Jak używać ChatGPT jako skrótu Siri na swoim iPhonie lub iPadzie

obraz15.jpg

Chcesz uzyskać dostęp do ChatGPT na swoim iPhone lub iPadzie? Zawsze możesz przeglądać stronę ChatGPT OpenAI w przeglądarce Safari za każdym razem, gdy chcesz z niej korzystać. Jednak bardziej wygodnym rozwiązaniem jest skonfigurowanie skrótu Siri, który będzie działał z tą sztuczną inteligencją. Zamiast próbować tworzyć własny skrót, dostępne są dla Ciebie gotowe niestandardowe skróty, które możesz pobrać i zainstalować.

W moim teście przetestowałem trzy różne skróty Siri ChatGPT - SiriGPT, ChatGPT Siri i Siri Pro. Wszystkie działały podobnie, przynosząc moc ChatGPT na iPhone'a i iPada.

Po ustawieniu skrótu możesz go uruchamiać na kilka sposobów. Możesz otworzyć aplikację Skróty i kliknąć ikonę skrótu. Możesz dodać skrót do ekranu głównego, gdzie będzie łatwiej dostępny. Ponadto, możesz uruchomić skrót, mówiąc do Siri, żeby go aktywowała.

1. Uzyskaj klucze API

Twoim pierwszym krokiem jest uzyskanie niezbędnych kluczy API od Open AI. Klucze te są używane przez skrót ChatGPT do wysyłania Twoich żądań do usługi ChatGPT i otrzymywania odpowiedzi. Proces uzyskania kluczy jest taki sam bez względu na to, który skrót ChatGPT używasz.

Na swoim iPhone lub iPadzie otwórz przeglądarkę Safari i przejdź na stronę platformy Open AI (OpenAI). Jeśli jeszcze nie masz konta na OpenAI, kliknij przycisk "Zarejestruj się". W przeciwnym razie kliknij przycisk "Zaloguj się" i zaloguj się na swoje konto. Kliknij ikonę hamburgera z trzema liniami w prawym górnym rogu, przewiń na sam dół menu Ustawienia i wybierz swój profil. Z menu profilu wybierz opcję Wyświetl klucze API.

obraz14.jpg

2. Utwórz nowy klucz prywatny

Na ekranie kluczy API stuknij przycisk Utwórz nowy klucz tajny. Przytrzymaj palec na kluczu, aby wybrać cały ciąg, a następnie stuknij w Kopiuj. Otwórz notatkę i wklej klucz. Jeśli planujesz przetestować więcej niż jedną skrótów ChatGPT, wróć do strony platformy Open AI, stuknij OK, a następnie stuknij w przycisk Utwórz nowy klucz tajny, aby wygenerować nowy klucz. Powtórz czynność kopiowania i wklejania.

obraz3.jpg

Teraz sprawdźmy każdy z trzech skrótów ChatGPT.

Jak korzystać z SiriGPT

1. Otrzymaj skrót

Otwórz stronę skrótu SiriGPT na swoim urządzeniu i kliknij przycisk Pobierz skrót. Na ekranie skrótów kliknij przycisk Dodaj skrót. Skrót pojawi się w aplikacji Skróty.

obraz12.jpg

2. Dodaj klucz API

Wróć do notatki, w której wkleiłeś(aś) jedno lub więcej kluczy API. Wybierz i skopiuj jeden zestaw kluczy. W aplikacji Skróty, dotknij ikony trzech kropek dla skrótu SiriGPT. W polu tekstowym usuń frazę DODAJ KLUCZ API TUTAJ, a następnie wklej klucz API, który właśnie skopiowałeś(aś). Dotknij Gotowe.

obraz11.jpg

3. Uruchom SiriGPT

Kliknij skrót SiriGPT, aby go uruchomić. Po raz pierwszy zostaniesz poproszony o zgodę na dostęp do Rozpoznawania Mowy. Kliknij Zezwól.

obraz1.jpg

Zadaj pytanie

Wpisz lub powiedz swoje pytanie. Kliknij Zezwól, gdy zostanie poproszony o połączenie z api.openai.com. SiriGPT wyświetli i przeczyta odpowiedź. Kliknij Gotowe w dowolnej chwili. Kliknij Gotowe, aby zakończyć czat. Kliknij Zadaj ponownie, aby zadać kolejne pytanie.

