Nauczyciele korzystają z ChatGPT częściej niż uczniowie. Oto jak

zdjęcie gettyimages-1259924678.jpg

Zaawansowane możliwości techniczne ChatGPT, w tym pisanie i kodowanie, stały się głównym zagrożeniem dla przyszłości systemu edukacji. Ludzie obawiają się, że sztuczna inteligencja dostępna w formie chatbota zachęci do oszukiwania wśród uczniów.

W zaskakującym zwrocie wydarzeń, jedno badanie pokazuje, że nauczyciele faktycznie częściej z niego korzystają niż uczniowie.

Również: Jak działa ChatGPT?

Badanie przeprowadzone przez Walton Family Foundation wykazało, że w ciągu zaledwie dwóch miesięcy od wprowadzenia platformy ChatGPT, 51% z 1000 nauczycieli K-12 zgłosiło jej używanie, a 40% stosowało ją przynajmniej raz w tygodniu.

Tylko jedna trzecia studentów zgłosiła, że korzystała z ChatGPT do nauki.

Zawód nauczyciela wiąże się z kreatywnym myśleniem na co dzień. Gdy wchodzisz do klasy, wszystko od planu lekcji do układu miejsc siedzących jest wizją nauczyciela, która staje się rzeczywistością.

ChatGPT to wspaniałe narzędzie, które pomaga zainicjować kreatywne myślenie.

Według badania, trzy na dziesięciu nauczycieli używa ChatGPT do zadań takich jak planowanie lekcji, wymyślanie kreatywnych pomysłów na zajęcia oraz poszerzanie wiedzy z dziedziny nauczanej tematyki.

Dzięki ChatGPT możesz wymyślać pomysły i otrzymywać dobrane sugestie na podstawie Twojego wprowadzenia. Asystent kreatywny chatbota może być pomocny poza klasą, np. przy codziennym wymyślaniu treningów, przepisów na kolację, randkach i nie tylko.

Również: Haki produktywnościowe ChatGPT: 5 sposobów wykorzystania czatbotów, aby ułatwić sobie życie

Trzy czwarte nauczycieli powiedziało, że wierzy, iż ChatGPT może im pomóc w rozwoju jako nauczycieli. Dwie trzecie zgłosiło, że wolałoby, aby ludzie poświęcali czas na opracowywanie rozwiązań dotyczących sposobu wykorzystania ChatGPT w procesie nauczania i uczenia się.

Te wyniki stanowią ostry kontrast w porównaniu z wcześniejszymi reakcjami edukatorów. Na przykład, wcześniej w tym roku Departament Edukacji Miasta Nowy Jork ograniczył dostęp do czatbota ChatGPT zarówno dla personelu, jak i uczniów.

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>