tak, dlaczego nie?! Możesz dostarczyć ChatGPT swoje własne dane za pomocą API OpenAI. Ale to długi i skomplikowany proces. Istnieje także sposób bez kodu. Przejdź teraz do Writesonic i za darmo stwórz ChatGPT-szkolonego chatbota AI bez kodu.

Czy mogę używać ChatGPT jako chatbota?

Możesz wykorzystać ChatGPT jako chatbota na swojej stronie internetowej, korzystając z Botsonic, który jest kreator empatycznego botu AI bez kodowania. To jakby trenować ChatGPT na własnych danych.

Jak zaimportować dane do ChatGPT?

Aby zaimportować swoje dane do ChatGPT, potrzebujesz klucza API od OpenAI, który pozwoli Ci stworzyć swoją własną wersję ChatGPT. Następnie, przy użyciu określonego kodu, możesz łatwo zaimportować dane do swojej wersji ChatGPT. Jeśli jednak potrzebujesz narzędzia, które robi dokładnie to samo, bez wymagania umiejętności programowania, wypróbuj Botsonic już teraz!

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>