Obrazek 4

Jak korzystać z ChatGPT Siri

1. Pobierz skrót

Otwórz stronę ChatGPT Siri shortcut w Safarze i kliknij przycisk Get Shortcut. Na ekranie skrótów, kliknij przycisk Dodaj skrót. Skrót pojawi się w aplikacji Shortcuts.

obraz10.jpg

2. Dodaj klucz API

Kliknij ikonę trzech kropek, aby otworzyć skrót. W polu tekstowym usuń frazę "Zastąp to swoim kluczem API!" i wklej jeden z kluczy API, które skopiowałeś/-aś z Open AI. Naciśnij gotowe.

obraz7.jpg

3. Zadaj pytanie

Dotknij skrót ChatGPT. Wprowadź swoje zapytanie w pole tekstowe lub wymów je, dotykając ikony mikrofonu na klawiaturze. Pozwól ChatGPT połączyć się z api.openai.com. Odpowiedź pojawi się na ekranie.

obraz9.jpg

Jak korzystać z Siri Pro

1. Pobierz skrót

Otwórz stronę ze skrótem Siri Pro w przeglądarce i dotknij przycisku Pobierz skrót. Na ekranie skrótów dotknij przycisku Dodaj skrót. Skrót pojawi się w aplikacji Skróty.

obraz16.jpg

2. Dodaj klucz API

Dotknij ikony trzech kropek w skrócie. W pole tekstowe usuń frazę "GENERATE & ADD YOUR API KEY HERE" i wklej klucz API, który został skopiowany z Open AI. Dotknij Gotowe.

obraz5.jpg

3. Zadaj pytanie

Naciśnij skrót Siri Pro. Wpisz swoje pytanie w polu tekstowym lub przemów do niego, klikając ikonę mikrofonu klawiatury. Umożliw Siri Pro połączenie z api.openai.com. W domyśle skrót tylko wypowiada odpowiedź, nie wyświetla jej. Jednak jeśli jesteś wystarczająco zręczny w korzystaniu z skrótów Siri, możesz go dostosować, aby odpowiedź była również wyświetlana na ekranie.

obraz2.jpg

Jak wyzwolić skrót z ekranu głównego

Zamiast uruchamiać skrót przez aplikację Skróty, można go łatwiej uruchomić z ekranu głównego.

1. Dodaj do ekranu głównego

Aby to skonfigurować, należy przytrzymać ikonę jednej z skrótów ChatGPT i wybrać opcję Udostępnij. Z menu Udostępnianie wybrać opcję Dodaj do ekranu głównego. Podgląd nazwy i ikony skrótu, a następnie nacisnąć Dodaj.

obraz6.jpg

2. Zadaj pytanie

Dotknij ikony na ekranie głównym, a następnie mów lub wpisz swoje żądanie, aby otrzymać odpowiedź.

obraz13.jpg

Jak uruchomić skrót za pomocą Siriego

Jeszcze szybszym sposobem jest uruchomienie skrótu za pomocą Siri. Po prostu powiedz: "Hej Siri [nazwa skrótu]." Jeśli Siri nie zrozumie, że chcesz uruchomić skrót ze względu na zamieszanie z nazwą, najlepiej zmień nazwę skrótu.

Aby to zrobić, w aplikacji Skróty naciśnij na to i wybierz opcję Zmień nazwę z menu. Wybierz nazwę, która nie będzie kolidować z istniejącą komendą. Spróbuj ponownie wezwać Siri. Wymów lub wpisz swoje żądanie i poczekaj na odpowiedź.

obrazek8.jpg

Powiązane artykuły

Zobacz więcej >>